Uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarışmasında Başvurular Başladı « Gaste Karabük

SON DAKİKA

Uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarışmasında Başvurular Başladı

Bu haber 07 Haziran 2016 - 14:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Safranbolu Belediyesi tarafından bu yıl 17. si düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında her yıl büyük bir ilgi ve katılımcının yer aldığı yine 17. si düzenlenecek olan Fotoğraf Yarışmasında başvurular başladı. Son başvuru tarihi ise 19 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 17.30 olarak açıklandı

Safranbolu Belediyesi tarafından bu yıl 17. si düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında her yıl büyük bir ilgi ve katılımcının yer aldığı yine 17. si düzenlenecek olan Fotoğraf Yarışmasında başvurular başladı. Son başvuru tarihi ise 19 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 17.30 olarak açıklandı.

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden yapılan açıklamada bu yıl 17. si düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında düzenlenen, yine 17. si yapılacak olan Altın Safran Fotoğraf yarışmasına tüm fotoğraf severleri davet ediyoruz. Başvuru formu ve şartnamesi ( TFSF ) Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu web sitesi ve                                         ( www. altinsafran.org ) sitesinden edinilebilir.  Yarışmaya katılmak isteyen Amatör ve profesyonel tüm fotoğraf severlere duyurulur.

 

Uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarışması Şartnamesi Aşağıda Yayımlanmıştır:

 

SAFRANBOLU BELEDİYESİ

17.  ULUSLARARASI ALTINSAFRAN FOTOĞRAF YARIŞMASI

 

17. Uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarışması

Konu:  Kültürel Miras ve Korumacılık

Yan Tema: “Medeniyetimizin Manevi Dinamikleri

Yarışmanın Amacı: Tüm Dünyanın ortak sorumluluğunda olan somut miras alanlarına dikkat çekmek, aynı zamanda yok olmaya yüz tutan soyut kültürel mirasa sahip çıkmaktır.

Organizasyon: 17. Uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarışması’nın organizasyonu ve yürütücülüğü Safranbolu Belediyesi tarafından yapılmaktadır.

Yarışma Bölümleri: Yarışma tek kategorilidir: Sayısal (Dijital) Renkli/DigitalColor > DC.

 Katılım Şartları:

·  Yarışmaya katılım ücretsizdir

·   Yarışma; Seçici Kurul Üyeleri, TFSF temsilcisi, Yarışma Sekreteryası ve Safranbolu Belediyesi personeli dışında; son başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş amatör veya profesyonel tüm fotoğraf meraklılarına açıktır.

·   Her katılımcı en fazla 4 (dört) adet sayısal (dijital) Renkli eser ile katılabilir. Yarışmacılar, geleneksel veya modern her türlü fotoğrafik tekniği özgürce kullanabilirler.

·   Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 15-300 dpi çözünürlükte, 7-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli; her bir fotoğraf dosyasının boyutu 2 Mb’tan küçük ve 4 Mb’tan da büyük olmamalıdır.

·   Yarışmaya sadece www.altinsafran.org adresinden yönlendirmeler izlenerek veya doğrudan www.tfsfonayliyarismalar.org adresinden yüklenen eserler kabul edilecektir. Baskı, CD/DVD veya mail (e-posta) ile katılım kabul edilmeyecektir.

·   Gönderilen fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile Jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

·    Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın kendisi tarafından çekildiğini, tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

·   Kural ihlali yapan kişilere “TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi”nin 13.Maddesi’ndeki yaptırımlar uygulanır. Ödül iptal edilir ve yeri boş bırakılır. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Durumdan FIAP da bilgilendirilir.

·    Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden veya FIAP kırmızı listesinde yer alan katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

·    Düzenleme Kurulu FIAP kırmızı listesinde yer alan katılımcıları yarışma öncesinde denetleyip yarışma dışında bırakmakla yükümlüdür.

·    FIAP patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, FIAP üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde FIAP kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır. FIAP elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik FIAP ile işbirliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile FIAP tarafından yasaklanır ve ismi her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.

·    Kural ihlali yaptığı belirlenen katılımcının kazandığı ödül, sergileme, unvan ve tüm kazanımları geri alınır; ödül ve/veya sergilemesi iptal edilir; yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

Şartnamede belirtilmeyen durumlar için TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi ile Festival Komitesinin alacağı kararlar geçerli olacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.