11 Branşta Poliklinik Hizmeti Verilmeye Başlandı

Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreter Vekili Mustafa Kulluk, KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 11 branşta poliklinik hizmeti verilmeye başlandığını belirtti.

11 Branşta Poliklinik Hizmeti Verilmeye Başlandı
Yayınlama: 27.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreter Vekili Mustafa Kulluk, KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başlayan poliklinik hizmetiyle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Genel Sekreter Vekili Kulluk açıklamasında; “21.02.2014 tarihi itibariyle Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni binasında 11 branşta poliklinik olarak hizmeti verilmeye başlamıştır. Yataklı servisler ve diğer birimlerimizin en kısa sürede hizmet vermesine ilişkin çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Karabüklü vatandaşlarımızın her türlü sağlık ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ve akıllı hastane olarak inşa edilen yeni hastane binamızla ilerleyen günlerde diğer yeni birimlerimizin yer alması noktasında çalışmalarımız tüm ekiplerimizle devam etmekte olup, Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği olarak en önemli amaçlarımızdan birisi Karabüklü vatandaşlarımızın hasta sevkleri ile ilgili olarak il dışına yönelmelerini sonlandırmak aynı zamanda bölgenin sağlık alanında lider pozisyonunda olmaktır.

Bununla birlikte Tıbbı görüntüleme sistemi (Ultrason) ile ilgili olarak son zamanlarda randevu yoğunluğundan kaynaklanan bir sorun yaşanmıştır Ultrason hepimizin bildiği üzere tetkik uzmanlığı alanında önemli bilgiler içeren tıbbi bir görüntüleme sistemidir. İlimizde toplam olarak 129 adet uzman hekim bulunmakta olup bu hekimlerimizin hemen hemen hepsi tetkik ve teşhise yönelik olarak Ultrason a ihtiyaç duymaktadırlar. Dolayısı bu talepleri karşılamada bir takım sıkıntılar yaşanmaktaydı. Bu sorunun çözülmesine yardımcı olmak ve hastalarımızın bu noktada yaşadığı sıkıntıları en aza indirmek amacıyla;

İlimizde görev yapan radyolog hekimleri bundan böyle mesai saati dışında da çalışmaya başlamışlardır. Bununla birlikte; kısa süre öncesinde gerçekleştirilen bir hizmet alımı yolu ile bir radyolog hekim ultrason cihazı ile birlikte çalışmalarına başlamış neticesinde planlanan randevu verme süresi oldukça kısalmıştır.

Karabük genelinde kamu sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve bir adım daha ileriye gidebilmek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.