“Türk Milliyetçiliği ve Ülkücü Gençlik” Konferansı « Gaste Karabük

SON DAKİKA

“Türk Milliyetçiliği ve Ülkücü Gençlik” Konferansı

Bu haber 04 Mayıs 2017 - 19:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Ocakları Karabük Şubesi tarafından Karabük Kent Meydanı Konferans Salonu’nda “Türk Milliyetçiliği ve Ülkücü Gençlik” adlı konferans düzenlendi.

Türk Ocakları Karabük Şubesi tarafından Karabük Kent Meydanı Konferans Salonu’nda “Türk Milliyetçiliği ve Ülkücü Gençlik” adlı konferans düzenlendi. Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Derviş Kılınçkaya’nın konuk olarak katıldığı konferans yaklaşık 2 saat sürdü. Konferansın açılışında konuşan  Türk Ocakları Karabük Şubesi Başkanı Doç. Dr. Taşkın Deniz; “Türk milliyetçileri, zamana ve şartlara göre değişen milliyetçiler değildir. Tıpkı 3 Mayıs 1944 tarihinde yaşananlar gibi 73 yıl sonra bugün de bizler, tarihimizin bize gösterdiği istikametten asla sapmadan ilerlemeye devam edeceğiz. Esen rüzgâra göre değil, imanımızın gerektirdiği ve milli tarihimizin gösterdiklerine göre yaşamaya devam edeceğiz. Unutulmamalıdır ki, tarihi ve inancı gereği rüzgâra göre değişim göstermeyen tüm Türk milliyetçileri günümüzde hem kâmil manada demokrasiyi hem de etnik ve mezhebi kışkırtmalara karşı Yüce Türk Milletinin birliğini savunmaya devam etmektedir. Milletimizin ve devletimizin içerisinde bulunduğu mevcut durum, bu mücadeleyi haklı kılmaktadır. Türk kavramını ve Türk milliyetçiliğini faşizm temelli etnik bir anlama indirerek siyasete alet etmek ve milletimizin fertlerini bu kavramlara karşı tepkili hale getirmek; hem tarihî hem de güncel gerçeklere aykırıdır, safsatadır. Türk milliyetçiliğini basite indirgemeye çalışmak ya da yermek hiçbir kişi, kuruluş, yapılanma ya da yabancı bir devletin haddi değildir. Türk milliyetçileri, gündelik kısır çekişmelerinin dışında kalarak geleneksel tavır ve üslubu doğrultusunda medeniyetimizin güçlü köklerinden aldığı ilham ve güçle yeni ufuklara yürümek zorundadır. Yüce Türk Milletinin bunları yapabilecek ve yaşadığı sıkıntıların üzerinden gelebilecek yetenek ve beceriye, tarihi tecrübeye sahip olduğu şüphesizdir. Gün, birlik ve dirlik günüdür. Hepimizin ortak davası olan Türk Milliyetçiliğini zirveye çıkarmanın vaktidir.  Bu amaçla sloganlara dayalı söylemleri ve tüm küskünlükleri bırakarak Yüce Türk Milletini ülküsüne ulaştıracak projeler üretmeli, Balkanlardan Kafkasya’ya ve Türkistan’a Türk’ün yaşadığı her coğrafyaya yönelik politikalar geliştirmeli, milliyetçiliği merkezine almış bir eğitim sistemi oluşturmalı, çağın gerektirdiği siyasi ve politik gelişmeleri yakından takip eden ve ülküsü gereği tüm Türk Dünyasını kapsayıcı şekilde düşünebilen üst düzey öğrenim görmüş milliyetçi gençler yetiştirmeliyiz. Bunun için öncelikle bizlerin gençlere her konuda örnek olması gerekmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda Türk Ocakları Yüce Milletimize, devletimize ve şehrimize hizmet etmeye, birleştirici unsur olmaya devam edecektir. Bu vesile ile, haksız suçlamalarla maruz kaldıkları işkenceler hatta ölümlere karşın inançlarından vazgeçmeyen onurlu Türk milliyetçilerini ve bu eşsiz vatanı bize bırakan şehadet onuruna ulaşmış tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 3 Mayıs Türkçülük Günü’müz kutlu olsun. Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun. Ne mutlu Türk’üm Diyene!” dedi.

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Derviş Kılınçkaya; Türk, Türklük ve Türk milliyetçiliği kavramlarına değindikten sonra Türk milliyetçiliği varlığının bu coğrafyadaki önemini anlattı. Daha sonra yeni neslin Türk milliyetçiliği temelinde yetiştirilmesinin gerekliliği ve bu konuda yapılması gerekenleri belirtti. Türkiye başta olmak üzere Türk Dünyası’nın içerisinde bulunduğu sorunları bilen ve çözüm önerileri üretebilen, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan ülkü sahibi gençlerin yetiştirilmesinin önemine değindi. Konferans sonunda soru-cevap bölümüne geçildi ve katılımcıların soruları cevaplandırıldı. Hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile konferans sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.