Haslı Göleti Tamamlanarak Su Tutmaya Başlandı.

Haslı Göleti Tamamlanarak Su Tutmaya Başlandı.
Yayınlama: 14.03.2023
9
A+
A-

Vali Fuat Gürel, 2023 yılı kurum denetimleri kapsamında DSİ 234.Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek Şube Müdürü Yavuz Aydoğan’dan 2022 yılında yapılan çalışmalar hakkında brifing aldı.

2022 yılında toplam 50 yatırım için 224 Milyon 118 Bin 98 TL harcanmıştır.

2022 yılında 7 adet Projenin (Aldeğirmen Barajı Sulaması Proje Yapımı, Karabük ili Araç Çayı ve Karıt Tersip Bendi Proje Yapımı, Karabük İli Taşkın Tesisleri Kati Proje Yapımı 1. Kısım, Karabük İli Taşkın Tesisleri Kati Proje Yapımı 3. Kısım, Karabük Yukarı Havza Islahı Proje Yapımı, Karabük Eskipazar Sofular Göleti Proje Yapımı, Karabük Safranbolu Acısu Göleti Proje Yapımı) Karabük İli Taşkın Tesisleri Kati Proje Yapımı 1. Kısmı tamamlanmıştır.

DSİ Büyük Su işleri kapsamında toplam 5 proje yürütülmektedir. (Araç Çayı Islahı 1. Kısım, Araç Çayı Islahı 2. Kısım, Aldeğirmen Barajı, Aldeğirmen Barajı Sulaması, Safranbolu İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi ) bu projelerin toplam keşif bedeli 799 Milyon 283 Bin 549 TL’dir, Safranbolu İçmesuyu İsale Hattı tamamlanmış olup diğer projeler ise devam etmektedir.

Aldeğirmen barajı fiziki gerçekleşmesi %46 olup Tersip bendi imalatı tamamlanmıştır. Sağ sahilde sıyırma kazıları, ankraj imalatları ve beton kaplama imalatları devam etmektedir.

Safranbolu İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi fiziki olarak tamamlanmış olup . Belediyeye devredilmiştir.

Yatırım programında yer alan küçük su işleri ve taşkın koruma işleri kapsamında 18 proje yürütülmekte olup, Karabük Eskipazar Köyceğiz Köyü Tersip Bendi ve Islah Sekisi tamamlanmıştır bu projelerin toplam bedeli 261 Milyon 850 Bin 795 TL’dir

Yer üstü suyu sulamaları kapsamında il genelinde 2 adet proje yürütülmektedir (Karabük Bulduk Regülatörü Sulaması, Karabük Merkez Hanköy Regülatörü ve Sulaması İkmali) bu projelerin toplam bedeli 76 Milyon 64 Bin 720 TL’dir.

Gölet ve Sulamaları alanında il genelinde toplam 7 adet proje yürütülmektedir (Karabük Safranbolu Ovacuma Göleti Sulaması, Karabük-Merkez Düzçam Göleti İkmali, Karabük Safranbolu Ovacuma Göleti ve Sulaması İkmali, Karabük Eflani Gökgöz Göleti ve Sulaması, Karabük Eskipazar Ova Göleti ve Sulaması, Karabük-Haslı Göleti ve Sulaması, Karabük Merkez Hanköy Regülatörü ve Sulaması) bu projelerden Karabük Eflani Gökgöz Göleti ve Sulaması ile Karabük Merkez Hanköy Regülatörü ve Sulaması işleri bitirilmiştir. Ayrıca Karabük Haslı Göleti beden inşaatı tamamlanarak su tutmaya başlanılmıştır. Tüm projelerin toplam bedeli 397 Milyon 062 Bin 411 TL’dir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.