Ak Parti’de beklenen istifalar gerçekleşti!

Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte istifa etti. Ayar “Bu göreve başlarken, onurumuzla, şerefimizle, alnımız ak bir şekilde geldik. Şimdi, onurumuzla, şerefimizle ve alnımız ak bir şekilde bu görevi teslim etmenin onurunu ve kıvancını yaşıyoruz.” dedi.

Ak Parti’de beklenen istifalar gerçekleşti!
Yayınlama: 05.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

30 Mart yerel seçimleri sonrası Ak Parti’de beklenen istifalar gerçekleşti. AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar ve İl Yönetim Kurulu toplu halde istifa ettiklerini açıkladılar. Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar düzenlediği basın toplantısında, gördükleri lüzum üzerine istifa ettiklerini söyledi.

Ak Parti’nin kurulduğu 2001 yılında Karabük’te kurucu üye olarak göreve başlayıp, 2007 yılına kadar İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve 2007 yılından buyana da Ak Parti İl Başkanlığı görevini sürdüren Ömer Ayar, 30 Mart seçimlerinin ardından “Gördüğümüz lüzum üzerine” diyerek İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte toplu halde istifa ettiklerini açıkladı.

İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında istifalarını açıklayan Ömer Ayar, şunları söyledi; “Bu göreve başlarken, onurumuzla, şerefimizle, alnımız ak bir şekilde geldik. Bu kadar uzun süre görev yapmış olmamıza rağmen, onurumuzla, şerefimizle ve alnımız ak bir şekilde bu görevi teslim etmenin onurunu ve kıvancını yaşıyoruz. Siyaseti bu kadar uzun yapıp da alnımızda leke olmadan bu görevi teslim edebilmek önemli bir meselidir diye düşünüyorum. İl yönetimimin hepsi de Karabük adına hizmet etme gayreti içinde olan samimi bu davaya inanmış, Karabük’ü Türkiye siyasetine hizmet adına  buralarda bulunan arkadaşlarımızdır. Yine bu arkadaşlarımız arazide seçim döneminde çalışmalarını yaparken, samimiyetiyle, bütün gayreti ile bir mücadele içerisinde olmuşlardır. Bu Karabük adına Karabük’ün kazanması adına taraf olan bir ekip olarak, payımıza düşeni yaptığımıza ve Karabük’te bir çok önemli noktada değerli ve önemli hizmetler kazandırdığımıza inanıyoruz. Hiçbir zaman popülist bir mantıkla, reklam olması amacıyla bu işi yapmadığımızı başta basın mensupları olarak sizler biliyorsunuz. Bundan sonraki süreçte görev alacak arkadaşlarıma da Karabük adına güzel hizmetler yapması noktasında iyi dilek ve temennilerimi buradan göndermek istiyorum. Bundan sonraki süreçte Türkiye’nin geleceği adına, Karabük’ün geleceği adına güzel hizmetler eden bir ekibin burada oluşacağına inanıyorum. Onurumuzla, başımız dik, alnımız ak bir şekilde görevi bırakmanın gururunu yaşıyoruz. Siyasi partilerde bayrak değişim her zaman olağan şeylerdir. Karabük’te de bir bayrak değişim vardır. Uzun süre teşkilat mensupluğu ve il başkanlığı yapmış bir insanım bugüne kadar şerefle yapmış olduğumuz bu görevi zerre kadar bir kırgınlık olmadan bırakmanın gururunu yaşıyoruz” dedi

Basın toplantısının ardından gazetecilerin soruları da cevaplayan Ömer Ayar, “Ömer Ayar siyasete bundan sonrada devam edecek mi?” şeklindeki soruya “Bu işler süreç meselidir, hesapla kitapla olmaz. Biz belirli bir dönem Karabük’te siyaset yaptık ve bitirdik. Olması gereken bir görev veya bulunması gereken bir nokta varsa seve seve o noktalarda da bulunacağımızı açık yüreklilikle ifade ederim. Hesaptan uzak, samimi bir şekilde hizmet etmek amacıyla oluruz sadece buralarda” diyerek cevap verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.