Başesgioğlu: “30 Mart seçimleri çok önemli”

MHP İstanbul Milletvekili Başesgioğlu, 30 Mart’taki yerel seçimlerle ilgili olarak “Cumhuriyet tarihinde ülke olarak gerçekleştireceğimiz en önemli seçim” dedi.

Başesgioğlu: “30 Mart seçimleri çok önemli”
Yayınlama: 28.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
2
A+
A-

MHP İstanbul Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, 30 Mart seçimlerinin adının mahalli seçim olduğunu ancak bu seçimin Cumhuriyet tarihinde ülke olarak gerçekleştirilen en önemli seçimlerden biri olduğunu söyledi.

Başesgioğlu, partisinin Safranbolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Özata ve Karabük Belediye Başkanı ve adayı Rafet Vergili ile birlikte Safranbolu’da esnafı gezdi.

MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, esnaf gezisinin ardından partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenleyerek, 30 Mart seçimlerinin neticeleri, yansımaları ve bu kadar öneme haiz vatandaşın oyunun Türkiye’nin geleceğine çok etkili olacağı bir seçim dönemi olduğunu belirtti. Sadece meseleye belediye seçimi olarak bakmadıklarını anlatan Başesgioğlu, şöyle konuştu: “Ülkemizin geleceği adına hayırlı kararların verileceği, alınacağı bir seçim düşüncesindeyiz. Gönül arzu ediyor ki, ülke seçimlere demokrasiyi içine sindire sindire demokratik rüzgarların özgürlüğün rahatlıkla olduğu hiç kimsenin korkmadığı çekinmediği bir ortamda gidebilsin. Vatandaş tercihini, iradesini açık ve özgür bir şekilde ortaya koyabilsin. Ama maalesef vatandaşların üzerine salınmak istenen bir korku var. Biz bu korkuyu temelden ret ediyoruz. Demokrasiyle bağdaştırmıyoruz, vatandaşın özgür iradesinin hangi partiye olursa olsun açık bir şekilde yansımasının savunucusuyuz.”

“ÖNEMLİ GÜNDEMLERLE SEÇİME GİDİYORUZ”

Ülkenin çok önemli gündemlerle beraber seçime gittiğini ifade eden Başesgioğlu şunları söyledi: “Öncelikle bizim açımızdan Türk milletinden saklanan Güney Doğu gerçeği var. Hükümetin yanlış politikası neticesi bugün Suriye’nin kuzeyinde PKK- PYD işbirliği ile üç bölge özerk bölge kabul edildi. Seçim sonucunda da seslendiriliyor bazı kesimler tarafından. Türkiye bazı yerlerde özerk bölge ilan edilecek ve dünya kamuoyuna bir mesaj verilmek isteniyor. Bunu yapanların niyetini ortaya koyanların göstergesi de bizim isyanımız hükümetin bu birliğimizi dirliğimizi bozacak devletin bekasını tehlikeye atacak bir tepki göstermemesi. Masumiyet kaidesi ve soruşturmanın gizliği önemli. Bir gerçek ve realite var.”

Binlerce sayfa telefon dinlemesi ve görüntü olduğunu anlatan Başesgioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün bunları yok sayıp veya bunlardan hiç bahsetmeden bize komplo kuruldu diyip gerçeği yok etmek mümkün değil. Bir yolsuzluk iddiası varsa bunun yeri mahkemelerdir. İtalya, İspanya ve Fransa’da da oldu. Herkes yargıya yardım ediyor ve gerçeğin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

“BATI KARADENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİNİ KURACAĞIZ”

Karabük’te belediye başkanı ve yönetiminden memnun olduklarını ve kente güzel işler yapıldığını anlatan Başesgioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah Batı Karadeniz bölgesinde Karabük, Bartın ve Kastamonu’nun yanına yeni il ve ilçeler katarak MHP’yi bu bölgede birinci parti yapmak istiyoruz. Bunu başardıktan sonra Batı Karadeniz Belediyeler birliği şemsiyesi altında belediyelerimiz toplayarak, güçlerini, imkanını ve makine parkalarını birleştirerek daha fazla hizmet nasıl üretebilir ve daha üretken belediyecilik üzerinde çalışacağız. Yine bir düşüncemiz, GAP gibi Konya ovası gibi bizimde Batı Karadeniz Kalkınma projesine ihtiyacımız var. Köylerde nüfus azalıyor. Burada nüfus azalınca ilçelerde ekonomik etkinlik kalmıyor. Bu gidişata dur demek için özel bir projeye ihtiyacımız var.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.