Almanya’da Karabük’ü Tanıttılar

Almanya’nın Gladbeck şehrindeki dernek lokali bahçesinde gerçekleştirilen şenliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Almanya’da Karabük’ü Tanıttılar
Yayınlama: 10.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
13
A+
A-

Almanya’nın Gladbeck kentinde, Karabük-Yeniceliler Derneği geleneksel 5. Göktepe Yaylası Şenliği düzenledi. Şenliğe, Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland ve eşi, Gladbeck eski Uyum Meclisi Başkanı Bahtiyar Ünlütürk, Avrupalı Çaycumalılar Derneği ( ÇAYDER ) Başkanı Muharrem Yiğit, Almanya Bartınlılar Derneği ( ALBARDER ) Başkanı Yaşar Çil, onursal başkan Ahmet Gökgöz, UETD Genel Başkan Yardımcısı Dursun Döngel, UETD Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şenlik ile ilgili bilgi veren Karabük-Yeniceliler Derneği İcra Kurulu Başkanı Şaban Onur , “Derneğimizin 5.’sini düzenlediği Göktepe Yaylası Şenliği her yıl olduğu gibi, bu yılda kendi mülkiyetimiz olan dernek binamızın bahçesinde gerçekleştirdik. Geleneksel hale gelen şenlik ile hemşehrilerimizi kaynaştırdık. Bölgenin en köklü derneklerinden biri olarak, yabancılarla da bir araya gelip, güzel ilimiz Karabük’ü tanıtma fırsatı bulduk Gladbeck Belediye Başkanımız Ulrich Roland ve değerli eşi de bu etkinliğimizde yer aldı. Belediyemizin her türlü etkinliklerimizde bizleri desteklemesi bize mutluluk veriyor. Şenliğimizde kadın kollarımızın büyük emeği var. Onlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Derneğimiz planladığı yeni projeleri gerçekleştirmek için canla başla çalışıyor” dedi.

ROLAND ” UYUM ADINA ÖNEM ARZ EDİYOR ”

Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland ise Karabük – Yeniceliler Derneği’nin aktif bir dernek olduğunu, bu tür etkinliklerin uyum adına da önem arz ettiğini belirtti. Roland, Karabüklülere elinden gelen desteği de vereceğini ifade etti.

TÜRK YEMEKLERİ TANITILDI

Şenlikte, her yıl olduğu gibi, bu yılda Göktepe ağası seçildi. Bu seneki Göktepe Ağası Samet Süper Marketler zinciri sahibi Karabüklü işadamı Mustafa Onur seçildi. Onur, açık arttırmada, Bin on euro vererek ağa seçildi. Derneğin kadın kollarının hazırladığı birbirinden güzel yöresel yemekler ve tatlılar da misafirlerden büyük ilgi gördü. Türk Mutfağı yemek ve tatlıları özellikle Almanlardan büyük ilgi gördü. Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland, Karabüklü kadınların yemeklerini çok beğendiğini dile getirirken, şenlik, çeşitli yarışmalarla sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.