Dinçel: “Bunu Söyleyenler Aynaya Baksınlar” « Gaste Karabük

SON DAKİKA

Dinçel: “Bunu Söyleyenler Aynaya Baksınlar”

Bu haber 05 Nisan 2017 - 8:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel, kanyon Köprü açılışında MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz ‘ın CHP hakkında yaptığı ağır eleştirilere tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel, kanyon Köprü açılışında MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz ‘ın CHP hakkında yaptığı ağır eleştirilere tepki göstererek,”Bize FETÖ’yü arkasına alan şeklinde suçlama yapan bu sayın Genel Başkan Yardımcısının öncelikle kimlerin FETÖ ile kol kola olduğuna bir dikkate etmesinde fayda var.  Ülkenin bugüne gelmesine kimlerin sorumlu olduğuna bir baksınlar. Kol kola gezdikleri insanların “biz bunlara ne istediler vermedik”,  ve “Sayın Hocam dön artık” diye ellerini açıp yalvarmalarını unutmasınlar. Biz hiçbir zaman böyle bir davranış içinde olmadık” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz’ın Kanyon Köprü açılışında yaptığı konuşmada  CHP’yi FETÖ’yü arkasına alan şeklinde suçlamasına tepki gösterdi.

Parti İl binasında bir basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Erdoğan  Başkan Dinçel;  “Bize FETÖ’yü arkasına alan şeklinde suçlama yapan bu sayın Genel Başkan Yardımcısının öncelikle kimlerin FETÖ ile kol kola olduğuna bir dikkate etmesinde fayda var.  Ülkenin bugüne gelmesine kimlerin sorumlu olduğuna bir baksınlar. Kol kola gezdikleri insanların “biz bunlara ne istediler vermedik”,  ve “Sayın Hocam dön artık” diye ellerini açıp yalvarmalarını unutmasınlar. Biz hiçbir zaman böyle bir davranış içinde olmadık” dedi.

Kendisinin şehir dışında olması nedeniylşe açılış programına katılamadığını ancak Merkez İlçe Başkanının ve İl Yöneticilerinin partiyi temsilen açılışa katıldığını ifade eden Başkan Dinçel; “Açılışta konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz  partimize karşı çok ağır ve hak etmediğimiz suçlamalarda bulundu. Bunu üzüntü ve esefle karşıladık, halkımıza hizmet amacıyla yapılan bu tür açılışlar, bu tür toplantılar siyasi arenaya çevrilmemeli, oraya her kesimden insanların davet edildiğini gördüğümüzde biz Cumhuriyet Halk Partililer oraya bir başka partinin yöneticisi tarafından hakarete uğramak için gitmiyoruz.  Bizleri oraya hiç kimse hakaretleri ve saldırıları dinlemek için davet etmesin. Böyle hassas bir dönemde ve Karabük’te de güzel bir atmosferde kampanya yürüttüğümüz bir dönemde bu tür açıklamaların hoş olmadığını, doğru olmadığını ve üzüntü ile karşıladığımızı öncelikle belirtmek isterim” dedi.

“BUNU SÖYLEYENLER AYNAYA BAKSINLAR”

Cumhuriyet Halk Partisi için Demokrasinin önünü tıkayan parti şeklinde bir suçlama yapıldığını ifade eden Dinçel; “Şimdi kendi parti üyelerine dahi demokrat davranamayan, parti içindeki en ufak bir muhalefete tahammülü olmayan ve kendi partisi içinde demokrasi için mücadele veren insanlara acımasızca saldırıp partiden ihraç eden insanlar Cumhuriyet Halk Partisi gibi bu ülkeye demokrasiyi getiren,  Cumhuriyeti kuran partiye bu tür hakaretlerde bulunamaz. Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir yerde hiçbir ortamda özerklik sözü vermemiştir. Bunu söyleyenler öncelikle stratejik ortaklık yaptıkları insanlara bir kulak versinler, aynaya baksınlar. Bizleri, Cumhuriyet Halk Partilileri başkaları ile karıştırmasınlar. Bize FETÖ’yü arkasına alan şeklinde suçlama yapan bu sayın Genel Başkan Yardımcısının öncelikle kimlerin FETÖ ile kol kola olduğuna bir dikkate etmesinde fayda var.  Ülkenin bugüne gelmesine kimlerin sorumlu olduğuna bir baksınlar. Kol kola gezdikleri insanların “biz bunlara ne istediler vermedik”,  ve “Sayın Hocam dön artık” diye ellerini açıp yalvarmalarını unutmasınlar. Biz hiçbir zaman böyle bir davranış içinde olmadık. Bu Millet Cumhuriyet Halk Partisini tanımaktadır diyor sayın Genel Başkan Yardımcısı, evet bu millet Cumhuriyet Halk Partisini tanıyor, Cumhuriyet Halk Partisi Kurtuluş Savaşı sonrasında bu Ülkeyi, bu Cumhuriyeti kuran bir parti, Cumhuriyet halk Partisi Karabük’ü kuran bir parti, Cumhuriyet halk Partisi Karabük’ün kuruluşuna vesile olan KARDEMİR’in Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temellerini atan bir parti, o temellerin atılışının yıldönümünde bu çirkin, esefle karşıladığımız bu saldırıyı hak etmeyen bir parti, bizi halkımız tanıyor ancak ne yazık ki onları tanımakta zorluk çekiyor, bizler de zorluk çekiyoruz.  Bizler onları tanıyamadığımız gibi kendi partilileri, kendi yol arkadaşları da ne  yazık ki o yöneticileri tanımakta büyük zorluk çekiyor. Partili Cumhurbaşkanlığına karşı çok büyük tepki gösteren ve ağır eleştiri yapan bu arkadaşlarımız bizim partili Cumhurbaşkanlığına evet dediğimiz, bizi söyleyen bir takım soysuzlar var diyerek çok ağır eleştiri  bu kişiler şimdi ne oldu da bir anda çark ettiklerini de anlamış değiliz. Bu çark edişin sebeplerini neyin karşılığında bu kadar kısa bir süre içinde çark edildiğini de tarih yazacaktır. Bir çok insan bunu biliyor ama önümüzdeki günlerde, yıllar tarih bunu yazacak ve insanlar bunu en ince ayrıntılarına kadar mutlaka öğrenecekler. Bunu kesinlikle saklayamazlar, bunu öncelikle bilsinler ve kimse Cumhuriyet Halk Partisi gibi geçmişi tertemiz, demokrasi mücadelesinin içinde çok önemli görevler üstlenmiş, ülkeyi kurmuş, cumhuriyeti kurmuş, Karabük’ü kurmuş bir partiye bir daha dil uzatmamasını diliyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel’in düzenlediği Basın toplantısına Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatından gelen konuklar da katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.