Ayar “Bizim uzaktan veya yakından hiç alakamız yok”

AKP Karabük İl Başkanı Ömer Ayar Kardemir Anonim Şirketinde çalışan üç MHP’li Belediye Meclis Üyesinin görevden alınması ile ilgili “Bizim bu konu ile ilgili uzaktan veya yakından zerre kadar ilgimiz yoktur” dedi.

Ayar “Bizim uzaktan veya yakından hiç alakamız yok”
Yayınlama: 29.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Ak Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, basın mensuplarının “3 MHP’li Belediye Meclisi Üyesinin görevden alınmasında sizin baskınız oldu mu?” şeklindeki sorusuna “Bizim bu konu ile ilgili uzaktan veya yakından zerre kadar ilgimiz yoktur” şeklinde cevap verdi.

AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı. Kardemir’de görevden alınan üç MHP’li Belediye Meclis Üyesinin Ak Parti’nin Kardemir’e baskı yaparak görevden aldırdığı şeklindeki iddiaya İl Başkanı Ömer Ayar “Yerel seçim yapıldı bitti, halk tercihini kullandı. Halkın bu tercihine hepimiz saygı duymalıyız. Belediye Meclisi Üyesi seçilmiş arkadaşlarımız özel bir sektörde çalışıyorlar ve ekmek parası peşinde kendi gelecekleri için mücadele ediyorlar. Seçilmişler, olmuş bitmiş, bu tür bir yapı ile ilgili kim neden bir baskı içerisinde olsun. MHP’nin Belediye Meclis Üyesi sayısı belli, Ak Parti’nin Belediye Meclis Üyesi sayısı belli. Bu saatten sonra sayısal anlamda bir değişim olması mümkün değildir. O arkadaşlar orada yönetici olmuş veya olmamışlar, bu saatten sonra siyaseten ne tür etkisi olur ki biz böyle bir konuda siyasi baskı içerisinde olalım. Biz böyle bir konuda taraf değiliz, konunun hiçbir tarafında yokuz. Karabük Belediyesi ve Kardemir birer taraftır, bu sorunları oturarak kendileri çözebilirler ve çözmek durumdadırlar. Bu tür eylemlerden zaten siyasi bir sonuç beklemek çok anlamsız. Ne kadar düşünürseniz düşünün, bundan siyasi bir anlam çıkmaz. Ben ekmek peşinde olan arkadaşlarımıza saygı duyuyorum. O arkadaşların görevden alınmasıyla, bizim uzaktan veya yakından zerre kadar ilgimiz yoktur. Böyle bir süreç içerisinde asla olmayız. Kardemir’den üç arkadaşın görevden alınmasının altından nasıl bir siyasi anlam çıkar ben çözemiyorum. Bu konu ile ilgili biz muhatap değiliz, muhatap olmak arzusunda da değiliz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.