ŞAHİN; “KILIÇDAROĞLU MİLLETİN KAFASINI KARIŞTIRMAK İÇİN YALAN SÖYLÜYOR” « Gaste Karabük

SON DAKİKA

ŞAHİN; “KILIÇDAROĞLU MİLLETİN KAFASINI KARIŞTIRMAK İÇİN YALAN SÖYLÜYOR”

Bu haber 22 Mart 2017 - 12:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Milletimizin, Ülkemizin ve Memleketimizin Aleyhine Olabilecek Hiçbir Konunun Arkasında Olmadık”

23. Dönem TBMM Başkanı, AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin; “19 yaşında bir genç milletvekili seçildiği takdirde, 2064 yılında emekli olur. Kılıçdaroğlu diyor ki ‘2 yıl sonra emekli olur’. Yalanın bu kadarına da pes doğrusu. Pes gerçekten pes. Milletin kafasını karıştırmak için yalan söylüyor” dedi.

Avrupa ülkelerinin yüzde 73’ünde seçilme yaşının 18 olduğunu ifade eden Şahin; “Bizde Avrupa ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda var olan gençlerimize tanınmış olan bu hakkı Türkiye’ye getiriyoruz. Şimdi ana muhalefet partisi başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ‘bunu niye getirdiler biliyor musunuz’ diyor. ‘Kendi çocuklarını milletvekili yapmak için getirdi’, diyor.  2 yıl milletvekili yaptıracaklar, sonra da bu gençler emeklilik hakkını elde edecekler. Şu işe bak. Şimdi bir defa bizim partimizde, tüzüğümüzde şöyle bir şey var. Mesela, ben şuanda Karabük milletvekiliyim. Herhangi bir belediye veya milletvekilliği seçiminde; benim oğlum, kızım, kardeşim herhangi bir yere aday olamaz, yasaktır bizim partimizde. Başka bir siyasi partide asla böyle bir düzenleme yok. Yani bizim çocuğumuzu milletvekili adayı, belediye başkanı adayı falan göstermemiz yasaktır. Bu itirazı yapan Cumhuriyet Halk Partisi’nde bunlar serbest. Bir de bize diyorlar ki siz çocuklarınızı milletvekili adayı göstereceksiniz. Bizde bu yasak kardeşim, bunu sen düşün” diye konuştu.

2 yıl milletvekilliği yapan kişinin hemen emekli olup olamayacağını Kılıçdaroğlu’nun daha iyi bilmesini gerektiğini söyleyen Şahin; “Kılıçdaroğlu; eski SSK Genel Müdürü, bunları en iyi bilmesi gereken adam, maalesef yalan söylüyor. Bende buraya gelmeden önce TBMM’de milletvekillerinin özlük hakları ile ilgili daireye sordum. Dedim ki; bana bir hesap yapın ve bildirin. 18’ini bitirmiş 19 yaşında bir genç milletvekili seçildiği takdirde ne zaman emekli olur ve cevap geldi. 2064 yılında emekli olur. Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki ‘2 yıl sonra emekli olur’. Yalanın bu kadarına da pes doğrusu. Pes gerçekten pes. Çünkü 25 yıl prim ödemeden, emeklilik yaşını doldurmadan kimsenin bu ülkede milletvekili de olsa emekli olması mümkün değil; ama yalan söylüyor. Bilerek milletin kafasını karıştırıyor. Vatandaşın birçoğu bunu bilmez, Allah Allah 2 sene milletvekilliği yapınca hemen emekli mi olunuyor, yok böyle bir şey yalan. Şuanda ve daha önce parlamentoda milletvekilliği yapan; ama 25 yıl prim ödeyemediği için veya yaşı gelmediği için emekli olamayan milletvekilleri var. Şuanda milletvekili değil, geçmişte milletvekilliği yapmış; ama 25 yıl prim ödemediği için ve emekli yaşı da gelmediği için emekli olamayanlar var ve bu her partiden var. Ana muhalefet partisinin genel başkanının bunları bilmesi gerekmiyor mu? Biliyor; ama yalan söylüyor. Çok üzgünüm; ama milletin kafasını karıştırmak için yalan söylüyor. Yani ana muhalefet partisinin genel başkanı için yalan söylüyor demek beni mutlu etmiyor; ama maalesef yalan söylüyor, doğruyu söylemiyor” ifadelerini kullandı.  

“Milletimizin, Ülkemizin ve Memleketimizin Aleyhine Olabilecek Hiçbir Konunun Arkasında Olmadık”

16 yıldır Türkiye’yi yönettiklerini; ülkenin, memleketin ve milletin aleyhine olabilecek hiçbir konunun arkasında olmadıklarını ve hiçbir öneri ile milletin önüne gelmediklerini vurgulayan Şahin; “ Bu anayasa değişikliğiyle de milletin zararına, aleyhine olacak bir hususu sizin önünüze getiriyor değiliz. Sadece biz değil, Milliyetçi Hareket Partisi’de böyle bir sisteme geçilmesi gerektiğini düşündü. Sayın Devlet Bahçeli, o neden ile buna destek verdi. Dolayısıyla Milliyetçi muhafazakâr iki siyasi parti, Türkiye’nin geleceği için iş birliği yaptı. Büyük Birlik Partisi’ne ve Sayın Genel Başkanları Mustafa Destici Bey’e de teşekkür ederiz, o da buna destek vereceğiz dedi. Şuanda milliyetçi muhafazakâr taban ki bu kısım Türkiye’nin yüzde 70’ idir. Bu anayasa değişikliğinin arkasındadır. İnşallah 16 Nisan’da sandıkları patlatırcasına evet oyları ile bu anayasa değişikliği yürürlüğe girecektir” dedi.

Şahin, konuşmasının sonunda Karabük’teki hedeflerinin yüzde 80 olduğunu belirterek “Türkiye’de de Karabük dereceye girmelidir. Halk oylamasında en yüksek oranda evet diyen İller arasında ben ilk 5 arasında görmek istiyorum, Karabük’ümüzü. Biz bunu sağlayabiliriz, yapabiliriz. Böylece Karabük’ün ve Karabüklülerin bu tavrı bizleri gururlandırır, şevklendirir. Sizde böyle bir yarışta dereceye girmiş olmanın kıvancını, mutluluğunu yaşarsınız, hep birlikte yaşarız” diye konuştu.   

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.