AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin:

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin:
Yayınlama: 06.07.2016
1
A+
A-

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, “Türkiye yeniden bilim ve teknoloji alanında da Müslümanlara önderlik yapabilecek bir konuma doğru hızla koşuyor” dedi. 

Şahin, partisinin Yenice İlçe Başkanlığı tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla Celal Atıl Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Şahin, metrelerce uzanan kuyruktaki insanlarla tek tek bayramlaştı.

Burada vatandaşlara hitaben konuşan Şahin, Müslüman coğrafyasında bu bayram günlerinde bile kan aktığını anlatarak, bu çağda güçlü olmanın, devlet ve millet olarak dünyada etkin bir konuma bulunmanın bilim ve teknolojide mutlaka ilerlenmesine bağlı olduğunun kaydetti. Şahin, “Bilim ve teknolojide önde olan ülke haline gelmiş olmanız gerekiyor. Bilim ve teknolojide önderliği başkalarına kaptırmışsanız onların adeta tahakkümü altına girmiş bir durumda kalırsınız. Kur’an-ı Kerim’de namazla ilgili ayet ve tavsiyelerin ardından en çok düşünmüyor musunuz, aklınızı kullanmıyor musunuz soruların geliyor. Cenab-ı hakkın namazdan sonra Müslümanlara en çok tavsiyesinin düşünme ve aklını kullanılması tavsiyesinde bulunuyor. Müslümanların bunu ihmal etmediklerinde hep lider oldu , şimdi ihmal ettikleri için bu hala düştüler” diye konuştu.“Bilim adamlarımız çok önemli çalışmalar yapıyor”

Avrupalıların dünya dönüyor diyenleri astığı dönemlerden 12 asır önce Urfa’da yaşamış olan Astronom, Astrolog ve Matematikçi Muhammed Battani’nin dünyanın 365 gün, 5 saat, 46 dakika ve 24 saniyede kendi etrafında döndüğünü hesapladığını belirten Şahin, “Muhammed Battani diye bir Müslüman. Şuanda dünyanın sayılı 20 astronomi adamından biri sayılıyor. Matematik ilminin de babasıdır. 12 asır önce yaşamış İslam bilgini diyor ki, ‘Bilimle uğraşma sebebim Kur’an-ı Kerim’de ki Ali İmran Suresi’nin 190 ve 191. ayetinden dolayıdır.’ Biran önce Müslümanlar düşünmeli, kardeş olduklarını düşünmeli. Türkiye yeniden bilim ve teknoloji alanında da Müslümanlara önderlik yapabilecek bir konuma doğru hızla koşuyor. Bir takım kurumlarımız, TUBİTAK, ASELSAN gibi yerlerde bilim adamlarımız çok önemli çalışmalar yapıyor” dedi.“Bilim ve teknolojide de elimizden geleni yapağız”

Türkiye’nin geleceğinin parlak olduğunu belirten bilim ve teknolojiyi elinde bulunduran ülkelerin sözünün geçtiğini tekrarlayan Şahin, şunları söyledi:

“Sözü geçen bir ülke haline gelmek için bilim ve teknolojide üzerimize düşeni yapacağız. Silahlı kuvvetlerimiz Güney Doğu’da terör örgütlerinin yanı sıra uyuşturucuları da imha ediliyor. Mehmetçiğimiz oralarda güveliği saylıyor ve direnenlerin hepsi imha edildi. Bu topraklar içinde bir kişi Yenice’ye nasıl elini kolunu sallaya sallaya nasıl geliyorsa, Doğu ve Güney Doğu’da insanlar ellerini kollarını sallaya sallaya her yere gidebilecek. Bunu sağlayacağız. Bunu yaparken, diğer taraftan da bilim ve teknolojide de elimizden geleni yapağız.”

Şahin, Ovacık Kaymakamlığı ve belediyesi tarafından kent meydanında düzenlenen bayramlaşma programları ve Yortan Beldesinde de bayramlaşma programlarına da katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.