AYAR; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun”

AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar: “Şahsım ve teşkilatlarım adına ülkemizin ve tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

AYAR; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun”
Yayınlama: 07.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle mesaj yayımlayan AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar; “AK Parti iktidarı olarak kurulduğumuz günden itibaren yapılan çalışmalarla kadın haklarını kararlı bir şekilde savunduk. Kadının siyasette yer alması için büyük mücadele verdik. Mecliste şuanda 79 kadın milletvekili bulunurken, bunun 46’sı AK Parti grubunda yer almaktadır. Sadece mecliste mi hayır, il genel meclislerinde, belediye meclislerinde de kadınlarımızın daha fazla yer almasını sağladık; ama bunlar yeterli değil. Bizler Hükümet olarak kadınlarımızın siyasette, kamuoyunda daha fazla yer alması için çalışmalıyız. Teşkilatlarımızda da, kadınlarımız çok aktif bir şekilde görevler almaktadır. Gece gündüz demeden çalışmaktalar. Bu sebeple kadınlarımız her yerde söz sahibi olmalılar. Onların her yerde söz sahibi olmaları için var gücümüz ile çalışmalıyız. Hem onlara gereken önemi ve olanağı sağlamalıyız hem de toplumda daha üst seviyelere gelmeleri için mücadele etmeliyiz” diye konuştu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, birlik ve beraberliği pekiştirmesinin en önemli temennileri olduğunu söyleyen Ayar; ” Bu inançla, şahsım ve teşkilatlarım adına, ülkemizin ve tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.