MHP İl ve İlçe Yönetimi Görevden Alındı

MHP Genel Merkezi tarafından MHP Karabük İl Başkanlığına Burhanettin Aslan’ın Merkez İlçe Başkanlığına Yalçın Samet Sarıtaş’ın görevlendirileceği öğrenildi.

MHP İl ve İlçe Yönetimi Görevden Alındı
Yayınlama: 28.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Karabük İl ve merkez ilçe yönetimi görevden alındı.

 

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Karabük Belediye Başkanı ve MHP adayı Rafet Vergili, kontenjana kendi bilgisi dışında verilen isimden dolayı kaynaklandığını ve yeni yönetimin bugün belirleneceğini söyledi.

Tabur binasındaki makamında gazetecilerle bir araya gelen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, görevden almalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Vergili, dün akşamdan itibaren kendisinin Karabük’te istifa ettiği ya da edeceği yönünde konuşulduğunu ve yanlış bilgilendirmelerin önüne geçmek için basın açıklaması yaptığını belirtti. Daha önce İl teşkilatı ile müşterek beraber hazırladığı ve genelinin kabul görmüş olduğu güzel bir meclis listesi ile yola çıktıklarını anlatan Vergili, şöyle konuştu: “Bu süre zarfında istenmeyen bir şekilde kontenjan adaylarımdan Burhanettin Aslan’ın Seçim Kurulu tarafından seçilemeyeceği kararı verildikten sonra boşalan yere benim bilgim dışında verilen isim üzerine teşkilatla görüşmeler sonrası belediye meclis üyesindeki bir çok arkadaşımız istifa ederek genel merkezi rahatlatmak lüzumu hissetti. Buna karşılık Genel Merkez olaya müdahil olarak burada teşkilatın yaptığını doğru olmadığı kanaatine söyleyerek bugün İl ve İlçe merkezine yeni yönetim ataması yapacağını bildirdi. Biz tamamen olayı genel merkeze bırakıp müdahil olmadan yolumuza devam ediyoruz. Ben inanıyorum ki bu olayın sonunda teşkilatımız daha güçlü hareket edecek ve Karabük’te belediye seçimlerini rekor oyla kazanacağımıza inanıyorum.

Başkan Vergili, yaşanan bu olayın sonunda biraz daha toparlayacağı bir şekilde genel merkezin belirleyeceği bir yönetim oluşacağını belirterek şunları söyledi: “Bu yönetim yeni bir heyecan sağlayarak çalışmalarımıza katkı sağlayacaktır. Daha da güçlü olacağız. Çalkantı diye bir şey kabul etmiyoruz. Onların verdiği bir isim üzerine bu olaylar yaşandı. Dün gece yarısı Genel Başkan Yardımcımız Ruhsar Demirel geldi ve onlar bu olaylara müdahil olarak kendileri bizzat yaşadı. Biz olaya müdahil değiliz. Biz sadece bizim bilgimiz dışında kontenjan adayının seçimindeki olaya müdahil ettik. Oraya gelecek arkadaşlarımızın vasfı birbirine üstünlüğü yoktur. Benim bilgim dışında isim verilmeye kalkışıldığından bu oldu. Kontenjana bir isim verilecek ve yeni yönetim bugün belirlenecek.

Diğer yandan MHP Genel Merkezi tarafından MHP Karabük İl Başkanlığına Burhanettin Aslan’ın Merkez İlçe Başkanlığına Yalçın Samet Sarıtaş’ın görevlendirileceği öğrenildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.