Altın Safran Belgesel Film Ödülleri Sahiplerini Buldu

Safranbolu Belediyesi tarafından 15.’si düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında ödül töreni düzenlendi. Festivalde profesyonel kategoride ‘Ruh Güreşçileri Dukhoborlar’ adlı belgesel birinci oldu.

Altın Safran Belgesel Film Ödülleri Sahiplerini Buldu
Yayınlama: 21.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Bu yıl 15’incisi gerçekleştirilen festival kapsamında Misak-ı Milli Meydanı’nda ödül töreni düzenlendi. Törene; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, jüri üyeleri ve çok sayıda davetli ile binlerce vatandaş katıldı.

Profesyonel kategoride Yalçın Yelence’nin yönettiği ‘Ruh Güreşçileri Dukhoborlar‘ isimli belgesel birinci, Aydın Kapancık’ın yönettiği ‘Fırtına‘ isimli belgesel ikinci, Haydar Demirtaş’ın yönettiği ‘Misafir‘ isimli belgesel ise üçüncü oldu.

Amatör film kategorisinde ise Fuat Demirhan’ın yönettiği ‘Son Urartulular‘ adlı belgesel birinci, Said Tuğcu ve Sıla Özsoy’un ‘Altın Kızlar‘ adlı belgeseli ikinci, Ali Avlar’ın yönettiği ‘Sazende‘ adlı belgesel de üçüncü oldu.

Süha Arın Özel Ödülü’ne de ‘Yalnızlık Çağı‘ adlı belgeselle Mehmet Ali Sevimli layık görüldü.

Anadolu Sanat Tarihçileri Derneği Ödülü ise ‘Son Urartulular‘ filmiyle Fuat Demirhan’a verildi. Ayrıca Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne Kerime Senyücel layık görüldü. Dereceye girenlere ödülleri ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, 23. Dönem AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve diğer davetliler tarafından verildi.

Ödül töreninde konuşan Mehmet Ali Şahin, bu yılki festivalin alt temasının ‘Ustaya Saygı’ olduğunu hatırlatarak, “Ama bu aslında ustalara saygıdır. Sadece ustalara değil, emeğe, alın teri, göz nuruna saygıdır, tüm ustalara selam olsun diyorum” dedi.

MUSTAFA CECELİ COŞTURDU

Festival kapsamında konser veren Mustafa Ceceli, yaklaşık 15 bin hayranını coşturdu. ‘Es’ parçasıyla sahneye giriş yapan Ceceli, yaptığı danslarıyla alkış aldı. Hayranları, ünlü sanatçıyı daha iyi görebilmek için Atatürk Anıtı’na çıkarak konseri izledi. Mehmet Ali Şahin 1,5 saat süren konserin ardından Ceceli’ye çiçek verip, Safranbolu evi maketi ve lokum hediye etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.