Arslan; “Bu tutumu halkın takdirine bırakıyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan, Ovacık Meslek Yüksek Okulu ile ilgili protokol imza töreninde Belediye Başkanı Mustafa Dursun’un isminden bahsedilmemiş olmasına “Böyle bir tutumu halkın takdirine bırakıyorum” dedi.

Arslan; “Bu tutumu halkın takdirine bırakıyorum”
Yayınlama: 18.11.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun’a yapılan davranış ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Başkan Arslan konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: 

Bilindiği üzere 28 Şubat 2014 tarihinde yapılan bir değişiklikle, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli tarafından Karabük MHP İl Başkanlığına atama suretiyle getirildim. Göreve başladığım günden bugüne kadar tüm Karabük Halkı’nın, ayrım gözetmeden yanında oldum.  Yerli ve yersiz duyumlar üzerine basının karşısına çıkıp rastgele haberler yapmadım. Benim devlet anlayışımda işin aslını delillere dayanmadan haber yapmanın doğru olmayacağını düşündüm ve bugüne kadar buna göre hareket ettim.

30 Mart yerel seçimlerine bir düzen ve disiplin içerisinde kimseye kir sürmeden vatandaşı aldatmadan gittik. Sonunda Karabük il Merkezinde ve Ovacık ilçemizde Belediye Başkanlıklarını büyük bir farkla kazandık Sayın Belediye Başkanlarımız mazbatalarını aldığı gün parti rozetlerini bir kenara atarak bulundukları il ve ilçelerde halkının tarafsız belediye başkanı oldular. Sayın il Belediye Başkanımız Rafet Vergili, seçimler arifesinde halka verdiği sözleri bir, bir yerine getirmek üzere proje çalışmalarına başladı Malumunuz olduğu gibi verilen bu sözler ve projelerin uygulanması bir seçim dönemi yani beş yıl sürelidir vatandaşlarımızın bunu altı ay içerisinde yapılmasını beklemesi her halde doğru bir karar değildir. Sonunda seçim döneminde ve verilen tüm sözler proje aşamasında olup bir kısmı da başlatılmıştır. Sayın başkanımıza başarılar diliyorum

Diğer Belediye Başkanımız, Ovacık ilçesi belediye Başkanı Mustafa Dursun olmuştur. Genç yaşta İstanbul’daki bütün işlerini bırakmış, doğduğu büyüdüğü kendi ilçesine hizmet için halkın teşvikleriyle Ovacık ilçesinde seçime girmiştir. Verdiği güvenle halkın teveccühünü almış %63 oyla Ovacık Belediye Başkanı olmuştur. Göreve başladığı günden bugüne kadar ne yapabilirim nasıl yaparım düşüncesiyle yapmadığı araştırma kalmamıştır. Bu araştırmalarından biride göç veren nüfusu durdurabilmek için Ovacık ilçesinde bir Meslek Yüksek Okul açılması projesi olmuştur. Defalarca üniversite Rektörü Sayın Burhanettin Uysal’la görüşmüş bu görüşmelerde ilimiz Millet Vekili eski Meclis Başkanımız Sayın M.Ali Şahin beyle istişarelerde bulunmuş, sonunda Ovacık ilçesinde Meslek Yüksek Okulunun açılması, değerli Rektörümüz tarafında kabul edilmiştir. Bu aşamadan sonra binanın yapılması hususunda çok değerli iş adamı Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Sayın Sedat Namal tarafından hayrına yapılacağı duyurulmuştur. Bu kadar güzel gelişmeler sonunda 14 Kasım 2014 tarihinde Ovacık ilçemizde bir protokol imzalama töreni düzenlenmiştir.

Bu aşamaya kadar çalışmalarda emeği geçen tüm katılımcılara candan tebrik ediyor niyetlerinin kabulünü Allah’tan diliyorum

Ancak protokol töreninde mevcut Belediye Başkanımız Devlet adap ve usulüne protokol düzenine uyulmadan Belediye Başkanın yerinin bir siyasi parti başkan yardımcısına bırakılması ve konuşmalarda adından bahsedilmemesi ne derece doğrudur. Halkın takdirine bırakıyorum. Belediye Başkanı Mustafa Dursun kimsenin elinden zoraki belediye başkanlığını almamıştır. On iki yıl hizmet getirilmeyen bir ilçe halkı elbette hizmet getirene oyunu verecektir. Amma buna bir nefret ve ihtirasla yaklaşmak yapanları küçültür büyültmez. Sayın Belediye Başkanımız ne kadar düzgün ve dürüst çalışkan olduğu bu törende bir daha kanıtlamıştır. Sayın Başkanımız olmasa bu gibi törenlerin bir on iki yıl daha yapılması mümkün değildir. Yapılan protokol törenine bakıldığında gidişin tek partili döneme gidişi olarak görülmektedir. Böyle bir törene ya hiçbir parti çağırılmaz ya da bütün partililer davet edilir. Amma niyet bellidir. Tek bir parti çağırılmıştır Gidişat tek partili geçiştir.

Gerek Karabük Belediye Başkanımız gerekse Ovacık Belediye Başkanımız Milliyetçi, maneviyatçı, ahlaklı, dürüst ve halkın beğenisini kazanmış insanlardır. Buna rağmen Diyarbakır’da PKK uzantısı Belediye Başkanı Osman Baydemir, mevcut hükümet takanları tarafından ziyaret edilirken Karabük Belediye Başkanının neden ziyaret edilmediği bu kin ve nefretin bir göstergesidir Ama unutulmamalıdır. Bu halk olanları yakinen takip etmektedir. Bu riyakârlığın sonu yoktur. Sayın Başkanlarımız hizmete devam Allah yar ve yardımcıları olsun

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.