MHP Karabük’te İddialı! - Gaste KarabükGaste Karabük

SON DAKİKA

Safran hasadı başladı

Genel, Gündem, Safranbolu

MHP Karabük’te İddialı!

Bu haber 21 Nisan 2015 - 11:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MHP Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve milletvekili adayları, Ak Parti İl Başkanı Timurçin Sayların’ın kendilerine yönelik eleştiri dolu açıklamalarına, aynı sertlikte cevap verdiler.

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar’ın MHP Milletvekili adayları ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye yönelik eleştirilerine cevap gecikmedi. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “MHP adayları ile seçimin her noktasında, her yerinde ve her köşesindeyim. MHP Karabük’te birinci partidir” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve MHP Milletvekili Adayları Durmuş Yalçın ile Ayhan Akbaş, Karabük Belediyesi tarafından hizmete açılan 5000 Evler 75. Yıl Mahallesi Park açılışında iktidar partisine yüklendiler.

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın, hastaneleri ve sağlık hizmetlerini eleştiren Rafet Vergili’ye yönelik “Bizi eleştirenler geçmişte kendilerine bakacaklar. Bunlar şimdiki hastanelerde galoşları bile toplayamaz” şeklindeki sözlerine cevap gecikmedi.

MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, “Bu eleştiriye karşı verecek fazla bir cevap yok. Timurçin beyin, bize karşı verdiği cevabın haberini okudum. Kendisini severim, son derece dürüst ve ilkeli bir arkadaştır, ama bu bahsettiği geçmiş tarihler ele alındığı zaman, o tarihlerde bilgisayar bile yoktu. Her gün Dünya biraz daha fazla gelişiyor, o tarihlere ait modellerde arabalara bile binen kalmadı. İnsanların istekleri, artık her şeyin biraz daha iyi olması yönündedir. Bu çerçevede, dünkü hastanelerin ve o şartlardaki hizmetlerle, bu günkü hastaneleri ve hizmetlerin mukayesesi söz konusu olamaz. Bunlar çok farklı, günlük siyaseti kurtarmak için yapılan sözler ve politikalardır. Daha evvelden bu parti kendisi söylemedi mi, daha önceki il başkanı döneminde bu hastaneyi kapatmıyoruz diye siyaset yaptılar, doğum hastanesini kapatmıyoruz diye politika yaptılar. Siz o dönemde devlet hastaneleri ile ilgili bu söylemlerde bulunurken, biz kapatılacak dedik. Siz o zaman milleti ikna etmek için pankartlar astınız. Önce bunların cevabı verilmeli. Yoksa galoşları toplayamazsınız demek kolay. Galoş Türkiye’ye geleli on yıl oluyor. Yok, galoşları toplayamazlar, temizleyemezler… Her kes görüyor nasıl bir işletmeye sahip olunduğu, nasıl bir düzen olduğunu, Yani o kadar da çok insanların istediği gibi yüksek standartlarda bir hastane işletmeciliği ortada yok. Hemen yanı başındaki özel hastaneye gittiğiniz zaman işletmeciliğin ve hizmetin farkı yüzde beş yüz ortaya çıkıyor. Bunlara bakılmalı ve bunlar daha iyi rehabilite edilebilir mi bunlar tartışılacak, bizde bunu yapıyoruz. Biz Karabük’e daha iyi hizmetlerin gelmesi, Karabüklülerin refah ve yaşam düzeyinin daha yukarı çıkarılması için uğraşıyoruz. 1980’ler ile 90’ların Türkiye’sinin mukayesesi söz konusu olamaz.” dedi.

 “MHP KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ”

En son 2014 yerel seçimlerinde Karabük’te birinci partinin MHP olduğunu öne süren Başkan Rafet Vergili, MHP’nin önümüzdeki yerel seçimlerde de birinci parti olacağını iddia etti ve konuşmalarını şöyle sürdürdü; “12 Ay önce bir seçim yapıldı ve o seçimlerde MHP’nin şansının ne kadar olduğu görüldü. Karabük’te birinci parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir, ondan sonra da bir seçim yapılmadı henüz. Cumhurbaşkanlığı seçimi bir parti seçimi değildir. Karabük’te Birinci Parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Onlar nasıl 2-0, 1-0 gibi konuşabiliyorlar ki?

VERGİLİ “MHP ADAYLARI İLE BU SEÇİMİN HER YERİNDE, HER NOKTASINDA VE HER KÖŞESİNDEYİM”

Rafet Vergili, MHP Milletvekili adaylarının sonuna kadar yanında olduğunu belirterek, “Rafet Vergili olarak MHP Milletvekilleri adaylarının seçim çalışmalarının her yerindeyim, her noktasındayım, her köşesindeyim. Sonuna kadar Milliyetçi Hareket Partisi adayları ile beraberim. Yapmış oldukları her çalışmanın, her propagandanın içerisinde varım, onlarda benim yapacağım işlerin içerisinde varlar. Biz bir bütünüz, beraberiz. Kendileri de bunları eleştirebilirler ama biz kendilerini, milletvekillerini bu açılışlara çağırıyoruz, onlar şöyle söylüyor ‘Bunlar politik olarak çağırıyorlar’ onlar geldiği zaman biz de bu konuştuklarımızı konuşmayız. Beraber kurdele keseriz, problem değil. Onlar toplu açılışlar adı altında politika üretiyorlar, bizim de bu hakkımız.” dedi.

