Akay “Partimiz Karabük’te milletvekili çıkartırsa CHP iktidardır”

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Milletvekili aday adayı Mustafa Akay “Partimiz Karabük’te milletvekili çıkartırsa Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’de iktidardır” dedi.

Akay “Partimiz Karabük’te milletvekili çıkartırsa CHP iktidardır”
Yayınlama: 27.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük’te milletvekili adayının ön seçim ile belirlenmesi kararı alınmasından sonra geçtiğimiz günlerde genel merkeze milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yapan CHP Karabük Milletvekili aday adayı Mustafa Akay, partililerle bir araya gelerek bazı açıklamalarda bulundu.

CHP İl Başkanı ve çok sayıda partilinin hazır bulunduğu toplantıda ilk konuşmayı CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel yaptı. Dinçel konuşmasında ”CHP’de geçtiğimiz günlerde örgüt yenilemesine gidildi.  Bu CHP’de yeni bir umut, yeni bir heyecan ve yeni bir coşku ortaya çıkardı. Bu geçmişte görev yapan arkadaşlarımızın başarısız olduğu ve çalışmadıkları anlamına gelmiyor.  Bu arkadaşlarımıza yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Her yeni bir değişiklik yeni bir umut demektir.  Bu neden CHP’de önümüzdeki günlerde yeni bir umuda doğru yola çıkacağız. Adaylarımızla bugünden itibaren başlayarak 7 Haziran’a doğru yürüyüşe çıkacağız” dedi.

“ADAYLIĞIĞIM NERDEN ÇIKTI”

Konuşmasına milletvekilliği aday adaylığının nerden çıktığını açıklayarak başlayan Mustafa Akay ise “Benim aday adaylığım nereden çıktı. Türkiye’nin freni patlamış bir araba gibi uçurama sürüklendiği bir ortamda Karabük’te partimize tepeden inme adaylar arandığını görünce, Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki arkadaşlarımla birlikte partiye başarıyı ön seçim getirir şeklinde bir çalışma yaptık. Bende eğer Karabük’e başka illerden paraşütle adaylar gelir ise, ön seçim yapılırsa Karabük’te milletvekili aday adayıyım dedim, milletvekili adaylığı Karabük’te ön seçimle belirleneceği için aday adayı oldum. Genel Merkezimize de milletvekilliği aday adayı başvurumu yaptım” dedi.

“NİÇİN ÖN SEÇİM İSTEDİK”

Milletvekili adayının ön seçim ile belirlenmesin neden istediğine de açıklık getiren CHP Milletvekili aday adayı Mustafa Akay “Ön seçim ön seçim istememizin nedenlerinden bir tanesi özellikle 12 Eylül’den sonra parti üyesini hatırlamaz, partisi üyesini tanımaz, parti üyesine değer vermez hale geldik. İl yönetimleri, ilçe yönetimleri masa başında yapılan delegelerle oluşturuldu. İl ve ilçe yönetimleri oluşturulurken parti üyesinin hiçbir dahli olmadı. Biz her zaman sandık dedik, sandıkla bu iş şekillenirse hareketlenir düşüncesiyle ön seçim dedik. Ön seçimde bizimle kim yarışırsa yarışsın, durum ne olursa olsun biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz ve o karara saygı duyarız. Parti üyelerimizin seçim öncesi bu şekilde harekete katılmasını istiyoruz. O da ancak ön seçimle olacaktır” dedi.

“KARABÜKTE MİLLETVKELİ ÇIKARTIRSAK CHP İKTİDARDIR”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde milletvekili çıkarması halinde, CHP’nin Türkiye’de iktidar olacağını belirten Akay “Ben Cumhuriyet Halk Partisinin çoğu kademelerinde görev aldım, Cumhuriyet Halk Partili bir aileden gelmeyim dün olduğu gibi bundan sonrada hep Cumhuriyet Halk Partili olacağım. Günümüzde yeni yeni partiler kurulurken, insanların önüne ekonomik ve başka imkanlar serilirken biz yolumuzdan hiç sapmadık. Ekonomik anlamda çok güçlü insanlar değiliz ama, kendimizi hiç satmadık, yolumuzdan hiç sapmadık hep Cumhuriyet Halk Partili kalmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisinde ilçe başkanlığı olmak üzere Yenice Belediye Başkanlığı da yaptım. Bu görevleri yaparken Cumhuriyet Halk Partili olmanın da bedelini çok ödedim. Bugünlere bedel ödeyerek, emek harcayarak geliyoruz. Partili üye arkadaşlarım başta olmak üzere, Karabük il merkezinde, ve ilçelerde Mustafa Akay isminin bir karşılığı var. Çünkü değişik zamanlarda gittiğimizde halkımızdan bunu görüyorum. İnşallah ön seçimde de üyelerde de bunun karşılığı olur ve 7 Haziranda Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını Karabük’te en yüksek noktaya dikeriz ve Cumhuriyet Halk Partisini iktidara geçiririz. Karabük’ten Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili çıkartırsa Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’de iktidardır. Cumhuriyet Halk Partisi Karabük’e Türkiye’nin ilk sanayi tesisin kurmuştur, bu sanayi tesisinde bir çok kişi çalıp emekli olmuş şu anda hayatlarını idame ettirmektedirler. Yani şu anda emeklilerimizin Cumhuriyet Halk Partisine vefa borçlarının olduğunu düşünüyorum. Vefa borcunun bu dönemde ödeneceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.