77 Kişilik hizmet alımı için 2 Bin 18 kişi müracaat etti

Karabük’te, Kamu Hastaneleri Birliği Sekreterliğince Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalıştırılmak üzere hizmet alımı kapsamında istihdam edilecek 77 personel 2 bin 18 aday arasından kurayla belirlendi.

77 Kişilik hizmet alımı için 2 Bin 18 kişi müracaat etti
Yayınlama: 25.04.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Merkez Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda düzenlenen kurada başvuru yapan adaylar turşu bidonları ve poşet içinde yer alan tüpleri çekerek kendi şanslarını aradı.

Karabük 2. Noterliği tarafından düzenlenen kurada güvenlik elemanı, veri hizmetleri ve temizlik bölümlerinde işe girmek için başvuran adaylar turşu kapları ve poşet içerisine konulan tüpleri çekti. Kurada adı çıkanlar sevinirken, ismi çıkmayanlar buruk bir şekilde salonu terk etti.

Kura çekimi sonrası açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, müdürlük olarak 10 gün boyunca hastane hizmetlerinde görev alacakların başvurularını aldıklarını söyledi.

Yüklenici firmanın belirlediği genel ve özel şartların uygunluğuna göre kuraya katılmaya hak kazananların belirlendiğini belirten Güven, sözlerini şöyle sürdürdü: “Noter kanalı ile 2 bin 18 kişilik başvuru içinde 13 kişilik özel güvenlik kadrosuna 25 kişi, 4 kişilik veri hazırlama kadrosuna 782 kişi ile 40 kişilik erkek temizlik kadrosu 229, 20 bayan personel için de 982 kişi başvurdu. Kurumumuz istihdamın artırılması ve işsizliğin önlenmesiyle ilgili yaptığı projelerde yüklenici firma adına talep toplama işlemlerine devam ediyor. Hak kazananlar belirli süreli iş sözleşmesine tabi olacak. Noter çekilişi sonucu ismi çıkanlar 3 gün içerisinde müracaatlarını yapmak zorundadır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.