KARDEMİR’den korona virüs önlemi « Gaste Karabük

SON DAKİKA

KARDEMİR’den korona virüs önlemi

Bu haber 18 Mart 2020 - 12:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünyanın birçok ülkesine yayılan Koronavirüs salgınına karşı ülkemiz ve ilimiz genelinde olduğu gibi Şirketimizde de etkili önlemler alınmıştır. Salgın daha ülkemizde görülmeden başlattığımız tedbirler, ilk vakanın duyurulmasından itibaren artırılarak devam etmiştir.

Dünyanın birçok ülkesine yayılan Koronavirüs salgınına karşı ülkemiz ve ilimiz genelinde olduğu gibi Şirketimizde de etkili önlemler alınmıştır. Salgın daha ülkemizde görülmeden başlattığımız tedbirler, ilk vakanın duyurulmasından itibaren artırılarak devam etmiştir.

Bu kapsamda, çalışanlarımızın üyesi olduğu Özçelik İş Sendikamız ile birlikte hayata geçirilen tedbirlerin bazıları şunlardır.

➢ Şirketimizin dışarıyla bağlantılı tüm giriş kapılarında, Şirket dışından gelen araç şoförleri ve ziyaretçilerin ateşinin kontrol edilmesi amacıyla ilgili güvenlik personeline eğitimler verilmiş, temassız ateş ölçer kullanımı ve vardiya girişlerinde termal kamera ile izleme ve kontrollerebaşlanmıştır.
➢ Personelimizin şirket sahasına girişlerde kullandığı parmak okutma uygulamasına ara verilmiş, kart okuma sistemi ile personel giriş çıkışlarının yapılması sağlanmıştır. 
➢ Tüm planlı toplantılar olabildiğince az katılımcı ile gerçekleştirilmiş, kritik olmadıkça tüm toplantılar iptal edilmiştir. 
➢ Tüm yurt dışı görevlendirmeler iptal edilmiş, yurt içi görevlendirmeler kısıtlanmıştır.
➢ Planlanan teknik gezifirma tanıtımı gibi organizasyonlar iptal edilmiştir.
➢ Yatırım faaliyetleri kapsamında, hizmet aldığımız süpervizörlerin şirkete girişleri zorunlu haller dışında ve gözetim altında olmak koşulu ile durdurulmuştur.
➢ Şirketimiz Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenecek kültür günleri ve motivasyon etkinlikleri ile tüm mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine ara verilmiştir.
➢ Periyodik muayeneler geçici süreyle ertelenmiştir.
➢ Risk grubunda bulunan çalışanlara (50 yaş üstü, hamileler, kronik hastalığı olanlar) yıllık izin kullanmalarında öncelik sağlanmakta olup, bu kişilere işyeri hekimi tarafından kanuni çerçevede rapor verilebilecektir. 
➢ Çalışanlarımıza işyeri hekimlerimiz tarafından korona virüsten korunma eğitimleri verilmiştir.
➢ Tüm yemekhanelerimizdeki TV ekranlarında hijyen, el temizliği ve koronavirüs bilgilendirme videoları paylaşılmaktadır.
➢ El yıkama, hijyen ve koronavirüs ile ilgili bilgilendirme afişleribastırılarak tüm ünitelere ve toplu yaşam alanlarına dağıtılmıştır.  
➢ Koronavirüs bilgilendirme el kitapçığı bastırılarak tüm çalışanlarımıza dağıtılmıştır. 
➢ Fabrika genelindeki ortak kullanım alanlarına yeterli miktarda dezenfektan dağıtımı yapılmış, maske, eldiven, tulum, el yıkama ve hijyen dezenfektanları gibi gerekli malzeme stoklarımız artırılmıştır.

 

 

➢ Çalışanlarımızın başta yıllık izin olmak üzere hangi nedenle olursa olsun tüm izin kullanımlarında, bulunacağı adres ve iletişim bilgilerinin takibi zorunlu hale getirilmiştir.
➢ Yemekhaneler, personel servisleri, fabrika sahasındaki tüm soyunma ve giyinme odaları ile tuvaletler her gün periyodik olarak dezenfekte edilmektedir.
➢ Şirket içinde kullanılan diğer araçlar, sağlık birimleri,mescitler, ünitelerin çay ocakları ve toplantı salonları, ofislergibi alanlar ile personelimizin ikamet ettiği Yenişehir Lojmanlar bölgesindeki apartman boşlukları haftalık olarak dezenfekte edilmektedir.
➢ Yemekhanelerdeki çalışan yoğunluğunun azaltılması amacıyla yemek saatleri geçici süreyle esnetilmiştir.
➢ Yemekhanelerde ekmek, kaşık-çatal-bıçak gibi kişisel kullanımların poşetler içerisinde servis edilmesine başlanılmıştır.
➢ Yemekhanelerde bağışıklık sistemi güçlendirecek menü uygulaması başlatılmıştır.
➢ İlk amirden başlamak üzere tüm vardiya devir ve teslimlerdeçalışanlarımıza koronavirüs hatırlatmaları yapılmakta ve kişisel hijyen konusuna dikkat çekilmektedir.
➢ Koronavirüshijyen ve el temizliği içerikli SMS Mesajlarıyla çalışanlarımızın sürekli bilgilendirilmesine devam edilecektir.

Biliyoruz ki, bu virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Önlemin başlangıç noktası her bir çalışanımızın kişisel hijyenine azami özen göstermesi olacaktır. 

Yönetimimiz, salgınla ilgili gelişmeleri anlık değerlendirmekte olup, gerektiğinde başkaca ek tedbirleri de uygulamaya geçirebilecektir.

Ülkemiz, salgına karşı en etkili tedbirleri alan ve en hazırlıklı ülkeler arasında ilk sırada yer almıştır. Sağlık Bakanlığımız öncülüğünde tüm kamu kuruluşları, sivil toplum ve özel sektör temsilcileri, alınan önlemlere uyarak bu salgının en az zararla atlatılabilmesi için azami katkı vermeye devam etmektedir.

Sorun Küresel, Mücadele Ulusal, Tedbir Bireysel.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

KARDEMİR A.Ş.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.