Ak Parti’de Temayül Yoklaması Yapıldı

Ak Parti’den Karabük Milletvekili Aday Adayı olan 11 isim, bugün parti temayülünden geçti. Temayül yoklamasında aday adayı olan Sedat Namal ve Burhanettin Uysal’ın isimlerinin ön planda olduğu gözlendi.

Ak Parti’de Temayül Yoklaması Yapıldı
Yayınlama: 01.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Ak Parti Karabük teşkilatı milletvekili adaylarını belirlemek üzere birinci aşama olan parti temayül yoklaması için bugün sandık başına gitti. Yaklaşık 819 parti mensubu Haziran 2015 seçimlerinde milletvekili adayı olacak olan iki ismi belirleyecek.

Ak Parti’de Haziran ayında gerçekleştirilecek olan milletvekilliği genel seçimlerinde aday olacak iki ismi belirlemek üzere üç aşamalı işlem gerçekleştirilecek. Aday belirlemede; teşkilat temayülü %25, genel merkezin temayülü %25 ve Karabük halkı arasında yapılacak anket çalışmaları ile sivil toplum kuruluşlarının görüşleri %50 oranında etkili olacak.

Milletvekili adaylarının belirlenmesinde birinci aşama olan teşkilat temayülü bugün saat 10.00’da Yenişehir Büyük Kulüp’de konulan sandık ile başladı. Temayül yoklamasına Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel ve Uşak Milletvekili Op. Dr. İsmail Güneş de katıldı.

Ak Parti’de 14 aday adayı arasından Parti tüzüğü gereği Osman Kahveci, Cumhur Ünal ve Ömer Ayar’ın katılmadığı ve 11 aday adayının girdiği temayük yoklamasında saat. 16.00’da sona erecek olan oy kullanma işleminin ardından mühürlü sandık genel merkeze gönderilecek.

Temayül yoklamasında edinilen izlenimlere göre sandıktan çıkacak birinci ismin TSO eski Başkanı Sedat Namal, ikinci ismin ise Karabük Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal olacağı tahmin ediliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.