Ak Parti’de Aday Adaylarında Temayül Heyecanı!

Ak Parti Milletvekili Adaylarını Belirlemek üzere birinci aşama olan parti temayülünü Pazar Günü gerçekleştirecek.

Ak Parti’de Aday Adaylarında Temayül Heyecanı!
Yayınlama: 25.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

AK Parti’de Karabük Milletvekili Aday Adayı 14 isim, 7 Nisana kadar sürecek olan aday belirleme yarışı içine girdiler. Parti Genel Merkezinin teşkilat temayülü ve kamuoyu yoklamalarının ardından belirleyeceği Milletvekili adaylığı için süreç hızlı başladı.

İlk kriter olan teşkilat temayül yoklaması bu Pazar günü yapılacak. İl, ilçe teşkilatlarının, mahalle ve köy temsilcilerinin, il kadın kolları ile il gençlik kolları gibi organların oy kullanacağı teşkilat temayülünde 900’e yakın delege oy kullanacak.

Teşkilat temayülünde oy kullanacak olan delegeler, birinci ve ikinci sıra olmak üzere iki adayın ismini yazarak oy kullanacak.

Teşkilat temayül yoklamasından yeni ve eski milletvekilleri ile eski il başkanları muaf olduğundan dolayı, 14 aday adayı arasından Osman Kahveci, Cumhur Ünal ve Ömer Ayar temayül yoklamasına katılmıyor.

“TEMAYÜL YOKLAMASI TEK ÖN ŞART DEĞİL”

Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Şu anda aday adayı arkadaşlarımıza 10’ar dakikalık süre vererek tüm ilçe teşkilatlarımızı ziyaret ederek oy kullanacak olan arkadaşlara kendilerini tanıtma imkanı sunduk. Bunun ardından Pazar günü temayül yoklaması yapılacak. Tabi bu milletvekili adayını belirlemede tek ön koşul değil. Yüzde 25 teşkilat temayülü, %25 genel merkezin temayülü ve %50 aranda Karabük halkı içinde yapılacak anket ve sivil toplum kuruluşlarının görüşleri etkili olacak. Bunun sonucunda biz iki adayımızı belirleyerek seçimlere gireceğiz. Karabük’te de seçimi biz 2-0 alacağımıza inanıyoruz” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Aday adayı olan, işte 14 kişi;

Osman Kahveci

Burhanettin Uysal

Sedat Namal

Ömer Ayar

Cumhur Ünal

Muzaffer Atılkan

İlter Fatih Korkut

Enver Malkoç

Hatice Ayan

Serdar Akça

Cahit Dönmez

Ersoy Yılmaz

Mustafa Yüce

Adnan Ünnü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.