Durmuş Yalçın’dan Kamuoyuna Açıklama! - Gaste KarabükGaste Karabük

SON DAKİKA

Durmuş Yalçın’dan Kamuoyuna Açıklama!

Bu haber 28 Nisan 2015 - 12:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MHP Karabük Milletvekili Adayı Durmuş Yalçın, “MHP Milletvekili Adayları Vergili’nin Gölgesinde Kaldılar” şeklinde basında yayınlanan haberlere cevap verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karabük Milletvekili adayı Durmuş Yalçın, Karabük Belediyesi’nin yapmış olduğu açılışlarda milletvekili adayı olarak kendisinin de konuşma yapmasının doğru ve etik olmayacağının altını çizerek “Biz birbirine gölge eden siyaset anlayışından Karabük’ü kurtarıp, Karabük’ü kalkındıran siyaset anlayışını memleketimize getireceğiz.” diye konuştu.

MHP Karabük birinci sıra milletvekili adayı Durmuş Yalçın, bazı yayın organlarında çıkan “MHP Milletvekili Adayları Vergili’nin Gölgesinde Kaldılar” başlıklı haber ile ilgili olarak, bir açıklama yaptı.

Haberde konu edilen Karabük Belediyesi açılışlarına Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin tüm siyasi partilerin temsilcilerini ve adaylarını davet ettiğini hatırlatarak “Bizler ise davete icabet sünnettendir dedik ve Başkanımızın açılış davetlerine katılıp, hemşehrilerimiz ile hizmetleri yerinde gözlemliyoruz. Açılışlarda misafir olarak konuşmamız ise, etik de, doğru da olmaz” diyerek belediye hizmetlerine siyaset bulaştırmamaya çalıştıklarını ifade etti.

MHP Milletvekili Adayı Durmuş Yalçın konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı;

Sevgili Karabüklüler,

Malumunuz, Karabük Belediyesi ve şehrimiz MHP’nin hizmet anlayışı ile altın yıllarını yaşamaktadır. Özellikle son beş yılda yürüyen merdivenler, asansörler, ticaret hanları, kapalı pazarlar, mezbaha binası, hal binası, alt ve üst geçitler, kent meydanı, kütüphane binası, modern dolmuş durakları, onlarca sosyal yaşam merkezi, mahalle parkları, yüzlerce çocuğumuza burs imkanı, mezarlık iyileştirmeleri, Hürriyet caddesi yaya yolu, Şirinevler hastanemize acil imar onayı, Esentepe – Şirinevler Köprüsü, Şirinevlere alternatif yol, Yeşil Mahalle altyapı ve yolları ile buraya yazmadığımız onlarca proje…

İşte bu hizmetler Karabük’te MHP’yi son seçimde % 52 ile birinci parti yapmıştır.

Çünkü Mhp’nin belediyecilik anlayışı iktidarın engellemelerine rağmen hizmette ayrım yapmadan, tüm vatandaşlarımıza en iyi yaşamı sunmak üzerine kuruludur.

Belediye Başkanımız Rafet Vergili particilik yapmayan bir nezaket ile “40 günde 40 açılış”larına tüm siyasi partilerin adaylarını davet etti. Bizler de hizmetlerine teşekkür etmek için katılımda bulunuyoruz. Elbette iktidar adaylarının 13 yıldır Karabük’ü kalkınmada geriye düşüren tembellikleri ve hizmetsiz geçen günlerin utancı ile buralara katılmamaları bizi üzüyor.

Bizler ise davete icabet sünnettendir dedik ve Başkanımızın açılış davetlerine katılıp, hemşehrilerimiz ile hizmetleri yerinde gözlemliyoruz. Açılışlarda misafir olarak konuşmamız ise “etik de doğru da olmaz” diyerek belediye hizmetlerine siyaset bulaştırmamaya çalışıyoruz.

Elbetteki devletin tüm kurumlarını siyasete alet eden hatta kutsallarımızı dahi siyasetlerine alet edenlerin böyle art niyetli bir dedikoduyu yaymalarını da yadırgamıyorum.

“Gölgede kaldılar” diye manşetler atılıyor. Ancak eleştiriyi yapanların isimlerini bilmiyoruz. Bilsek, cevabımızı da ona göre veririz. Haberde tırnak içine alınarak Karabüklülerin ağzından “Bizi TBMM’de temsil etmeye aday olanların birilerinin gölgesinde siyaset yapmaya çalışmaları kafamızı karıştırıyor” cümlelerine de şu cevabı uygun görüyorum: Başkanımız Vergili’ye birileri 5 6 yıldır gölge etmese ve onunla beraber aynı hizmet aşkı ile siyaset yapsa daha verimli olmaz mıydı? Örneğin Devlet Demir Yolları arazisini halkımızın kullanımına açarak, yeni bir sosyal yaşam alanına daha kavuşmaz mıydık? Tabi iktidar engellemeleri olmasa…

Şunu unutmayın bizim Başkanımız ile aynı siyaset anlayışında olmamız Karabüklüleri bilakis daha da mutlu kılıyor. Biz birbirine gölge eden siyaset anlayışından Karabük’ü kurtarıp, Karabük’ü kalkındıran siyaset anlayışını memleketimize getireceğiz.

Her zaman halkımızın arasındayız. Bizlere büyük bir teveccüh var. Karabük, Safranbolu, Eflani, Eskipazar, Ovacık, Yenice hareketlendi. Seçim bürolarımızın açılışında konuşuyor, vatandaşlarımız ile samimi sohbetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Tepkiler çok güzel, özellikle tüm siyasi görüşlerden destek var.

Ülkemizin dara düştüğü, mutfakta büyük yangının olduğu, hayatta kalmanın büyük meziyet olduğu bu günlerde bizler, Karabükümüze nasıl daha fazla faydamız dokunur diye hizmet yarışına girdik.

Elbette bizler profesyonel siyasetçi değiliz. Geçimimiz siyasetten de değil, ömrümüz esnaflık ile ticaret yaparak geçti. Bizlerde yalan dolan olmadı. Aksi halde esnaf olarak ayakta kalabilir miydik? Milletvekilinden 2’ye düşen Karabük’ün hesabı için;

Teşvik dışında bıraktıkları kentimizde işsizlik ile kıvranan gençlerimizi göçe zorlayan zihniyet ile geçimi siyasetten olanlar, bizleri hafife alanlar, 7 Haziran günü sandıkta gür bir ses ile cevaplarını alacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.