Doğan"Haddinizi Bilin" - Gaste KarabükGaste Karabük

SON DAKİKA


Doğan”Haddinizi Bilin”

Bu haber 27 Ekim 2021 - 9:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kongre sürecindeki Belediye-İş Sendikası Karabük Şubesi’nin seçim takvimi belli oldu.
Yazılı açıklama yapan Başkan Hüseyin Doğan 12. Olağan genel kurulla ilgili sürecin başlatıldığını duyurdu. Bir süredir kongre için başkan adayı olarak seçim çalışması yapan isimleri yakından takip ettiğini ve kamuoyuna yaptıkları açıklamalar nedeniyle üzüntü duyduğunu kaydeden Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkan adayı Doğan işçinin vereceği karara saygı duyacaklarını hatırlatarak, “Aday arkadaşlarımızdan işçilerimizi ve kamuoyunu yanıltıcı ifadelerden kaçınmalarını bekliyorum. Sendika içi demokrasinin en güzel şekilde icra edildiği sendika Belediye-İş Sendikasıdır” dedi.

Başkan Doğan yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Şubemizin 12.ci Genel Kurulunun yapılabilmesi ile ilgili süreç başlatılmış olup, şimdiden Genel Kurulumuzun Sendikamıza ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Sendikamızın 12.ci Genel Kurulunu oluşturacak delegelerin belirlenmesi amacı ile Genel Merkezimize gönderdiğimiz Belediye ve Belediye Şirketlerimizde çalışan üye işçilerimizi gösteren isim listelerine göre iş yerlerimizden seçilecek delege sayılarını ve hangi işyerlerinde sandıkların oluşturulacağını gösteren listelere göre, Genel Merkezimizce belirlenen sayıda delege seçilecektir.

Bu listeler Şubemize ulaşmış olup bugünden itibaren işyerlerinde ilan edilecek Demokratik bir şekilde seçimlerimiz yapılacaktır.

Bugüne kadar adaylığını ilan eden arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Ancak özellikle kamuoyuna yaptıkları açıklamalarda sendikamızı işçilerden bir şeyler saklıyormuş gibi göstermelerine de üzülüyorum.
Oysaki Sendika içi Demokrasinin en güzel şekilde icra edildiği Sendika Belediye İş Sendikasıdır. Daha düne kadar bu işçiyi başka sendikalara götürmeye çalışanların bu sendikayı BİZANS oyunları yapıyorlar diye suçlamaya hakları yoktur.

Sendikamız dört yıl önceki Genel Kurulunu 21.01.2018 tarihinde yapmış olup, olağan Genel Kurulunu yapmak için 21 Ocak 2022 tarihine kadar önünde üç aylık bir süre vardır. İşçilerimizden ve adaylardan bugüne kadar hiçbir şey saklanmamış, delege seçimleri için karar alındığında kendilerine bilgi verileceği söylenmiştir. Bugünde karar alınmış ve işyerlerinde sandık listeleri ve seçilecek delege sayıları ilan edilmiştir.

Diğer bir aday arkadaşımız yönetimine aday olduğu Sendikayı işçiden fazla aidat almakla suçlamaktadır. Oysaki aidatlarla ilgili karar, Genel Merkez Genel Yönetim Kurulumuz tarafından alınmaktadır ve tüm sendikalarda uygulandığı şekli ile uygulanmaktadır. Şubemiz ve Genel Merkezimizin bu konuda, Genel Kurulun aldığı kararın dışına çıkması mümkün değildir.

Bu bilindiği halde işçiye bunu geri ödesinler demek kendi aday olduğu Sendikamızla işçiyi karşı karşıya getirmektir. Dolayısı ile altında kendisinin de kalacağını bilerek çatıyı çökertmeye çalışmaktır.
Bugüne kadar gelişmeleri sakin bir şekilde takip etmemiz Demokrasiye olan inancımızdandır. Yoksa biz her zaman işçinin içindeyiz.

İşçi olduklarını seçimden seçime hatırlayıp, işçinin içine girenler, bizim işçinin içinde olduğumuzu göremezler çünkü normal zamanlarda işçinin içinde olmazlar.

Biz işçimizin davet ettiği her yerde oluruz. Yalnız sorumluluklarımız var ve sorumluluklarımıza göre hareket eder. Genel Merkezimizin belirlediği ilkelere göre hareket ederiz.

Bugüne kadar hiçbir Genel Kurulda taraf olmayan ve işçinin iradesine saygı gösterilmesini ilke edinmiş Genel Merkezimizi taraf tutuyor diyenlere de asla müsaade etmeyiz.

Bütün kamuoyu ve halkımızda görecektir ki, gerek delege seçimlerinde, gerekse Genel Kurulumuzda, demokrasi bütün kuralları ile işleyecek, önce işçilerimiz delege seçilmek için yarışacak, daha sonra delege seçilen arkadaşlarımız, Şube Başkanlığı ve Yönetim, Denetim, Disiplin ve Üst Kurul delegeliği gibi organlarda görev almak için yarışacaktır.

Seçimlerimizin şimdiden Sendikamıza ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.