Değerini Yaşat ki Değerin Artsın - Gaste KarabükGaste Karabük

SON DAKİKA

Değerini Yaşat ki Değerin Artsın

Bu haber 17 Nisan 2016 - 13:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlim Yayma Cemiyeti Karabük Şubesi Tarafından Hazırlanan, Gençlik ve Spor Bakanlığı “ Gençlik Projeleri Destek Programınca ” Desteklenen “ Değerini Yaşat ki Değerin Artsın “ Programı Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde Yapıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Karabük Şubesi Tarafından Hazırlanan, Gençlik ve Spor Bakanlığı “ Gençlik Projeleri Destek Programınca ” Desteklenen “ Değerini Yaşat ki Değerin Artsın “ Programı Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde Yapıldı.

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Karabük Milletvekili Prof. Dr. Buurhanettin Uysal,  Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Müftüsü Halil Bektaş, Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, İYC Genel Başkanı Yusuf Tülün, çok sayıda hayırsever vatandaş ve basın mensuplarının katıldığı kahvaltılı program Safranbolu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Melih Mücahit Dağdelen’in okuduğu Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı. İlim Yayma Cemiyetinin çalışmalarının anlatıldığı Sinevizyon gösteriminin ardından açılış konuşmasını yapan Karabük Şube Başkanı İlyas Yıldız, konuklara verdikleri destek ve davete icabetlerinden dolayı teşekkür ederken, proje hakkında bilgiler verdi.

İYC Genel Başkanı Yusuf Tülün ise 68 yiğit insanın başlattığı kutlu bir yolculuğun Karabük sahasında olduklarını katılan ve destek veren herkese teşekkür ettiğini söyledi.

68 değerli insanın sıkıntılara bir nebze olsun çare olabilmek, geleceğe değerlerimizi aktarabilmek, dini bilgileri üstün gençler yetiştirebilmek, umutları filizlendirebilmek adına bir araya gelen ve kendi zamanlarından ve biriktirdikleri dünyalıktan vazgeçenleri saygı ve hürmetle yad ettiklerini dile getiren Tülün; “ İlim yayma cemiyeti bütün şubeleri ile şubelerinde gerçekleştirdiği kültürel ve sosyal faaliyetleri ile 147 yurdunda öğrencilerine derslerine takviye olacak onları akademik kariyerlerinde yönlendirebilecek kariyer planlama çalışmaları ile birlikte, tarih, kültür, gönül ve Kuran sohbetleri ile birlikte gönüllerimizin mimarı olmaya çalışmaktadır. İnşallah burada da bu faaliyetlerimiz daha da artarak büyüyecektir. Ben buraya kadar gelerek bizlere destek olan tüm misafirlerimize gönülden teşekkür ediyorum Allah yar ve yardımcımız olsun, Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Tülün’den sonra kürsüye gelen Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal’da, sinevizyonun son bölümünde şöyle söyleniyordu. Yapacağımız işler zamanımızdan daha çok. Evet, yapacağımız çok iş var. İli,m Yayma Cemiyeti Türkiye genelinde 23 bin öğrenci ile ilgileniyor. Yine ülke genelinde toplam 23 milyon öğrencimi var. Binde bir öğrenciye ancak ulaşabilmiş. Yani yapacak çok işimiz var. Ben yapılan bu güzel hizmetlerin devamını diliyor, Allah kendilerine güç kuvvet versin diyorum” dedi.

Programda son olarak Karabük Valisi Orhan Alimoğlu konuştu; “ Bana İlim yayma Cemiyetinin kurucularının bir kısmını bizzat tanımak bir kısmını da kitaplardan okuyarak tanımak sureti ile nasip oldu. Bunlardan bir tanesi  olan dostluğunu kazanmakla şeref duyduğum Sabahattin Zaim Hocamızdır. Kendisinden İlim Yayma Cemiyetinin niçin, neden ve ne amaçla kurulduğunu dinleme fırsatım oldu.  Biliyorsunuz insan ya güzel şeyler yapar ya da yanlış bilir yanlış şeyler yapar. O bakımdan benim anlayabildiğim kadarı ile bütün yaraların merhemi ilim ve irfan, edep ve ahlaktır. Uzun söze hacet görmüyorum, bu cemiyetin ismi işi izah ediyor. Yani az önce Kuran okuyan Mücahit evladımız gibi güzel Kuran okuyan, hipokratla beraber Lokman Hekimi de anlayan güzel insanlar yetiştirirsek işimiz kolay. Burada toplananlarında bu konuda gayret göstereceklerine yürekten inanıyorum. Ben etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.