MHP Mitinginde Tarihi Kalabalık! - Gaste KarabükGaste Karabük

SON DAKİKA

MHP Mitinginde Tarihi Kalabalık!

Bu haber 14 Mayıs 2015 - 20:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karabük Belediyesi tarafından yapılan Türkiye’nin yayalaştırılmış en büyük Kent Meydanını açmak ve 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde MHP Karabük Milletvekili adaylarına destek vermek için Karabük’e gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Karabük’te 10 bin’lere konuştu.

Karabük Belediyesi tarafından yapılan Türkiye’nin en büyük yayalaştırılmış Kent Meydanın açılışına katılan Dr. Devlet Bahçeli Kent Meydanında 10 binlere hitaben konuşma yaptı. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan Genel Seçimler öncesinde Karabük halkı ile buluştu. Safranbolu’da partililer tarafından karşılanan Bahçeli, ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi makamında ziyaret etti. Bahçeli, yaklaşık 40 dakika boyunca basına kapalı olarak Başkan Vergili ile görüştü. Bahçeli belediyenin ardından Karabük Kent Meydanı’nda halka hitap etti.

Sözlerine Karabük’te bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Bahçeli, 14 Mart Çiftçiler Günü’nü de kutladı. Karabük’ün umudun şehri olduğunu söyleyen Bahçeli, “Karabük katma değer üretmenin, millete hizmetkarlığın gıpta edilecek yeridir. Karabük Milliyetçi Hareket’e güvenmiş, belediye yönetimini teslim etmiştir. Çok şükür biz de bu güveni boşa çıkarmadık, hayalleri yıkmadık. Karabük’e daha iyisini, daha güzelini yapmak için durmadan çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Şimdi sırada 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimleri vardır. İnanıyorum ki, Karabük, Milliyetçi Hareket’in iktidarına destek olacaktır. Karabük bizimle yürüyecektir. Çünkü alternatif kalmamıştır. AKP-HDP-PKK’ya karşı, Karabük MHP’nin yanında duracaktır. Milliyetçi Hareket’in iktidarı; Türk milletinin iktidarı olacaktır. Milliyetçi Hareket’in iktidarı; mazlumun, çaresizin, işsizin, yoksulun, çiftçinin, memurun, işçinin iktidarı olacaktır. Milliyetçi Hareket; dulun, yetimin, öksüzün, fukaranın iktidarı olacaktır. Milliyetçi Hareket herkesi kucaklayacaktır. Milliyetçi Hareket Türkiye’nin gücü olacaktır. Türkiye’nin her yöresinden vatandaşlarımız akın akın Milliyetçi Harekete koşuyorlar, bizimle yürüyorlar. Çünkü doğulusunu da, batılısını da, Alevisini de Sunnisini de alacak kadar sevgimiz büyüktür. Bize göre bütün vatandaşlarımız Cenab-ı Allah’ın bir emanetidir. Biz herkesi büyük Türk milletinin saygıdeğer bir evladı olarak görürüz” diye konuştu.

“TÜRKİYE BUGÜN BİR YOL AYRIMINDADIR”

Konuşmasında vatandaşlara çağrıda bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye’nin yol ayrımında olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti: “Havuz medyasının karartması altında henüz Milliyetçi Hareketi tanımamış vatandaşım; çağrım sizleredir. Hükümetin propagandası ile Milliyetçi Harekete henüz yakınlaşmamış aziz kardeşim, çağrım sizleredir. Bu yıl ilk kez seçme hakkını kullanma yaşına gelerek henüz bir karar vermemiş genç arkadaşım, çağrım sizleredir. Kısaca söylemem gerekirse, aziz vatandaşlarım, sözüm hepinizedir. Yüreği vatan için çarpan herkesi MHP’nin iktidar yürüyüşüne davet ediyorum. Kavgadan, karışıklıktan, çatışmadan bıkan herkesi MHP’yle yürümeye çağırıyorum. Seçime 25 gün kala, kararsızlık yaşayan aziz vatandaşlarıma buradan sesleniyorum. Türkiye bugün bir yol ayrımındadır. Vereceğiniz her oy, güzel vatanımızın geleceğini belirleyecektir. Vereceğiniz her oy, çocuklarınızın istikbalini tayin edecektir. Bugün hiç olmadığı kadar tehdit ve tehlikelerle yüz yüzeyiz. Gelin bu defa Türkiye’nin geleceği, bağımsızlığı ve bütünlüğü için Milliyetçi Hareket’in saflarına katılın. Bu topraklara vatanım diyen, bu insanlara milletim diyen, bu bayrak benim, bu ülke benim diyen herkese kapımız açıktır. İster AKP’li olun, ister CHP’li; ister bucu olun, ister şucu; gelin bizimle yürüyün. Hukuku onarıp, adalette buluşacağız. Milli birliği onarıp, bin yıllık kardeşlikte buluşacağız. Ahlakı onarıp, milli namusta buluşacağız. Yıkılan umutları onarıp, heyecanda buluşacağız. İnkar edilen geçmişimizi onarıp, kahramanlıklarda buluşacağız. Milli kimliği onarıp, Türk milletinde buluşacağız. Demokrasiyi onarıp, milli egemenlikte buluşacağız. Hak ve özgürlükleri onarıp, insan haysiyetinde buluşacağız. Burkulan yürekleri onarıp, dualarda buluşacağız. Kırılan gönülleri onarıp, milli dayanışmada buluşacağız. Sarsılan devleti onarıp, lider ülke Türkiye’de buluşacağız. Ekonomiyi onarıp, refah ve bollukta buluşacağız. Toplumsal onarımı sağlayıp huzurlu gelecekte buluşacağız.

