SAYLAR’DAN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ « Gaste Karabük

SON DAKİKA

SAYLAR’DAN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ

Bu haber 16 Mayıs 2016 - 20:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Karabük İl Başkanı Tirmuçin Saylar, gazetecilerle bir araya gündeme dair açıklamalarda bulundu.

AK Parti Karabük İl Başkanı Tirmuçin Saylar, gazetecilerle bir araya gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

 AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, 22 Mayıs’ta yapılacak kongreye ilişkin yaptığı açıklamada, yeni Genel Başkan ve Başbakanın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in olmasını arzuladıklarını söyledi. 

İl Başkanı Saylar, Genel Merkez’de yapılacak İl Başkanları toplantısı öncesi gazetecilerle bir araya gelip gündeme dair açıklama yaptı. Hafta sonu yapılacak olağanüstü kongre öncesi bir sürpriz bekleyip beklemedikleri yönünde bir soruya şöyle yanıt verdi: “Biz sürpriz beklemiyoruz olması gerekeni bekliyoruz. Mehmet Ali Şahin’in Başbakan olmasını arzu ediyoruz. Karabük halkı olarak bunu arzu ediyoruz. Sayın başkanımızın üslubunu ve tarzını gördüğünüz zaman ‘her zaman gençlere ihtiyaç var’ diyor. Partimizin 2023, 2071 gibi ileriye dönük bir hedefleri var. Biz kendisine en tecrübeli olan siyaset adamı olduğunu ve her zaman kendisine ihtiyaç olduğunu söylüyoruz. Kendisi mütevazi olduğundan böyle söylüyor. Hem şehrimizin hem ülkemizin ihtiyacı olduğunu söylüyoruz. O anlamda başkanımızın da genç olduğuna inanıyoruz.” 

Ak Parti İl Başkanı Timuçin Saylar, İl Genel Meclisi başkanı Ahmet Sözen’in Genel Merkez MYK kararı doğrultusunda İl disiplin kurulu tarafından partiden ihraç edildiğini açıkladı.

İhraç kararının kendilerine ve Sözen’e tebliğ edildiğini de kaydeden Saylar, Sözen’in itiraz etmesi durumunda ise Genel Merkez Disiplin Kurulunun ihraç ile ilgili olarak kesin kararı vereceğini söyledi.

“İTİRAZ OLURSA GENEL MERKEZ DİSİPLİN KURULU SON KARARI VERECEK”

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, İl Genel Meclisi Başkanlığı seçiminde bir süreç yaşandığını ve bu süreçte hiçbir zaman konuşan taraf olmadıklarını söyleyerek, “ Sadece partimizin Kurul ve kuralları ile hareket ettiğini söyledik. Biz kendi raporumuzu verdik ve gönderdik. Ankara’dan gelen talep doğrultusunda rapor hazırlayıp İl disiplin kuruluna verdik. Disiplin kurulu bizden ve Ahmet Sözen’den savunma istedi, bizde verdik. Bu savunma neticesinde İl Disiplin kurulu karar alarak ihraç kararını gerçekleştirdi. Bu karar bize ve genel merkez ile il genel meclis başkanına posta yolu ile gönderdi. Disiplin kurulu kararı ile İl Genel Meclisi Başkanı partimizden ihraç edilmiştir. Genel Merkez disiplin kurulu ‘Sizin aldığımız karar alınması gereken karardır’ diyerek bizim karar vermemize gerek yok diyor. Ancak itiraz olduğu zaman biz devreye gireriz diyor. Şuan kadar bir itiraz olmadı. Dosya şuan Genel Merkez Disiplin kurulundadır” dedi.

“İSMETPAŞA BÖLGESİNDEN BEKLENTİMİZ BÜYÜK”

AK Parti’nin hizmet anlayışı ile yürüyen bir parti olduğunu da kaydeden Saylar, “ Yatırım çalışmaları ile ilgili olarak mevcut OSB alanında 3 bin hektarlık alanı istimlak edilerek, tahsisler yapılmaya başlandı ve meyvelerini de almaya başladık. Biri mobilya, 7 tane de demir çelik üzerine olmak üzere 8 fabrikanın kurulma çalışmaları devam ediyor. Diğer yandan İsmetpaşa bölgesine yapılacak olan Makine İhtisas Organize Sanayi bölgesi için çalışmalar devam ediyor. Toprak koruma kurulundan gelecek bir evrak lazımdı yasa değiştiğinden Tarım Bakanlığı bu raporu alacak. Bu geldikten sonra tabelayı çakacağız. İsmetpaşa’daki bu projeden beklentimiz var. Büyük projeleri bu bölgeye bekliyoruz. Yol, elektrik ve demir yolu ağları içinde bulunan bir bölge olduğundan cazibe bir yer. Başbakanlık Yatırım Ajansının da bu bölgeye yatırımcı göndereceklerine inanıyoruz” diye konuştu.

