Aşırı Yağmur Yağışı Karabük’te Hayatı Felç Etti!

Karabük’te dün akşam saat 19.30 sıralarında başlayan şiddetli yağış, bir anda yolları göle çevirdi. Araç trafiğinin bazı bölgelerde durma noktasına geldiği kentte, yağmura yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Sağanak yağış sebebiyle kent merkezinde birçok iş yeri sular altında kalırken, başka Karabük Valiliği binasında arşivlerin bulunduğu zemin kat olmak üzere kenar mahallelerde de bazı evlerin bodrum katları yağmur sularıyla doldu.

Aşırı Yağmur Yağışı Karabük’te Hayatı Felç Etti!
Yayınlama: 07.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

HABER: İsmail ÖZCAN – Karabük’te dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden sağanak yağış hayatı adeta felç etti. Birçok yerde ulaşım durma noktasına gelirken, başta Karabük Valiliği olmak üzere bir çok binanın zemin katlarını su bastı. Yaklaşık bir saat aralıksız devam eden ve metrekareye 31 kg sağanak yağış dolayısıyla Karabük’te, birçok araç ta sular altında kaldı.

Kentte yaşanan sağanak yağış sonrası bir açıklama yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “Bu akşam saatlerinde başlayan yoğun yağış ülkemizin birçok yöresini olduğu gibi şehrimizi de kısa sürede etkisi altına aldı. Kısa süre, ancak son derece yoğun bir şekilde yağan yağmur, bir yağıştan çok afet niteliğindeydi. Tabi bu gelişmenin ardından bir takım felaket tüccarları da hemen sahneye çıktı ve ortalığı bulandırma çalışmalarına start verdi. Dün “Battı-Çıktı ne işe yarayacak” diyenler, eminiz ki bu gün birkaç saatlik kapanmanın ardından ne işe yaradığını görmüşlerdir. Ayrıca bu bir yağış değil, felakettir. Felaket üzerinden siyaset ve eleştiri yapmak ise şahsiyetli, onurlu insanlara yakışan şeyler değildir. Karabük küçük yerdir, kim neyi, neden yapar herkes iyi bilir! Tabi şunu da bilmiyor değiliz; Sel, afeti doğurduğu kadar pislikleri de ortaya çıkartır..! Bugün ülkemizde yaşanan yoğun yağış, başta Sincan olmak üzere bir çok şehrimizde yaralanmalara ve daha büyük felaketlere neden olmuştur. Aynı şekilde daha bir yıl önce İstanbul’da yaşanan yağış sonucunda evlerine ekmek götürmek için yola çıkan hanım kardeşlerimiz minibüs içerisinde, tır şoförlerimiz ise garajda araçlarının içerisinde can vermiştir. Şimdi biz “Ak Partili belediye insanları öldürdü” mü demeliyiz. Bu vesile ile ifade etmek istiyorum; İnandığımız yolda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Karabük’ün yıllardır el sürülmeyen konularını çözmeye çalışıyoruz. Bunlardan biri de, drenaj konusudur. Konuyla ilgili İller Bankasıyla ortak çok büyük bir projemiz tamamlanmak üzeredir. Amaçları iktidara takla atmak olanlar, küçük beyinleriyle üzümü yemeyi değil, bağcıyı dövmeyi hedefleyenler, büyük Karabük ailesi ile aramızdaki gönül bağını asla koparamayacaklardır. Bu vesileyle hepimize geçmiş olsun diyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.