30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarında Gerginlik!

CHP İl Başkanı, Milli Eğitim Müdürüne tepki göstererek töreni terk etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarında Gerginlik!
Yayınlama: 30.08.2014
Düzenleme: 15.06.2020
4
A+
A-

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Atatürk Anıtı’nda düzenlenen resmi törende CHP Karabük İl Başkanı Bayram Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’a tepki göstererek, tören alanını terk etti.

Geçtiğimiz haftalarda Kayseri’den Karabük’e atanan Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’ın facebook sayfasından Mustafa Kemal Atatürk ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı iddia edilen paylaşımlara tepki gösteren İl Başkanı Karadağ, “Atatürk’e hakaret edemezsiniz, ettirmeyiz. Böyle bir ortamda bütün il müdürleri tenzih ederek böyle bir kişiyle Atatürk Anıtı’nda bulunmak istemediğimden töreni terk ediyorum” diyerek ayrıldı.

Gazetecilerin İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’a ‘neden protesto edildiniz‘ ve ‘Atatürk’e hareket ettiğiniz doğru mu‘ sorusuna ise Kaplan, “Hayır, kesinlikle hakaret etmedim. Bir haberi okudum ve kendi facebook adresimden paylaştım. Okumak suç ise, ben o suçu işlemeye devam edeceğim. Kişilere hareket etmek, kim olursa olsun hakaret etmek bizim kültürümüzde yoktur. Ben paylaşımda bulunmadım” dedi.

Tören alanını terk eden CHP İl Başkanı Bayram Karadağ ise, vatandaşların bulunduğu alanda saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşını okuduktan sonra ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.