Safranbolulu öğretmenler Hollanda’da eğitim aldı

Safranbolulu öğretmenler Hollanda’da eğitim aldı
Yayınlama: 02.07.2024
0
A+
A-

Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi öğretmenleri, Hollanda’da “Eko Okul Olurken Dijital Dünyaya Bakıyorum” Projesi çerçevesinde eğitim gördü.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Kısa Dönemli Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyeti çerçevesine 2023 yılı Teklif Çağrısı döneminde Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi tarafından sunulan “Eko Okul Olurken Dijital Dünyaya Bakıyorum” isimli proje hibe almaya hak kazandı. Proje dahilinde Mayıs ayında İtalya’nın Rimini şehrinde gerçekleştirilen öğrenci hareketliliğinden sonra 24-28 Haziran tarihleri arasında 7 öğretmen dijitalleşme üzerine işbaşı gözlem ve bir öğretmen öğretim görevlendirmesi faaliyeti için Hollanda’nın Amsterdam şehrine hareketlilik gerçekleştirerek faaliyetlerini tamamladı. Eğitimlerinin ardından sertifikalarını alan öğretmenler, eğitim uygulamalarını ilçedeki okullarda yaygınlaştırarak ilerleyen aşamalarda öğrencilerin de proje kapsamında Avrupa ülkelerinden eğitim almalarına liderlik edecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu, ilçede gerçekleştirilen birçok projenin öğrencilerin hem akademik hem bilimsel hem de sosyal gelişmelerine katkı sağladığının altını çizdi. Bu projelerin ilçede gelecek dönemlerde de artarak devam edeceğini belirten Odabaşoğlu, projede emeği geçen Okul Müdürü Şenol Çekinmez ve öğretmenleri tebrik etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.