Karabük Zonguldak arasında yer alan sinyalizasyon ile modernizasyon çalışmaları yapılan demir yolunda daha önce 2.5 saat olan sürenin 20-25 dakika uzama olduğunu kaydeden Timurçin Saylar, “ Bu konuyu Bakanımıza ileterek, bunun giderilmesini istedik. Diğer yandan Karabük – Zonguldak arasında 4 gidiş 4 geliş olmak üzere 8 sefer istedik sanıyorum bu 12 sefere çıkarılacak. Süre konusunda ise sinyalizasyonla alakalı bir durum olduğundan zamanla bu durumun aşağıya çekileceği bizlere ifade edildi” dedi.

“ HEDEF 250 KİLOMETRE YOL ASFALTI”

Özel İdare çalışmaları hakkında da bilgiler veren Saylar, “ Özel idarede bu sene 200 kilometre yol asfaltı hedefi vardı biz bunu 250 kilometreye çıkarttık. Makine parkı iki senedir gelişiyor ve yenileniyor. İkinci mobil konkresör gelecek. Süratli bir şekilde ön görülmüş olan köylerimizdeki ve ilçelerimizde grup yollarımız yapılacak. İl Özel İdare bunla ilgili çalışmaları yaptı. İl Genel Meclisindeki problem hizmete yansımaz. Buna da müsaade etmeyiz. Hizmeti getiren birimler müdürler bu işi getiriyor, bunun engellenme şansı yok. Bundan tavizimiz yok. Hedef 250 kilometre yolu asfaltlamak istiyoruz. Yollar yapılırken, yol drenajların ve sanat yapılarını da yapılarak yolların bir kere yapılarak geriye dönülmesini arzu etmiyoruz. Amaç köylerime en kaliteli hizmeti sunmak” diye kaydetti.

“HUKUKSAL PROSEDÜRE UYUN DENİLMESİ DOĞRU AMA BUNLARA KAPAT DİYEMEZSİNİZ”

Öğrenci yurtları konusunda da bilgiler veren Saylar şunları söyledi;

“ Karabük Üniversitesinde hedef 75-80 bin öğrenci hedefi vardı ve YÖK’ün aldığı karar ile 50-55 bin öğrenci bandında olacak. Karabük kamuoyuna daha önce 5-6 sene evvel öğrenci sayısı artacak öğrenci mağdur olmasın diye yurt yapın çağırısı yapıldı. Herkes bu şehirde yurt yaptı. Buradaki yurtlar hukuksal prosedüre uyuyor uymuyor, herkes prosedüre uyacak. Bir sürü insan bu işe yatırım yaptı. Hukuksal prosedüre uyun denilmesi doğru ama bunlara kapat diyemezsiniz. Önümüzde yurt ihtiyacı varsa yapılmalı. Elimizdeki doneye baktığımızda şuanda 16 bin yurt anlaşması gözüküyor. Bu ihtiyaçsa devamı gelsin ama ihtiyaç değilse şehre zarar verecekse bunun muhatapları KYK, Üniversite, TSO, siyaset, Belediye oturup karar vermeli. Herkes kendine göre karar verirse doğru sonuca ulaşamayız. Yurt ihtiyacına gerek varsa devam edilir, yoksa edilmemeli. Her şeyden önce öğren kazanmalı. Öğrenciyi burada kendi evladımız gibi görüp buradan mutlu ayrılmalarını sağlamayız. Birinci kuralımız öğrenci rahat edecek. Kişiler kendine göre hareket ederse bundan randıman alamayız. Yurt ihtiyacına baktığımızda il bazında Türkiye ortalaması yüzde 17 -20 iken bizde bu rakam yüzde 33 seviyesinde. İhtiyaç varsa devam edilsin, yoksa edilmesin. Kişiler şahıslar tek başına karar veremez. Yurt konusunda ortak karar alınmalı.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.