CHP’DEN KURŞUN TEPKİSİ « Gaste Karabük

SON DAKİKA

KUMARHANE BASKINI

Genel, Gündem, Yenice

CHP’DEN KURŞUN TEPKİSİ

Bu haber 09 Haziran 2016 - 16:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel; İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısında şehit düşen polis memurları için Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne tabanca kurşunu bırakılmasına tepki göstererek, “Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum, lanetliyorum, buna göz yumanları ve bunun bilerek bu duruma gelmesini sağlayanları da şiddetle kınıyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel;  İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısında şehit düşen polis memurları için Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne tabanca kurşunu bırakılmasına tepki göstererek, “Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum, lanetliyorum, buna göz yumanları ve bunun bilerek bu duruma gelmesini sağlayanları da şiddetle kınıyorum” dedi.

 

Dinçel: “Cumhuriyetimize  ve Vatanımıza Sahip Çıkalım”

İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısında şehit düşen polis memurları için Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne tabanca kurşunu bırakılmasına CHP İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel çok sert tepki gösterdi. Herkesi Atatürk’ün kurduğu bu ülkeye, bu cumhuriyete, bu vatana sahip çıkmaya davet eden Dinçel;

“Türkiye’deki tüm bu terör belasının, anarşinin ülkenin kan gölüne dönmesinin sebebi ve bunun en önemli sorumlusu İçişleri Bakanı, Başbakan,  Bakanlar, binlerce koruma ile gezenler ne yazık ki Genel  Başkanımızı koruyamadılar” dedi.

Parti İl binasında Safranbolu İlçe Başkanı İbrahim Ayhan ve diğer Partililerin katılımı ile basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının yakışıksız olduğunu belirterek, “Bu saldırının yapıldığı yerde bugün Türkiye’yi kan gölüne çevirenler, terör belası ile Türkiye’yi karşı karşıya  bırakanlar, terörden beslenenler, hep birlikte bu gelişmelerin sorumlusu olanlar, Türkiye’deki ağlayan anaların gözyaşlarının sebebi olanlar bu Şehit cenazesinde en ön saflarda yüzlerce koruma ile görüntü verirken, bir Ana Muhalefet Partisi Liderine çirkin bir saldırı yapıldı. Sanki bu gelişmelerin tek sebebi CHP ve onun sayın Genel Başkanıymış gibi, sanki İmralı’da gidip  terörist başı ile görüşmeyi yapan  bizlermiş gibi, sanki Oslo’da görüşmeleri bizler yapmış gibi, teröristlerle pazarlığı bizler yapmışız gibi, seçimlerde halkı tek başına bizi iktidar yapmazsanız ülke kan gölüne döner diyerek tehdit edip, sonra terör belasını Türkiye’nin başına açanlar bizlermişiz gibi maalesef bu çirkin saldırı bize yapıldı. Bu Türkiye’deki çirkin ve olumsuz gelişmeleri kapatmak,  örtbas etmek ve hedef saptırmak amacını taşımaktadır

Türkiye’deki tüm bu terör belasının, anarşinin ülkenin kan gölüne dönmesinin sebebi ve bunun en önemli sorumlusu İçişleri Bakanı, Başbakan,  Bakanlar, binlerce koruma ile gezenler ne yazık ki Genel  Başkanımızı koruyamadılar.  Çünkü o korumalar, binlerce koruma bu ülkedeki yaşayan insanları korumak için değil, sadece Başbakanı  ve AKP’yi korumak için orada, yani Ülkemizin, Devletimizin, halkımızın memuru değil AKP’nin memurları oldular artık. Bu nedenle sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi artık biz kendi güvenliğimizi kendimiz alacağız” dedi.

HALKTAN UTANMIYORSANIZ ALLAH’TAN UTANIN 

Halktan utanmıyorsanız, Allah’tan utanın diyen Başkan Dinçel; “Şimdi bunlara seslenmek gerekiyor. Mübarek Ramazan günü Halktan utanmıyorsanız Allah’tan utanın  bu kadar mı yalan söylenir, bu kadar mı çirkin saldırı yapılır. Şimdi bu gelişmelerden sonra halkımız artık bir silkelenmeli, halkımız  artık doğru düşünmeye başlamalı.  Artık çocuğumu işe alacağım diye, oğlum Devlet memuru ataması yapılacak diye, memur tayin olacak diye, bir kilo makarna alacağım, diye bir ton kömür alacağım diye bu ülkenin satılmasına, bu ülkenin bu hale gelmesine göz yumamayız, yummamalıyız. Hani lafa geldiği zaman diyoruz ya bu vatan için kanımızı dökeriz, bu vatan için ölürüz. Ya ölmeyin Allah aşkına, insanlar ölmesin ama lütfen oğlun da tayin olmayıversin, çocuğun da işe girmeyiversin, bu vatan da benim vatanım artık ben bunlara he demek zorunda değilim arkadaş diyiverin lütfen ya. Biz artık Cumhuriyet Halk Partisi olarak gereken ne ise bugüne kadar nasıl yaptıysak, ama bundan sonra çok daha azimle ve inançla bu ülkeye karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Gerekirse sokağa ineceğiz, gerekirse kendimizi koruyacağız, gerekirse kanımızın dökülmesinden korkmadan, yılmadan bu ülkeye, bu cumhuriyete sahip çıkacağız. Ben bütün yurttaşlarımızı, bütün hemşerilerimiz, bütün ülkemizin vatandaşları, seçmenleri, herkesi Atatürk’ün kurduğu bu ülkeye, bu cumhuriyete, bu vatana sahip çıkmaya davet ediyorum. Lütfen ufak çıkarları bırakalım, artık silkelenelim, toparlanalım, sokağa inelim gerekirse, gerekirse kendi güvenliğimizi kendimiz alalım alamıyorsak da gerekirse kanımız dökülsün ama bu ülkeye sahip çıkalım. Bu vesile ile Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum, lanetliyorum, buna göz yumanları ve bunun bilerek bu duruma gelmesini sağlayanları da şiddetle kınıyorum” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.