Ak Parti’de Aday Adaylığı Süreci Sona Erdi

7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi, AK Parti’de Milletvekilliği Aday Adaylığı müracaatları süresi bugün mesai saati bitimi ile sona erdi.

Ak Parti’de Aday Adaylığı Süreci Sona Erdi
Yayınlama: 20.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

AK Parti’de milletvekilliği aday adayı başvuruları bugün saat 17.00 itibariyle sona erdi. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan seçimlerde milletvekilliği adaylığı için AK Parti’de 14 isim aday adaylığı için başvuruda bulundu.

İLK ADAY ADAYI SEDAT NAMAL OLDU

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa ederek AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Sedat Namal, ilk olarak aday adaylığını açıklayan isim oldu. Namal, milletvekilliği aday adaylığı dosyasını İl Başkanı Timurçin Saylar’a vermişti.

İKİNCİ MÜRACAAT UYSAL’DAN GELDİ

Ak Parti milletvekilliği aday adaylığı için ikinci müracaatı Karabük Üniversitesi Rektörlüğünden istifa eden Prof. Dr. Burhanettin Uysal yaptı. 

Aday adayı bolluğu yaşanacağı beklenen AK Parti’de, daha sonra milletvekilliği aday adaylığı için Muzaffer Atılkan, Mustafa Yüce ve Ersoy Yılmaz AK Parti milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundular.

“MİLLETVEKİLİ KAHVECİ BİR DÖNEM İÇİN DAYA ADAY ADAYIYIM”

Bir dönem daha milletvekilliği yapmak için aday adayı olduğunu açıklayan AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci de, kalabalık bir partili topluluğu eşliğinde aday adaylığını açıklamıştı.

SON GÜN SEKİZ ADAY ADAYI MÜRACAAT ETTİ

AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı müracaat süresinin sona erdiği bugün İl Başkanlığına 5 müracaat daha oldu.

Sabah saatlerinde Adnan Ünnü milletvekilliği aday adaylığı müracaatını yaparken, tek bayan milletvekili aday adayı olan Hacer Ayan saat 11.00’da, 2011 yıllında milletvekili aday adayı olan Enver Malkoç da saat 14.00’da aday adaylığı başvurusunu yaptı.

İL ESKİ BAŞKANI AYAR ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

AK Parti’de uzun dönem İl Başkanlığı yapan Ömer Ayar da bugün saat 15.00’da aday adaylığı için müracaat ederek dosyasını İl Başkanı Saylar’a verdi.

Ak Parti’de mesai saatinin bitmesine yakın ise Serdar Akça ve Cahit Dönmez aday adaylığı dosyasını İl Başkanlığına verdi.

Diğer taraftan 23. Dönem Karabük Milletvekili Cumhur Ünal ve Av. Fatih Korkut da, Ak Parti Genel Merkezine Karabük için aday adaylığı başvuru dosyalarını verdiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.