Bakan Şimşek’ten Vergili’ye Övgü Dolu Sözler!

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi ziyaret eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek “Karabük’te sizin şahsınıza ilgi ve teveccühü var. Bu ilgi ve teveccühü hak edecek güzel hizmetler yapıyorsunuz” dedi.

Bakan Şimşek’ten Vergili’ye Övgü Dolu Sözler!
Yayınlama: 13.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Belediyesini 6 yıllık MHP döneminde ilk defa bir Bakan ziyaret etti. Ak Parti İl Kadın Kollarının kongresine katılmak üzere Karabük’e gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi ziyaret eden ilk Bakan oldu.

Göreve geldiği günden bu yana ilk defa bir Bakanın Karabük Belediyesini ziyaret etmesinden dolayı çok memnun olduğunu dile getiren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “6 yıllık görev süremizde Meclis Başkanının, Cumhurbaşkanının ve ilk defada bir bakanımızın Karabük Belediyesini ziyaret etmesi bizi son derece memnun etti. Ben her defasında AK Parti hükümetinin en güzel icraatlarından bir tanesi olan yerel yönetimlere ayırmış olduğu payların eşit miktarda dağıtılması olmuştur. Ben bu konuda hükümete her zaman teşekkür ettim. Biz almış olduğumuz payı Karabük’te en güzel şekilde kullanarak bugünlere kadar geldik. 5 yıllık süre içirişinde çok güzel icraatlar yaptık. Bu icraatları yaparken aynı ölçekte olan belediyeler ile kıyasladığımızda mali açıdan en iyi olan belediyelerden bir tanesiyiz. Şu anda bizde kesilen paylar yüzde 25’lere düştü. Hiç bir zaman finans sıkıntımız olmadı. Yapacağımız yeni projeler ile ilgili şu anda kasasında parası mevcut olan bir belediyeyiz” dedi

“İLGİ VE TEVECCÜHÜ HAK EDECEK HİZMETLER YAPIYORSUNUZ”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin misafirperliği için teşekkür eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iki dönemdir belediye başkanı seçilen Rafet Vergili için ilgi ve teveccühü hak edecek hizmetler yaptığını belirterek “Bende belediye başkanımızın ilgi alakası ve misafirperliği için çok teşekkür ediyorum. Çok etkileyici. Bir sanayici olarak Karabük’ün gelişmesine, kalkınmasına katkıda bulunmak yerelde çok önemli hususlardır. Belli ki hem parayı iyi yönetiyor, hem de insan kaynaklarını ve projelerini onun için kendisini tebrik ediyoruz. Ülkemizde kalkınma yerelden başlar, belediye başkanlarımızın, valilerimizin, sivil toplum örgütlerinin, milletvekillerinin bu tür çalışma kültürüne sahip olması, o ilin gelişmesi ve kalkınması için olmazsa olmaz önkoşuldur. Belli ki Karabük’te sizin şahsınıza  ilgi ve teveccüh var. Bu ilgi ve teveccühü hak edecek  güzel hizmetler yapıyorsunuz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.