Bahçeli “Ovacık Belediye Başkanımızın her zaman yanında olacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Ovacık Belediye Başkanı seçilen Mustafa Dursun’un her zaman yanında olacaklarını söyledi.

Bahçeli “Ovacık Belediye Başkanımızın her zaman yanında olacağız”
Yayınlama: 05.08.2014
Düzenleme: 15.06.2020
6
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr Devlet Bahçeli 30 Mart mahalli idareler seçimlerinde Ovacık Belediye Başkanı seçilen Mustafa Dursun’a başarılar dilemek ve tebrik etmek için dün Ovacık’a geldi. Tarihinde ilk defa bir genel başkanı ağırlayan Ovacık Bahçeli’yi yoğun ilgi gösterdi.

Ovacık ziyaretinde ilk olarak Belediye Başkanı Mustafa Dursun’u ziyaret eden MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli daha sonra Belediye binası önünde halka hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasının başında 30 Mart 2014 tarihinde Ovacık Belediye Başkanı seçilen Mustafa Dursun’ tebrik eden Bahçeli “Kazanılmış olan belediyeleri ziyaret etmek suretiyle bugün Ovacık’ta bulunuyoruz. Ovacık Belediye Başkanı seçilen Mustafa Dursun beye görevinde başarılar diliyor tebrik ediyorum. Ovacık hizmete layık olan bir ilçemizdir. Ovacık fırsat ve imkanları değerlendirememiş bundan dolayı da gelişme süreci duraklamış, alt yapısı ve sosyal hayatı yön verecek kurumlardan uzak kalmış ama göçe mecbur bırakılmış, bir ilçemizdir. Ovacık ilçemize öyle bir aday bulmamız gerekiyordu ki bu hizmetleri zaman içerisinde yapabilsinler. Bu kim olabilir diye düşündüğümüzde Ovacıklı olup, İstanbul’da hayatını devam ettiren, Ülkü ocaklarında yetişmiş, Ülkü Ocaklarında sorumluluk ve başkanlık yapmış genç, dinamik, kararlı, hiçbir baskıya boyun eğmeyecek yiğit bir arkadaşımızı belediye başkanı adayı olarak sizlere takdim ettik. Böyle bir yiğidin etrafında da Türkiye’de var olan Milliyetçi Hareket Partisi yanında olacaktır. İktidarın baskısıyla, zulmüyle, kazanılmış bir belediyeyi başarısız kılma gayreti içerisinde olanlar zaman içerisinde utanacaklardır. Ovacık Belediye Başkanımız her konuda kararlıdır ve durmasını bilen bir şahsiyettir

RAFET BEY ONA YOL GÖSTERECEKTİR

İkinci defa Karabük Belediye Başkanı seçilen Rafet Vergili’nin Ovacık Belediye başkanı Mustafa Dursun’a tecrübesiyle yol göstereceğini belirten MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ”Şuna inanıyorum ki yanında tecrübeli ve birikimli Karabük’te ki  hizmetleri ile toplumun sevgisini kazanmış, çok başarılı bir belediye başkanı olan Rafet Vergi’li bey bulunmaktadır ki, bu genç kardeşimizi yanına alarak tecrübelerinden yararlandırarak, ona yol göstererek Karabük’te yapılan hizmetler gibi Ovacık’ta neler yapılması konusunda destek verebilecek ağabeyi konumunda olan bir Karabük Belediye Başkanımız vardır oda zaten buradadır” dedi

