Vali Çeber’den Ortaklık Çağrısı « Gaste Karabük

SON DAKİKA

Vali Çeber’den Ortaklık Çağrısı

Bu haber 03 Ocak 2018 - 14:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karabük Valisi Kemal Çeber; Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin işletilmesi ve geliştirilmesi için 5 Milyon Sermayeli şirket kuracaklarını belirterek, bu şirkete Sanayi ve işadamlarının ortak olması için çağrıda bulundu

Karabük Valisi Kemal Çeber;  Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin işletilmesi ve geliştirilmesi için 5 Milyon Sermayeli  şirket kuracaklarını belirterek,  bu şirkete Sanayi ve işadamlarının ortak olması için çağrıda bulundu

Karabük Valisi Kemal Çeber;  Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin işletilmesi ve geliştirilmesi için Karabük Valiliği, Karabük Belediye Başkanlığı, Karabük Üniversitesi, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ve Karabük Organize Sanayi Bölgesinin ortak olduğu 5 Milyon TL sermayeli bir şirket kurulacağını belirterek, bu şirkete sanayici ve işadamlarının ortak olması için çağrıda bulundu.

Vali Kemal Çeber yaptığı açıklamada; “Üniversitelerin, araştırma kurumlarının  ve sanayi kuruluşlarının aynı ortam içerisinde yenilikçi ve katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi için bir ortamın oluşturulması maksadıyla kurulumunu başlattığımız Karabük Üniversitesi Teknoloji  Geliştirme Bölgesi 30 Eylül 2017 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanmıştır.

Bu aşamadan sonra onaylanan Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin  işletilmesinden ve geliştirilmesinden sorumlu olacak Anonim Şirketin kurulması gerçekleştirilecektir. Toplam Sermaye Bedeli  5,000,000,00 (Beş Milyon TL) olarak belirlenmiştir.

Halihazırda Karabük Valiliği, Karabük Belediye Başkanlığı, Karabük Üniversitesi, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ve Karabük Organize Sanayi Bölgesinin ortak olduğu ve en az hisse bedelinin %1 olarak kararlaştırıldığı bu Anonim Şirkete sizlerin de Hisse olarak katkı  vermenizi arzu ediyoruz.

Bu konuda detaylı bilgi almak için; Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar (4440478) (+905055033646)

Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Fındık (4440478) (+905079626643) ile iletişime geçebilirsiniz” dedi.

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ’NİN GİRİŞİMCİLERE SAĞLAYACAĞI AVANTAJLAR

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin girişimcilere sağlayacağı avantajlar şu şekilde olacak;

“Yazılım geliştirme ve Ar-Ge faaliyetlerinden elde edilen kazançlar 31 Aralık 2023 tarihine kadar gelir ve kurumlar vergisinden muaftır.

TGB içinde üretilen uygulama yazılımlarının satışı 31 Aralık 2023 tarihine kadar KDV’den muaftır. Bunlara sistem yönetimi, veri yönetimi, iş uygulamaları, farklı iş sektörleri, internet, mobil telefonlar ve askeri komuta kontrol sistemlerinde kullanılan yazılımlar dâhildir.

Bölgede çalışan, Ar-Ge ve destek personelinin bu görevleri ile ilgili ücretleri 31 Aralık 2023 tarihine kadar her türlü vergiden müstesnadır.

İşletmeler, bölgede başlatıp sonuçlandırdıkları Ar-Ge projeleri sonucu elde ettikleri teknolojik ürünün üretilmesi için gerekli yatırımı, yönetici şirketin uygun bulması ve Bakanlığın izin vermesi şartıyla bölge içerisinde yapabilirler.

12.2024 tarihine kadar beş yıl boyunca SGK primi işveren payının %50’si devlet tarafından karşılanmaktadır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.