MHP ADAYI DURMUŞ YALÇIN “ECDADIMIZ GİBİ 7 HAZİRAN’DA KARABÜKLÜLER OLARAK DESTAN YAZACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi 1. Sıra Milletvekili adayı Durmuş Yalçın, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın “Destan yazılacak diyorlar; Türk tarihi ve İslam tarihinde destanı bizim ecdadımız yazdı. Biz destan yazmıyoruz, hizmet yapıyoruz. Sloganların arasında sıkışan İslam davası olmaz, İslam davası yaşamakla olur” şeklindeki açıklamalarına, aynı sertlikte cevap verdi.

 “Biz o ecdadın torunlarıyız ve 7 Haziran’da tüm Karabüklüler olarak destan yazacağız” diyen Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bin yıl önce Sultan Alparslan Anadolu’ya girerek destan yazdığında Alparslan’la kalınmış olsaydı, Selçuklular destan yazmayacaktı. Selçuklular destan yazdığında, ayıp olur diye Osmanlılar destan mı yazmayacaktı? Fatih Sultan Mehmet bir çağı açıp, bir çağı kapatmayacaktı mı? Bizler o ecdadın evlatlarıyız, o ecdada layık olmak için çağa ayak uydurarak destan yazacağız. O destanı Karabüklü hemşerilerimizin nasıl yazdığını 7 Haziran’da herkes görecek. Türkiye genelinde de, yüce Türk Milleti’nin nasıl destan yazdığını görecekler. Karabüklü hemşerilerimizin, CHP’lisiyle, AK Partilisiyle, MHP’lisiyle, Demokrat Partilisiyle, kısacası tüm siyasi görüşlerin desteği ile Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili o destanı yazıyor zaten

“KARABÜK’ÜN ÜÇ MİLLETVEKİLİNDEN BİRİNİ ANKARA’DA KAYBETTİLER Mİ, NEREDE O..?”

MHP Milletvekili adayı Durmuş Yalçın, Karabük Halkının 2002 yılında Ak Partiyi üç milletvekiliyle Ankara’ya gönderdiğini hatırlatarak “Biz onları 2002’de Ankara’ya 3 Milletvekili ile gönderdik, acaba birini Ankara’da kaybettiler mi, nerede o? İki milletvekili kaldılar. 12 senedir tek başına iktidarlar, 12 senedir bütün oyları onlara verdik. Rafet Vergili yerelde bir hizmet verene kadar, Allah aşkına Karabük’te bir hizmet gördük mü? Yenişehir de o hastane yapıldıysa, Rafet Beyin çalışması karşısında mecbur kaldıkları içindir. Yenişehir deki hastaneyi de ben Rafet Vergili’nin yaptığına inanıyorum, yoksa uyuyacaklardı. Ankara’dan bakıyorlar %65 oy çantada keklik ne de olsa diyorlardı.” dedi.

Yalçın sözleri şöyle tamamladı; “Arkadaşlar teşvik kapsamına alınmamızda ne dediler, siz çok zengin isliniz teşvik kapsamına alınmanıza gerek yok dediler ve ciddi göç verdik, işte o zaman üç milletvekili sayımızdan birini de teşvike girememekle kaybettik. Bize her şeyden önce çok büyük bir teveccüh olduğunu ifade etmek istiyorum ve ben inanıyorum ki, onlar tek başına iktidar olamayacaklar. Bir de korkutuyorlar ‘Koalisyon olmasın, istikrar bozulmasın’ diyorlar, bu demokrasinin kuralına ters, bu diktatörlük, o zaman seçim yapmayalım, hep onlar dursun, seçime ne lüzum var. Bir ülkede hizmet olacaksa güçlü muhalefet olacak, nasıl Rafet Vergili gelesiye kadar iktidar uyudu ve uyuttular, Rafet bey gelince biraz bir şeyler yapmak zorunda kaldılar. Rafet Vergili’ye Ankara’dan destek lazım. Ben şuna inanıyorum, biz MHP olarak iktidar olacağız ve Karabük’te de 2-0 yapacağız. 1-1 herkes söylüyor, 2-0’ı AK Parti için söyleyene biz hiç rastlamıyoruz. AK Parti’ye tepki çok büyük, esnafları geziyoruz ve kameraları kapatın deyip ağlıyorlar, utanıyorlar, korkuyorlar ve bir baskı imparatorluğu kurulmuş.

AYHAN AKBAŞ “VATANDAŞ ARTIK BİR DEĞİŞİM İSTİYOR”

MHP İkinci sıra adayı Ayhan Akbaş ise seçim çalışmalarını şöyle özetledi; “Sahaya indikten sonra vatandaşta bir bezginlik, bıkkınlık ve bir korku kaplamış, bunları görüyoruz. Bizlere karşı teveccühleri çok iyi, vatandaşta bir değişim beklentisi var ve bir değişim istiyorlar. Bir şeylerin değişmesini istiyorlar, biz de vatandaşımızdan alacağımız destek ile yapacağımız çalışmalar ile bu değişimi gerçekleştireceğiz

(Kaynak; karabuknethaber)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.