Amaç vatandaşa en iyi hizmeti vermek!…

İl Emniyet Müdürlüğü tüm hizmetlerini tek çatı altında topluyor. Amaç; vatandaşa hızlı ve en iyi hizmeti vermek.

Amaç vatandaşa en iyi hizmeti vermek!…
Yayınlama: 05.12.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

İl Emniyet Müdürlüğünün Balıklar Kayası mevkiindeki yeni hizmet binasına taşınmasıyla birlikte, emniyet teşkilatında hizmetler de tek çatı altında toplanmaya başladı. Daha önce Cumapazarı’ndaki binada hizmet veren Trafik Tescil Şube Müdürlüğü de yeni hizmet binasında vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

İl Emniyet Müdürlüğü hizmetlerin daha hızlı verilmesi amacıyla Karabük Şoförler Odası ve Defterdarlıkla birlikte ortak hareket ederek, Trafik Tescil Şube Müdürlüğü içinde yeni bir büro oluşturdu. Büroda Defterdarlıktan ve Karabük Şoförler Odasından birer personel görev yapıyor. Büronun görevi; daha önce vatandaşlar plaka çıkarmak üzere Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne müracaat ettiğinde işlemlerini burada başlatıyor, daha sonra Şoförler Odasına ve oradan Defterdarlığa giderek harç yatırıyordu. Hizmet binalarının birbirinden uzakta olması vatandaşların hem zaman kaybına hem de gereksiz yorulmasına sebebiyet veriyor. Yeni kurulan bu büroda tüm işlemler tek noktadan yapılabiliyor.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, vatandaşların bu konudaki sıkıntılarını gidermek amacıyla bünyelerinde böyle bir büroyu faaliyete soktuklarını ifade ederek “Trafik Tescil Şube Müdürlüğümüz yeni binaya taşındıktan sonra Vergi Dairesi ve Şoförler Odası uzakta kalmış oldu. Vatandaşlarımızın vergisini yatırıp tekrar yeni hizmet binamıza gelmeleri gerekiyordu.  Biz bu konu ile ilgili Vergi Dairesine gerekli yazılarımızı yazdık. Bize bir personel verirseniz vatandaşlarımızın gidip gelmesinden, zaman kaybından ve yol masrafından kurtulsun istedik. Onlarda uygun gördüler. Yeni hizmet binamıza bir personelini görevlendirdiler. Biz burada sadece Karabük ile ilgili değil, pasaport ile ilgili, yabancılar ile ilgili trafik ile ilgili kesintilerde ve vergi ödemelerinde bizim personelimiz ile birlikte çalışmalarını yapıyorlar. Bu işlemin burada olması ile birlikte vatandaşlarımıza daha iyi hizmet etmiş oluyoruz. Bu da Karabük halkına bir rahatlık sağlıyor.” dedi.  

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.