“VATAN ELDEN GİDERSE, DÖNÜŞÜ YOKTUR”

Sorunların güçlü bir iktidarla çözülebileceğini söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Yoksulluk giderilir. Yolsuzluklar önlenir. Yağmacıdan hesap sorulur. Mesele yalnızca az kazandım, çok yedim meselesi değildir. Mesele yalnızca aç kaldım, tok gezdim meselesi değildir. Bunlar güçlü bir iktidarla çabucak çözülür. Ancak vatan elden giderse, bunun dönüşü yoktur. Millet bölünürse, bunun tamiri mümkün değildir. Ve bu iktidar birliğimize zarar vermektedir. Ve Türk milletini atıl, etkisiz, pasif hale getirmektedir. Bir yandan iki torba kömür gelirken, arka kapıdan Süleyman Şah Türbesi gitmiştir. Bir yandan üç teneke peynir gelirken, arka kapıdan huzur ve güvenliğimiz gitmiştir. Bir taraftan oyuncak gelirken, arka kapıdan imtiyazlı oğullar karadan, denizden, havadan malı götürmüşlerdir. Hepsi Türkiye’mizin 92 yıllık alın teri, göz nuru, helal kazancıdır. Hepsi sizin malınız, hepsi sizin vergileriniz, hepsi sizin paranız. Ne geliyorsa size helal olsun. Ancak bununla yetinmeyin. Bu kadara tamah etmeyin. Yoksulluğa onay vermeyin. İş isteyin. Çalışmak isteyin. Üretmek isteyin. Kendi tencerenizde aş pişirmek isteyin. Eğitim isteyin. Refah isteyin. Sizin de hakkınız. Ağzınıza bir parmak bal çalınmasına izin vermeyin. Kabullenirseniz, böyle kalmaya ve böyle yaşamaya mahkûm olursunuz. Bu durumu reddedin. Ve bunları size sağlayacak bağımsız ve güçlü bir devlet, Ve sizi efendi yapacak, güçlü ve milliyetçi bir iktidar isteyin.

“GELİN, MHP’DE BULUŞALIM”

MHP ile karanlıktan aydınlığa çıkılabileceğini söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, uzlaşma ve huzurun adresinin de MHP olduğu belirterek şu ifadelere yer verdi: “İkbal ve menfaatleri için çatışan, gerginlikten medet umanlar Erdoğan’ın peşine takılmıştır. Millete hizmeti şeref bilenler de Milliyetçi Hareketle birlikte yürümenin hedef ve özlemindedir. Bizimle yürü Karabük. Karanlıktan aydınlığa çıkmanız için bir yürüyüşünüz yetecek. Girdaptan düzlüğe ulaşmanız için bir adımınız gerekecek. Musibetleri kovmak, tasallutu yıkmak için bir hamleniz gözlenecek. Karabüklü kardeşlerim, gelin, Milliyetçi Harekette buluşalım. Ayrılıkta hayır olmadığını bilelim. Çatışmada huzur olmadığını görelim. Birleşme gününün gelip çattığını artık idrak edelim. Bütünleşmenin kaçınılmaz olduğunu fark edelim. Ve kucaklaşmanın adresi Milliyetçi harekettir. Uzlaşma ve huzurun adresi Milliyetçi harekettir. Uzlaşma ve huzurun adresi Milliyetçi Harekettir. Çare Milliyetçi Harekettir. Çözüm milliyetçi iktidardır. 7 Haziran günü Karabük’ten tarihi bir başarı bekliyorum. 7 Haziran günü Karabük’ün Milliyetçi Hareketi iktidara ulaştıracağına inanıyorum. Bizler de adaylarımızı, Mecliste tam kadro ile görmeyi istiyoruz. O halde sizlere soruyor, yüksek sesle cevabınızı bekliyorum; İstiyorum ki, Karabük’ten yükselen ses saraydan duyulsun,  Bekliyorum ki, hırsızlık ve hıyanet kadrolarına acı bir ders olsun.

