Ak Parti Başbakan Davutoğlu’nu Ağırlamaya Hazırlanıyor

Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, 9 Ocak’daki Ak Parti İl Kongresine katılacak olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gelişi ile ilgili tüm hazırlıkların yapıldığını ifade ederek, tüm Karabüklüleri kongreye davet etti.

Ak Parti Başbakan Davutoğlu’nu Ağırlamaya Hazırlanıyor
Yayınlama: 18.12.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, www.gastekarabuk.com’un Karabük gündemine ilişkin sorularını yanıtladı. Gerçekleştirilecek olan il kongresinden, Başbakanın geliş programı, DDY arazileri ve Eskipazar Serbest ve Endüstriyel Bölge Projesine kadar bir çok konuya cevap veren Saylar, Karabük’ün ufkunun açık olduğunu söyledi.

Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar 9 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan Ak Parti İl Kongresiyle ilgili olarak, genel merkezin talimatları doğrultusunda kongreye tek liste ile gidileceğini ifade etti. Saylar “Bu konu ilgili genel merkezimizle görüştük ve genel merkezimizin alacağı her karara saygılıyız dedik. Bize göreve devam edeceğimiz yönünde görüş belirttiler. Bu şekilde kongreye gideceğiz.” dedi.

9 Ocak tarihinde Başbakan’ın Karabük’e yapacağı ziyarette İl Teşkilatı olarak öncelikli bir projeyi gündeme getireceklerini belirten İl Başkanı Saylar “Şuanda bizim Başbakanımıza hazırladığımız proje Eskipazar Serbest ve Endüstriyel Bölgesi’ projesi. Bununla ilgili proje hazırlık çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Başbakanımıza sunmak üzere bununla ilgili 4 dakikalık bir sunum hazırlıyoruz. Diğer taraftan da fizibilite raporlarını hazırlıyoruz. Karabük’ün 30 yıl önünü açacak bu projeyi Başbakanımıza sunacağız. Bu proje çok geniş kapsamlı bir proje. Proje gerçekleştiği zaman arkası da gelecektir. Biz 2015 seçiminden sonra konuştuğumuz bütün bu projeleri tamamlayarak hizmete sunacağız. Şehrimiz artan bir hızla büyümeye devam edecektir. Türkiye’de üretim ağıyla ilgili belli bölgeler oluşturulacak. Biz Türkiye’de demir çeliğin başkenti olduğumuz için, sanayi kültürünün alt yapısının oluştuğu Karabük’te,  böyle büyük bir projeyi gerçekleştireceğiz. Bu projeler tamamlanarak Karabük’ün ufku daha da açılacaktır.” dedi.

Karabük halkının Ak Partiye büyük destek verdiğini ifade eden Saylar “Karabük halkının kadirşinaslığını biz yakından biliyoruz ve bunu Cumhurbaşkanlığı seçiminde gösterdiler, yüzde 65 oy aldık. Halkımız yapılan hizmetleri görüyor ve bunu da oya yansıtıyor. Bunun devamının geleceğine inanıyorum. “ dedi.

Devlet Demiryollarının şehir içindeki arazileri ile ilgili de bilgiler veren Saylar “Devlet Demir Yolları gar ve çevresiyle ilgili bir çalışma yapmışlar. Yakında bu konu ile ilgili Devlet Demir Yolları Bölge Müdürümüzle bir görüşme yapacağız. Yük indirme ve bindirme kısımlarının buradan taşınmadan şu aşamada yapılabilecek bir şey yok. Burası çok büyük bir proje. Teren yolunu Melise üzerinden şehrin dışına kaydırabilirsek, şehre büyük bir arazi kazandırmış olacağız.  Ama biz şuanda Karabük’ün ekonomik açıdan önünü açacak Eskipazar Serbest ve Endüstriyel Bölgesi’ projesine ağırlık veriyoruz. Yedi, sekiz proje üretip hiç birini başaramamaktansa, bir proje üzerinde yoğunlaşarak onu başarmak istiyoruz. Onu başardığımız zaman devamı da gelecektir.” dedi.

 Son olarak 9 Ocak 2015’de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek olan Ak Parti Karabük İl Kongresine tüm vatandaşları davet eden İl Başkanı Timurçin Saylar “Sayın Başbakanımız saat 14.00’da Kapalı Spor Salonundaki kongremize katılacaklar. Biz buraya tüm halkımızı davet ediyoruz. Sayın Başbakanımız kongrenin ardından saat 18.00’da sanayici ve işadamları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan yemekli toplantıya katılacaklar.” dedi.  

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.