ÇEBİ’DEN ANESTEZİ GÜNÜ MESAJI - Gaste KarabükGaste Karabük

SON DAKİKA


ÇEBİ’DEN ANESTEZİ GÜNÜ MESAJI

Bu haber 15 Ekim 2021 - 17:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

16 Ekim Dünya Anestezi Günü münasabetiyle;
KARABÜK AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ BÜNYESİNDE GENEL ANESTEZİ ALTINDA DİŞ TEDAVİLERİ

Lokal anestezinin tek başına yeterli analjezi sağlamadığı ağız ve çene ameliyatları, kooperasyon problemi olan çocuklar, zihinsel engelli çocuklar ve yetişkin bireyler, hareket kabiliyeti olmayan engelli hastalar ile dental fobi düzeyinin çok yüksek olduğu hastaların diş tedavilerin yapılabilmesi için bilinçli sedasyon veya genel anestezi uygulanabilir. Genel anestezi ve bilinçli sedasyon altında yapılan diş tedavilerinde amaç; güvenli, verimli ve etkin bir şekilde bireyin diş tedavilerini tamamlamaktır.
Genel anestezi ve bilinçli sedasyon bu konuda uzmanlık yapmış anestezi doktorları ve anestezi teknikerleri tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Bu tip uygulamalar ameliyathane ortamlarında, gerekli tüm tıbbi araç-gerecin ve ilaçların bulunduğu koşullarda yapılmalıdır. Genel anestezi altında yapılan diş tedavileri; yapılan tedavi planlamasına göre farklılık göstermekle birlikte; genellikle 1 ile 3 saat, çene ameliyatları ise daha uzun süreler alabilmektedir.
Günümüzde diş tedavilerinin ve ağız, diş ve çene ameliyatlarının genel anestezi ya da bilinçli sedasyon altında yapılması gereken kooperasyon problemi olan çocuklarda, engelli çocuklarda, zihinsel ve ileri derece bedensel engeli olan yetişkinlerde, ileri düzey dental fobisi olan hastalarda bu tedaviler son derece konforlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Önemli olan noktalar; genel anestezi ve sedasyonun tam teşekküllü bir hastane ya da poliklinik ortamında anestezi uzmanları ve anestezi teknikerleri tarafından gerçekleştiriliyor olması ve diş tedavilerini ve ağız, diş ve çene ameliyatlarını genel anestezi altında gerçekleştirecek olan diş hekiminin ve ağız, diş ve çene cerrahının bu konudaki deneyimi ve tecrübesidir.
​Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunan son teknoloji ile donatılmış genel ameliyathanemizde; genel anestezi ve bilinçli sedasyon altında diş tedavileri ve ağız, diş ve çene cerrahisi ameliyatları çocuk diş hekimliği uzmanları, ağız, diş ve çene cerrahları ve genel anestezi altında diş tedavisi eğitimi olan tecrübeli diş hekimleri tarafından başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Hastanemiz bu hizmeti sadece Karabük halkına değil tüm bölge halkına da sunmaktadır. Bartın, Çankırı, Zonguldak ve Kastamonu gibi çevre illerden genel anestezi altında tedavi için tarafımıza çok sayıda hasta sevki yapılmaktadır.
​Genel anestezi altında yapılan diş tedavileri, rutin diş hekimliği tedavileri, ileri düzey tetkik ve tedaviler, ağız, diş ve çene ameliyatları diş hekimlerimiz, uzman diş hekimlerimiz ve öğretim üyelerimiz tarafından hastanemizde başarıyla uygulanmaktadır.
Tüm Karabük halkına sağlıklı günler diler, saygılarımızı sunarız.

Doç. Dr. Ahmet Taylan Çebi
Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.