‘Akıllı Çocuklar Okula Hazırlanıyor’ Projesi

Karabük Emniyet Müdürlüğü ve Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Akıllı Çocuklar Okula Hazırlanıyor Projesi başladı.

‘Akıllı Çocuklar Okula Hazırlanıyor’ Projesi
Yayınlama: 22.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Ana sınıfından 4. sınıfa kadar olan çocukların kendi güvenlikleri kapsamında belli bilgilere sahip olmasının hedeflendiği ‘Akıllı Çocuklar Okula Hazırlanıyor’ Projesi kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 10 bin anaokulu ve 4. sınıfa kadar olan öğrencilere, okul servislerinin kullanımı, acil durum numaraları, spor, uyku düzeni ve sağlıklı yaşam gibi konularda eğitim veriliyor.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı ile birlikte başlatılan proje kapsamında Beşbinevler Anaokulu’nda program düzenlendi. Programa Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar, Emniyet Müdür Yardımcısı Yüksel Soysal, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Nuri Turan, Sebabuba Eğlence Merkezleri sahibi Uğur Çalışkan ile polisler katıldı.

Proje hakkında gazetecilere açıklama yapan Vali Yardımcısı Erkan Çapar, kampanya kapsamında temel amaçlarının, anaokulundan 4. Sınıfa kadar olan çocukların belli konularda bilgilendirilerek belli konularda farkındalıklarının artırılması olduğunu söyledi.

“ÇOCUKLAR BİLGİLENDİRİLİYOR”

Akıllı Çocuklar Okula Hazırlanıyor Projesinin Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü, Sebabuba eğlence merkezi firması tarafından da desteklendiğini belirten Çapar, “Bu kampanya kapsamında temel amacımız, anaokulundan 4. Sınıfa kadar olan çocukların belli konularda bilgilendirilerek belli konularda farkındalıklarının artırılması. Kendi kişisel güvenlikleri kapsamında belli bilgilere sahip olmasını hedefliyoruz. Bunların bir tanesi zor durumda olduklarında acil durum telefonların aranması, tanımadıkları kişilerle konuşulmaması veya iletişime geçilmemesi, kaybolduklarında ailelerine ulaşabilmeleri için adres veya cep telefonların öğrenilmesi gibi. Bunlar hem kendi hayatlarını hem de zor duruma düştüklerinde kolluk kuvvetlerinin de işini kolaylaştıracak. Bireysel güvenliklerini önemli ölçüde garanti altına alacaklar. Bu faaliyeti tüm okullarda ana sınıfı ve 4. sınıfa kadar olan bütün okullarımızda Toplum Destekli Polislerimiz tarafından bilgilendirici broşürler asılarak sözlü bilgiler veriliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.