SEÇİM BEYANNAMESİNİ ANLATTI

3 Mayıs 2015 tarihinde açıklanan seçim beyannamesini Karabük halkına tekrar anlatan Bahçeli, beyannamedeki şu ifadelere yer verdi: “3 Mayıs’ta, Seçim Beyannamemizi Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek adıyla ilan ettik. Ne mutlu bizlere ki, Türk milleti söz ve hedeflerimizi heyecanla karşılamıştır. Beş ana projemizle milletimizin tüm sıkıntılarını çözmek için yola koyulduk. Diyorum ki, yoksullukla savaşacağız, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz. Devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceğiz. Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz. Üreten Ekonomi Programımızla aç ve açıkta kalan milyonlarca masum vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz. Ekonomi büyüyecek, insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır. Türkiye, MHP iktidarıyla, milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır. Emekli kardeşim biliyorum, sıkıntıdasın, geçinemiyorsun. Emeklilerimize sesleniyorum, Mart ayında 1400, Eylül ayında 1400 lira olmak üzere yılda toplam 2800 lira Emekli Destek Ödeneği almak için bizimle yürüyün. Mazlumlar, mağdurlar, kimsesizler, yetimler, darda kalanlar; davetim sizlere, gelin bizimle yürüyün. Emeklilerimizin banka promosyonu alabilmeleri, esnafın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz. Şahit olun, takip edin, sözümüz sözdür; Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz, emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceğiz. Kamu çalışanlarımıza çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödenekleri emekli aylıklarına aynen yansıtacağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini kökten gidereceğiz. Asgari ücreti net 1400 liraya çıkarmak, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vermek, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüyoruz. Asgari ücretten vergi almayacağız, ücretlilerin asgari ücret kadar gelirini vergi dışı bırakacağız. İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacağız. Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız. Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için İlahiyat Fakültelerinde “Tasavvuf İlimleri Bölümü” kuracağız. Köy ve mahalle muhtar maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani asgari 1400 lira olması için gereğini yapacağız. Elleri toprak kokan çiftçi kardeşim, Allah’ın izniyle yüzünü güldüreceğiz. Başta mazot, gübre ve yem olmak üzere temel girdileri ucuzlatacağız. Karabük’ün desteğiyle; mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV’yi tamamen kaldırmak için biz yürüyoruz, bize katılmaya var mısınız?

“ÇİFTÇİYE MAZOT 1.75 KURUŞA”

Tarımı canlandırmak, çiftçiyi ve hayvan üreticisini borçtan kurtarmak için MHP iktidarına ihtiyaç olduğunu belirten Bahçeli, çiftçiye verilen mazotu da 1.75 kuruşa indireceklerinin sözünü verdi.

