Yalçın “Karabük’ün milletvekili olmak istiyorum” - Gaste KarabükGaste Karabük

SON DAKİKA

Yalçın “Karabük’ün milletvekili olmak istiyorum”

Bu haber 05 Mayıs 2015 - 16:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan, Milletvekili adayları Durmuş Yalçın ve Ayhan Akbaş basın toplantısı düzenlediler. Basın toplantısında MHP Milletvekili adayı Durmuş Yalçın, neden aday olduğunu, milletvekili olduğu zaman neler yapacağını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Milletvekili adayı Durmuş Yalçın “Allah izin verirde milletvekili olursum, Karabük’ün milletvekili olacağım” dedi.

Basın toplantısında niçin milletvekili adayı olduğunu, milletvekili olduğu zaman neler yapacağını anlatan Yalçın, açıklamasına kendisini tanıtarak başladı. Yalçın “Ben 52 yaşında Karabük’te doğmuş ve büyümüş, iki çocuk babası, işçi emeklisi bir babanın çocuğuyum. Yani Karabük halkının içinden birisiyim. 35 yıldır ticaretle uğraşıyorum demir tüccarlığı yapıyorum bu sektörde iş yapan herkes beni bende onları tanırım. Zaman zaman değişik sivil toplum örgütlerinde yer aldım, vatanıma, milletime Karabük’e bir şeyler vermek için çalıştım. Almış olduğumuz görevlerin çoğu sosyal yanı ağır basan görevlerdi. Yani orada görev aldığımı zaman o yere bir şeyler verebilmek için manen rahatlamak için yaptığım hizmetlerdi. Üzerime aldığım sorumlulukların hepsinden başarı ile çıktım. Her kesimden olumlu eleştiri ve tepki aldım. Ben siyasetçi değilim benim siyasi hatayım bir buçuk ay önce başladı. Hiçbir siyasi partinin üyesi değilim. Ancak ülkücü bir camianın içinde yer almış aileden gelmekteyim. Ben aktif siyasetin içerisinde olmadım ama, ülkücü camianın siyaseti hep yanımda oldu. Dünya görüşüm ülkücü düsturundan hiçbir zaman taviz vermedim. Ama bir iş adamı olarak benim çevremde, AK Partili, Cumhuriyet Halk Partili insanlarda vardı. Bu insanları fikirlerine de değer veririm, zaman zaman tartışırız. Aynı fikirlere sahip olduğumuz zamanlarda olur” dedi

NEDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

Durmuş Yalçın basın toplantısında neden aday olduğunu da açıkladı. Yalçın “Şimdi sizlere neden aday olduğumu açıklamak istiyorum. Karabük halkımız 13 yıldır büyük bir oy oranı ile AK Partili milletvekili adaylarını Ankara’ya gönderdi. Tek başına iktidar partisinden aday olan milletvekili adaylarını Ankara’ya gönderirsek Karabük daha güzel hizmet alır diye düşündüler. Ama maalesef Karabük’ümüz gerekli hizmetleri alamadı, her geçen gün küçüldü. Son zamanlarda ciddi şekilde sıkıntılar başladı. Seçim çalışmalarımız esnasında vatandaşlarımız, esnaflarımız kameradan kaçar duruma gelmişler. Kulağımıza şikayetlerini iletiyorlar. Dertlerini korkudan anlatamaz hale gelmişler. Herkes huzursuz ve mutsuz, bende Karabük’te iyiye gitmeyen şeylere müdahale edebilmek ve yaşadığım ve yaşamaya devam edeceğim Karabük’e hizmet verebilmek için milletvekili adayı oldum. Çalışmak için milletvekili adayı oldum.  Milletvekili adayı olduktan sonra çok olumlu tepkiler almaya başladım. Bu tepkiler sadece partililerimizden değil, AK Partililerden, Cumhuriyet Halk Partililerden geliyor. Özellikle oyum sana diyorlar. Karabük’te bizlere bir teveccüh var. Milliyetçi Hareket Partisi Karabük’te birinci parti. Bunu herkes biliyor” dedi.

KARABÜK’ÜN MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM”

Milletvekili seçilmesi halinde Karabük’ün milletvekili olacağını belirten Durmuş Yalçın, milletvekili olduğunda nasıl bir milletvekilliği yapacağını da açıklayarak “Zaten ben içinizden biriyim. Karabük halkının çektiği sıkıntıyı ben de yaşadım. Özellikle Ankara’da bir sıkıtımız olduğu zaman seçim zamanında vaatler veren milletvekillerimize telefonda dahi bulamazsınız. Ama başka bir milletvekili tanıyorsanız ararsınız o sizinle her türlü ilgilenir. Ben milletvekili olduktan sonra Ankara’da Karabük halkının bir bürosu olacak. Elbette ki ben Karabük halkının peşinde koşamayacağım ama Ankara’yı iyi bilen bir kişi Karabük’ten gelen herkesin derdi ile ilgilenecektir. Telefonumu arayıp kendim çıkmasam bile beni arayan kişiye mutlaka döneceğim. Sıkıntısı derdini dinleyeceğim. Ben milletvekili seçilirsem, Karabük halkının hepsi milletvekili olacak. Bu söylediklerimden herkesin emin olmasını istiyorum. Ben milletvekili olduktan sonra Allah’ın rızanı kazanmak, halkımızın hayır duasını almak ve kubbe de bir hoş seda bırakmak olacaktır. Ben Karabük milletvekilliğine talibim. Tüm partililerin milletvekili olacağım. Eşit ve adaletli davranacağımdan, herkesin derdini kendim derdim gibi göreceğimden herkes emin olacak. Karabük’te belediye başkanı deyince akla ilk olarak Necmettin Şeyhoğlu geliyor, 20 yıl sonra da Rafet Vergili akla gelecek. Arada belediye başkanlığı yapmışlar pek akla gelmez. Benim amacımda 20 yıl sonra Karabük milletvekili diyince akla gelen bir milletvekili olabilmek, insanların gönüllerinde bir hoş seda bırakmak olacaktır bundan daha güzel bir şey olamaz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.