Arslan “Seçimlerde milletvekili çıkartacağız”

8 Şubat Tarihinde yapılan MHP Karabük İl Kongresinde İl Başkanlığına seçilen Burhanettin Arslan, mazbatasını aldı.

Arslan “Seçimlerde milletvekili çıkartacağız”
Yayınlama: 11.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan, 7 Haziran tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde Karabük’te MHP’den milletvekili çıkartacaklarını söyledi.

8 Şubat tarihinde yapılan il kongresinde il başkanı olarak seçilen Burhanettin Arslan dün mazbatasını aldı. Mazbatasını aldıktan sonra Adliye Binası önünde bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan “17 Kasımda başlayan kongre maratonu 8 Şubat tarihinde yaptığımız il kongremiz ile sona ermiştir. 8 Şubat tarihinde yapılan kongremizde il başkanlığına ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımız seçilmiş oldu. Bu davaya gönül vermiş bütün arkadaşlarımı benimle beraber olan tüm arkadaşlarımı candan kutluyorum. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’nin Karabük’te temsilcileri olarak, namuslu bir siyaset yapacağız. Kimsenin gelenek, görenekleri ile uğraşmayacağız. Ahlaklı bir siyasetle başarılı bir şekilde görevimizi yürüteceğiz. Önümüzde milletvekilliği seçimleri var. Zaten seçimler için kadromuz sahaya inmişti. Bundan sonra seçim tarihine kadar yoğun bir çalışma içerisine gireceğiz. Şunu özellikle belirtmek istiyorum, Karabük’ten mutlaka Milliyetçi Hareket Partisinin adaylarını ve en azından bir adayını Ankara’ya meclise göndereceğiz” dedi.

Mazbata töreni sonrası bir basın mensubunun Milliyetçi Hareket Partisinden şu ana kadar milletvekilliği aday adaylığını açıklayan kimse yok, Karabük kamu oyunu bu konuyu merakla bekliyor şekildeki soruya MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan “ Tabi ki şu anda aday adaylığı için müracaat eden yok. Bunu da şöyle izah edebiliriz, devlet memuru olup da partimizden milletvekili aday adaylığı için istifa  edip bize müracaat eden arkadaşımız yok. Ama, devlet memurları aday adayı olmuyorsa 10 Mart tarihine kadar müracaat süresi var. Bu tarihe kadar bir çok arkadaşımız milletvekilliği aday adaylığı için çıkacaklardır. Biz bu duyumları alıyor, şu anda bu isimleri açıklamak istemiyorum. Bunların her biri birbirinden değerli insanlardı. Zamanı geldiği zaman bu isimler açıklanır ve MHP Karabük’te güçlü adaylarla seçime girer” dedi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.