Konuşmasını 10 Ağustos tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile devam ettiren Bahçeli Milliyetçi Hareket Partisinin 12 siyasi partinin destek verdiği Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklediğini söyledi. Türkiye’nin şu an Cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlendiğini anlatan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanının ilk kez millet tarafından seçilmesinin önemli bir demokratik gelişme olduğunu söyledi. Bahçeli, “Siyasi kültürümüze yeni katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Ancak çok aceleye getirilmiştir. Millet tarafından Cumhurbaşkanı seçimi düzenlenirken, yasalarda eksiklikler boşluklar olmuştur. Demokratik yarış adaletsiz bir şekilde sürdürülebilecek bir şekle getirilmiştir. Erdoğan’ın adaylığı başvurudan ve YSK’nın onayından sonra en erdemli davranış Başbakanlık görevinden ayrılmak ve diğer adaylarla eşit haklarda yarışmak olmaktı. Aday Erdoğan Bey bu konuda tarihi bir hataya düşmüştür. Millet iradesi ile yapılacak bir seçimi meşrutiyetini tartışabilir halde tutarak Türkiye’ye sadece ve sadece Cumhurbaşkanı olacağım demek suretiyle bir inatla girdiği yarışta farkında olmadan milletimize, devletimize, demokrasiye zarar verir konuma gelmiştir. Türkiye bu tür yanlışlıklarla yöneltilemez. Hakaretlerle, kamplaşmalarla yönetilemez, cepheleşme ile toplum gerilemez. Gerilim strateji ile toplum çatışmaya sürüklenemez. Bugün için devlet imkanlar ile bunu kullanmış olabilirsiniz. Ama gün olur öyle bir gün olur ki, bugün her sabah 06.30’da başlayan adam kapma bir günde AK Partilileri kampa yarışına dönüşürse ne olacak. O zaman ne olacak. Herkes geleceği kendilerine dokunamaz diyerek düşünüyor. Silahlı kuvvetleri, emniyet mensuplarını kaptılar, kumpas, montaj dediler şimdi de dalga dalga geliyor diyorlar. Bu dalga hep bizim sahile mi vuracak. Bir de döner AK Parti’ye vurursa ne olur” dedi.

“ANAYASAYA AYKIRI SUÇ İŞLEDİĞİN ZAMAN YÜCE DİVANLIKSIN”

Başbakan Erdoğan’ın dün akşam bir televizyonda, Bakanlar Kurulunu toplayacağı yönündeki sözlerini eleştiren Bahçeli, şunları söyledi: “Anayasaya aykırı bir Cumhurbaşkanlığı yapacağını söylüyor. Anayasaya aykırı suçu işlediğin zaman zaten Yüce Divanlıksın. Sana kimse Cumhurbaşkanlığı yaptırmaz. Ama illa yapacağım diyorsan bunun sonuçlarına katlanacağını da söylemen lazım. Bir yol var istersen; milletvekili sayın belli, paralel hareket ettiğin işbirliği yaptığın partilerde en az 32-33 kişi mecliste. 330 milletvekilini aşıyorsun. Mevcut Anayasadaki Cumhurbaşkanlığının görevini, sorumluluğunu seçilme tarzını değiştir, kafandaki Başkanlık sistemine göre bir Anayasa yap. Ondan sonra Anayasa halkımız tarafından kabulleniyorsa, kalk ister bağdaş kur, ister ayak üstüne ayak at başkanlık sistemini nasıl yapacağını anlat. Ama şimdi sayın Başbakan Anayasada suç işliyorsun. Bugün burada sessiz kalınıyor ama günü saati geldiğinde yeter bizim oğlan dendiğinde ne yapacaksın. Bunları da düşünmek lazım. Bunu öncelikle AK Parti’ye oy vermiş kardeşlerimin dikkate alması lazım. Hele hele Başbakanlığının son yıllarındaki davranışlarını Cumhurbaşkanı olarak yapmaya kalkarsan, ‘ Ben yol, havalimanı, kanal yaparım. İhaleler benden geçer’ dersen 17-25 Aralık’ın bir başka takvimi Cumhurbaşkanlığına taşınacak demektir. O zaman yolsuzluk ve rüşvetin içerisinde boğulur gidersin. Devletin kaydına düşen hiç bir şey devlet yıkılmadıkça kayıttan düşmez. O sebepten dolayı bunun hesabı bir gün sorulur. Her konuyu batıdan örnek alıyorsunuz da yolsuzluk ve rüşvetten mücadelede batıda olanları niye örnek almıyorsunuz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.