Üreten Türkiye Programı ile Türkiye’nin kalkınacağını; mağduriyet ve sorunların da adil bir şekilde çözüleceğini belirten Bahçeli, mitingi şöyle tamamladı: “Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz? Hayvan üreticilerimizin yem ve kepek başta olmak üzere, kullandıkları girdilerdeki KDV’yi yüzde 1’e düşürmek için yürüyüşümüzü hızlandıracağız, bizimle olmaya var mısınız? Orman köylüsünün mağduriyetini gidermek için, 2/B sorununu adil bir şekilde çözmek için hazırlıklıyız. Canlı hayvan kaçakçılığını önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için heyecanlıyız. Esnaf ve sanatkâr kardeşim, yeni işyeri açtıysan, meraklanma beş yıl süreyle gelir vergisinden seni muaf tutacağız. İlave olarak, kendi adına ödediğin sigorta primlerinin yarısı beş yıl süreyle devlet tarafından karşılanacaktır. Şoför esnafımız seni ihmal etmedik, aldığın yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacağız. Hayırlı olsun. Kamyon, otobüs, dolmuş ve taksi şoförlerimiz çalışma sürelerinizin her 4 yılı için bir yıl fiili hizmet zammı alacaksınız. Kutlu olsun. Esnaf, Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarını iyileştireceğiz. Gerçek manada intibak düzenlemesini yapacağız. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizlikleri gidereceğiz. Herkesin gözü aydın olsun. Esnaf ve sanatkarımızın emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi kesilmesine son vereceğiz. Bizimle yürümeye söz veriyor musunuz? İşsiz kardeşlerim üzülmeyin, Üreten Ekonomi Programımızla her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız, sorunlarınızı bitireceğiz. Yoksul kardeşim, 25 gün daha dayan, senin sorunlarını tamamen bitireceğiz. Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır. Ve de bu yardımları refah artışı kapsamında artırıp yüzleri güldüreceğiz. Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine iş vereceğiz. Uğurlu olsun. İş sağlanana kadar, asgari ücretin yarısı kadar, yani 700 lira “Aile Desteği” adı altında ödeme yapacağız. 65 yaşını doldurmuş kardeşlerim, rahat olun, size ödenen aylığı 300 liraya çıkaracağız.  Yaşlısına bakmakla yükümlü ailelerimize sosyal bakım yardımını helalinden vereceğiz. Kamuya ait atıl arazileri yoksullarımıza tahsis etmekle kalmayacak, istihdam oluşturmak amacıyla, büyük ya da küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacağız. Evi olmayan muhtaç ailelerimize sosyal konut sağlayacağız. Veya 250 lira kira yardımı yapacağız. İlköğretime ve ortaöğretime devam eden evlatlarımızın annelerine muhtaçlık durumlarını dikkate alarak en az 50 lira vereceğiz. 6 yaş altı bebek ve çocuklar ile hamile veya lohusa annelere şartlı sağlık yardımını artıracağız. 200 kilowatsaat elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan vatandaşlarımıza yüzde 75 indirim yapacağız. Hayırlı olmasını diliyorum. Engelli kardeşim seni asla unutmayız. 18 yaşını doldurmuş ve başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyen engellilerimizin aylıklarını 600 liraya, 18 yaş altı engelli aylığını ise 400 liraya çıkaracağız. Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Harcama Kartları, yani Hilalkart uygulamasına geçeceğiz. Güle güle harcayınız. Aylık almayan, annesi ya da babası veya her ikisi de vefat etmiş evlatlarımız, cebinize her ay 100 lira koyacağız. Öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden istifade etmelerinin önünü açacağız. Ek ders ile eğitim ve öğretim tazminatlarını yükselteceğiz. Kadrosu olmadan çalışan öğretmenlerimizi kadroya almanın yanında, atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz. Her öğrencimize, başarılı olmak kaydıyla, 10 bin liraya kadar yükseköğretim kuponu vereceğiz. Üniversite sınavlarını kaldıracağız. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkânı sağlayacağız. Emniyet mensuplarımızın çalışma şartlarını ve özlük haklarını iyileştirecek, bu kapsamda polislerimizin ek göstergesini 3600’e çıkaracağız. Hayırlı, uğurlu olsun. Astsubaylarımızın intibaklarını yapacak, haklarını verecek, uzman jandarma ve uzman erbaşların tüm mağduriyetlerini gidereceğiz. Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro vereceğiz. Köleliği andıran işçi çalıştırma düzenine son vereceğiz. Kapatılan belde belediyeleri, özel idareleri ve köyleri yeniden kuracağız. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Kamuda sözleşmeli, geçici, 4/B’li, 4/C’li, vekil ve benzeri şekilde istihdam edilenlerin alayını kadrolu yapacağız. Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacak, milli birliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirecek yeni bir anayasayı milletimize hediye edeceğiz. Temiz siyaset, dürüst yönetim için Bizimle Yürü Karabük. Genel seçimler, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır. Tek başına iktidarımız, Türkiye’nin yeniden ayağa kalkmasını sağlayacaktır.

Bahçeli mitingin ardından Karabük Belediyesi tarafından yapılan “Türkiye’nin yayalaştırılmış en büyük meydanı” olarak belirlenen Kent Meydanı’nın açılış kurdelesini kesti. Bahçeli Karabük ziyaretinin ardından Ankara’ya hareket etti.

Miting sonrası kent meydanının açılışı Ferhat Toprak ve Zara konseri ile devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.