19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Anma programı kapsamında Karabük Atatürk Anıtı’nda bir tören düzenlendi.

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Yayınlama: 19.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Anma programına Vali Orhan Alimoğlu, Belediye Başkanı Rafet Vergili, Alay Komutanı J. Kıdemli Albay Samit Tokmak, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, İl Müdürleri, gaziler, emniyet personeli, askerler ve öğrenciler katıldı.

Törende saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sebahattin Çorbacı, ,“ Bugün gazi olmanın gururu ve kıvancını büyük bir coşkuyla yaşıyoruz.19 Eylül, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında Türk kahramanlığının taçlandığı bir gündür. Herkes tarafından çok iyi bilinmelidir, bu toprakların bir daha istila edilmesine asla izin vermeyeceğiz. 19 Eylül İstiklal gazilerimizin, Kore gazilerimizin, Kıbrıs gazilerimizin, asker, polis ve tüm malul gazilerimizin şeref günüdür” dedi.

Vali Orhan Alimoğlu ise, millet olarak birlik, beraberlik içinde ve bağımsız olarak yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduklarını söyledi. Alimoğlu, “Şimdi sıra bizde, ecdadımız görevini yaptı nöbeti bize devretti. Her yaştan insanlar olarak hazırlıklı olmak lazım” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.