İŞKUR İŞGÜCÜ PİYASASININ FOTOĞRAFINI ÇEKECEK - Gaste KarabükGaste Karabük

SON DAKİKA

İŞKUR İŞGÜCÜ PİYASASININ FOTOĞRAFINI ÇEKECEK

Bu haber 15 Nisan 2016 - 11:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İŞKUR, KARABÜK GENELİNDE İŞVERENLERİ ZİYARET EDEREK İŞGÜCÜ PİYASASINDA İHTİYAÇ DUYULAN MESLEKLERİ YERİNDE TESPİT EDECEK.

KARABÜK Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından,  08 NİSAN – 06 MAYIS  2016 tarihleri arasında,  2016 Yılı İşgücü Piyasası Talep Araştırması gerçekleştirilecektir. Araştırma kapsamında İlimizde faaliyet gösteren ve 20 üzeri işçi çalıştıran 300 işyeri ziyaret edilecektir.

KARABÜK ilinin tamamında gerçekleştirilecek bu talep araştırması ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri ve işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derlenecektir.

Bu çalışma ile birlikte KARABÜK işgücü piyasasının fotoğrafı çekilecek ve açık iş oranı hesaplanacaktır. KARABÜK ilinde sektörlerin işgücü ihtiyacı tespit edilecektir.

ARAŞTIRMA BİLİMSEL VE ANLAMLI SONUÇLARA SAHİP OLACAKTIR.

Uluslararası sektörel ve mesleki sınıflandırmalar kullanılarak yapılacaktır. İşyeri ziyaretleri “her işsize, her işverene bir Danışman” sloganıyla istihdam edilen, İş ve Meslek Danışmanları marifetiyle gerçekleştirilecektir.

Çalışma sonucunda elde edilen sonuçlar, İlimizin istihdam politikalarına yön verecektir.

KARABÜK İŞGÜCÜ PİYASASI ANALİZİ RAPORU HAZIRLANACAKTIR.

Çalışma sonuçlarının raporlaştırılması yine İŞKUR personeli tarafından gerçekleştirilecek olup, çalışmanın sonuç raporunda KARABÜK işgücü piyasası arz ve talep yönüyle ele alınacaktır. Aktif İstihdam Politikalarının, özellikle işgücü yetiştirme kurslarının tespit edilen ihtiyaçlara göre açılması planlanmaktadır.

Araştırmanın, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, çalışma hayatının tüm aktörlerine, sivil toplum örgütlerine, üniversitelere, araştırmacılara ve tüm kamuoyuna faydalı olması beklenmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.