ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNDEN BASIN AÇIKLAMASI « Gaste Karabük

SON DAKİKA

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Bu haber 09 Haziran 2016 - 16:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ALMAN FEDARAL MECLİSİNİN SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI YASA TASARISINI GÖRÜŞEREK TÜRKİYE ALEYHİNE KARAR VERMESİ HUKUK GERÇEKLERİ ÖTESİNDE, TARİHİ GERÇEKLERİ ÇARPITMIŞTIR.

ALMAN FEDARAL MECLİSİNİN SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI YASA TASARISINI GÖRÜŞEREK TÜRKİYE ALEYHİNE KARAR VERMESİ HUKUK GERÇEKLERİ ÖTESİNDE, TARİHİ GERÇEKLERİ ÇARPITMIŞTIR. 

“ERMENİ SOYKIRIMI” İDDİALARINI GEÇMİŞE AİT BİR HESAPLAŞMA OLMAKTAN ÇIKARTMIŞ VE GÜNCEL POLİTİKAYA DÖNÜŞTÜRMÜŞTÜR. 

BU YAKLAŞIM KARARIN USLUBUNUDA ETKİLEMİŞTİR. 

101 YIL ÖNCE YAŞANAN OLAYLARA TEK YANLI VE GERÇEKLERİ ÇARPITARAK BAKMANIN VE BU OLAYIN ALMANYA DA OKULLARDA DERS OLARAK OKUTULMASI VE TÜRKİYE NİNDE “TARİHSEL GERÇEK” DENİLEN ERMENİ SOYKIRIMINI TANIMASI İSTENMEKTEDİR. 

1915 YILINDAKİ TRAJİK OLAYLARLA İLGİLİ SOYKIRIM KELİMESİNİN KULLANILMASIDA YANLIŞTIR. 

1948 YILINDA KABUL EDİLEN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, SOYKIRIM SUÇUNUN ÖNLENMESİ VE CEZALANDIRILMASI SÖZLEŞMESİ, NEYİN SOYKIRIM OLARAK KABUL EDİLEBİLECEĞİNİ, NEYİN EDİLEMEYECEĞİNİ AÇIKCA ORTAYA KOYMUŞTUR. 

MİLLİ PARLAMENTOLARIN ÇERÇEVESİ,ULUSLAR ARASI ANLAŞMALARLA ÇİZİLMİŞ BİR ALANDA,AHKAM KESMESİ VE KENDİSİNİ CEZA MAHKEMESİ YERİNE KOYUP,SUÇLAYICI KARARLAR ALMASI KABUL EDİLEMEZ. 

KARARDA, AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ,ULUSLAR ARASI ADALET DİVANI VE AVRUPA ADALET DİVANI KARARLARINI GÖRMEZDEN GELİRKEN,ALMAN PARLAMENTOSU KENDİSİNİ YARGI YERİNE KOYARAK DEMOKRASİNİN TEMEL KAYNAĞI OLAN KUVVETLER AYRILIĞI İLKESİNİ HİÇE SAYMIŞTIR.  

 SOYKIRIM TESCİLLİSİ ALMAN PARLAMENTOSUNUN “ERMENİ SOYKIRIMI”TANIMA KARARI HUKUKİ VE TARİHİ ÇARPITMALARI YANINDA, BU USLUBUYLADA, TÜRKİYE YE KARŞI IRKÇI NEFRET SÖYLEMİNİ MEŞRULAŞTIRMAYI AMAÇLAYAN TEHLİKELİ BİR OYUNA DÖNÜŞMÜŞTÜR. 

ALMAN PARLAMENTOSU, ALMANYA DA GİDEREK GÜÇLENEN YABANCI DÜŞMANLIĞININ TARAFI OLMUŞTUR. İNSANLIK TARİHİNİN GÖRDÜĞÜ EN BÜYÜK SOYKIRIMI YAPAN ALMAYA DAN TÜRK MİLLETİNİN ALACAĞI HİÇ BİR DERS YOKTUR. 

GERÇEK ŞUDUR Kİ ; TÜRKLER ERMENİ SOYKIRIMI YAPMADILAR. 

DÜNYA KAMUOYUNUNDA DESTEĞİNİ DE ALARAK, TÜRKİYE DEN TOPRAK VE TAZMİNAT TALEPLERİNİ YASAL HALE GETİRMEK İÇİN YÜZYILDIR SÜRDÜRÜLEN DİASPORA ÇIĞIRTKANLIĞINA PAPUÇ BIRAKMAYACAĞIZ.  

DİK DURACAĞIZ.ÇÜNKÜ BU MESELE LOZAN DA BİTMİŞTİR. 

BASIN AÇIKLAMAMIZA KATILDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. 

İSMET ZÜHTÜ SARAÇOĞLU 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ 

SAFRANBOLU ŞB. BŞK.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.