AYAR “26 Mart’ta Başbakanımızı Karabük’te ağırlamak nasip olur.”

AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, Esentepe mahallesinde parti bayraklarının yakılması olayı ile ilgili, “80 öncesi bir mantık, bir anlayışı esefle kınıyoruz” dedi.

AYAR “26 Mart’ta Başbakanımızı Karabük’te ağırlamak nasip olur.”
Yayınlama: 26.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Partisinin İl Başkanlığı binasında gazetecilerle bir araya gelen İl Başkanı Ömer Ayar, seçim günün gün geçtikçe azaldığını ve bu noktada çalışmaların daha da hızlandığını belirterek, “Her kadememiz her birimiz kendi payına düşen görevleri arazide aktif olarak yerine getiriyor. Her bir seçmenimize ulaşma gayreti içerisindeyiz ve güzel bir kampanya yürütüyoruz. Bu kampanyaların ne kadar sorunsuz, kavgasız olması hepimizi memnun edecektir. Bu şekilde güzel bir sürecin işlemesi ve 30 Mart’ta sandıklardan çıkan sonuca herkesin tabi olması temennimizdir. Biz kendi adımıza seçim çalışması noktasında bir sorun yaşamıyoruz. Sağ olsun halkımız da güzel ilgi gösteriyor. Çarşı ve sokaklar da artık eskisi gibi bayraklarla süslenmiyor. Sadece parti adına tutulan seçim büroları veya parti binaları gibi yerler süslenebiliyor buda çok güzel oldu. Şehirde görüntü kirliliğini tamamen kaldırmış oldu. Temiz, güzel hoş ve halkı da rahatsız etmeden ve halka da fazla dokunmadan güzel bir seçim çalışması yürüyor, böyle olmasını biz doğru buluyoruz. Bu arada Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Mart tarihinde Karabük’e gelip gelmeyeceği konusunda bir program gelmedi. Bize de gelen bilgilerde resmi bir açıklama olmamasına rağmen 26 Mart’ta Başbakanımızın Karabük’e geleceği doğrultusundadır. Zaten resmi bilgi geldiği an bunu kamuoyu ile hemen paylaşacağız. Şu anda gelen bilgiler 26 Mart’ta Başbakanımızın Karabük’e geleceği doğrultusunda. İnşallah tüm Karabük olarak hepimize 26 Mart’ta Başbakanımızı Karabük’te ağırlamak nasip olur. Çünkü uzunca bir zamandır Başbakanımız fırsat bulup da Karabük’e bir ziyaret gerçekleştiremedi” dedi.

11 POLİKİNİK YENİ HASTANEDE HİZMET VERİYOR

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tamamlandığını ve geçtiğimiz Cuma gününden itibaren bazı polikliniklerin açıldığını da kaydeden Ayar, “ Şu anda yeni hastanemizde 11 poliklinik hizmet vermekte. Tabi yeni bir bina olduğu için sağlıkla ilgili arkadaşlarımız herhangi aksaklığa meydan vermemek için, kontrol ederek, hizmet vermeye başladığında sorun yaşamayalım niyetiyle kademe kademe açacaklar. Poliklinikler başladı, 11 poliklinik hizmet veriyor. Yakın zamanda acil, ameliyathane, yoğun bakım, servisler derken böyle kademe kademe açılacak. Artık bu safhaya geldikten sonra o hastaneyi açıldı olarak görmek lazım ama resmi bir açılışını inşallah bir programla, bir organizasyonla yaparız. Burada asıl olan hizmet veremeye başlaması. İnşallah Karabük halkına orada en güzel şekilde sağlık hizmeti verilecektir. Karabük halkı bunu hak ediyor ve arzu ediyor. Yüzme havuzuna su basılmaya başlandı. O da bitme safhasındadır ve hatta sadece yüzme havuzu olarak yorumlamıyoruz onu. Yüzme havuzunun çevresini futbol sahaları, basket sahaları, tenis kortları gibi müştemilatı da yapılacak, bunun ihale hazırlıklarını yapıyorlar. Stadyuma da seyirci alınmaya başlandı o da bitmiş sayılır. Bunlar Karabük’e yapılan birer hizmettir. Hepsinin artık ufak tefek aksaklıkları yapılıyor ve çok yakında bir bütün halinde Karabük halkının hizmetine sunulacak. Yüzme Havuzu biraz fala zaman aldı ama nihayetinde artık bitmiş durumda” dedi.

“80 ÖNCESİ BİR MANTIK, BİR ANLAYIŞI ESEFLE KINIYORUZ”

Ömer Ayar, Esentepe Mahallesindeki bir binaya asılan AK Parti bayraklarının yakıldığını da belirterek şunları söyledi: “Orada Partilimiz bir aile evlerini AK Parti bayraklarıyla süslemişler. Bu bayrakları kimin yaktığını bilmiyoruz, yakmışlar ve hatta ev yanma tehlikesi geçirmiş hamdolsun eve bir zarar gelmeden söndürmüşler. Bu tür tarz ve davranışları doğru bulmuyoruz. Herkim yakıyorsa ve yapıyorsa kınıyoruz. Her bireyin, her şahsın böyle bir dönemde bir siyasi görüşü, bir siyasi yönü olabilir, fakat hepimiz tahammül sahibi olması gereken insanlarız. Siz bu siyasi partiye sempati duyuyorsunuz, o zaman ben de yakarım gibi 80 öncesi bir mantık, bir anlayışı esefle kınıyoruz. Bizim memleketimizde demokrasinin daha ileri seviyelere ulaşabilmesi için 11-12 senedir çok ciddi mesafeler kat ettik. Bu mesafeleri daha da kat etmek adına mücadele devam ederken, geriye dönme niyeti içerisinde olan ve böyle basit, ucuz, karşıdakini korkutma, yıpratma mantığıyla hareket asla olmaz. Memleketimizde güvenlik güçleri vardır, eskisi gibi değildir. İnşallah biz emniyetimizden bunu kimin yaptığının tespit edilmesini ve gereken cezanın da verilmesini bekliyoruz. Asla bu tavır ve davranışlarını doğru bulmuyoruz. Herkes fikrini özgürce araziye çıkıp net bir şekilde ifade edebilmeli ve akabinde de karşı tarafta kendi fikrini ifade etmeli ama birbirini taciz edecek tavır ve davranışlardan herkes kaçınmalı. Zira toplumun huzuru için bunu elzem olduğuna inanıyorum, bir daha olmamasını ümit ediyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.