Türk Eğitim-Sen Dış İlişkiler Sekreteri Leyla Portakal: “Ülkemizde Öğretmenlere güven yüzde 86” « Gaste Karabük

SON DAKİKA

Türk Eğitim-Sen Dış İlişkiler Sekreteri Leyla Portakal: “Ülkemizde Öğretmenlere güven yüzde 86”

Bu haber 23 Kasım 2017 - 14:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Eğitim-Sen Basın ve Dış İlişkiler Sekreteri Leyla Portakal, yapılan araştırmalara göre ülkemizde en çok öğretmenlere güvenildiğini ve bu oranın da yüzde 86 olduğunu söyledi.

Türk Eğitim-Sen Basın ve  Dış İlişkiler Sekreteri Leyla Portakal, yapılan araştırmalara göre ülkemizde en çok öğretmenlere güvenildiğini ve bu oranın da yüzde 86 olduğunu söyledi.

Türk Eğitim-Sen Basın ve Dış İlişkiler Sekreteri Leyla Portakal 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ben, bulunduğum her yerde bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın, erdemin ve aydınlanmanın rehberiyim. Gelecek nesillerin mimarıyım. En kıymetli varlıklarınızı -evlatlarınızı-emanet ettiğiniz kişiyim. Ben çocuklarınızın psikoloğu, doktoru, eğitim koçuyum. Ben öğretmenim.

Ben öğretmenim; Aldığım ücret ile kıt kanaat geçinsem de ideallerimden asla vazgeçmem. Her yeni güne öğrencilerimin hayatında bir fark yaratmak ilkesiyle başlarım. Atam’ın “öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.”  bilinciyle işimi yaparım. Vatanını,  milletini , bayrağını, milli ve manevi değerlerini bilen, koruyan, çalışkan, dürüst, adaletli, cumhuriyetin bütün değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için çalışırım. Ben karanlığın karşısındaki duvarım.

Ben öğretmenim; Ülkemin en ücra köylerinde bile bulabilirsiniz beni. Aylarca yolları kapalı olsa da ben ordayım. Cehalete savaş açmış, kara tahtanın başındayım. Uygarlık yolunda elimde meşale en öndeyim.

Ben öğretmenim; Ben sadece 24- kasımlarda hatırlanmak istemiyorum. Yılın bir günü kuru sözlerle övülüp geriye kalan 364 gün yerden yere vurulmak istemiyorum. Sizler akşam evinizde çayınızı içip dizi izlerken ben yazılı okur, performans ödevleri hazırlar ve  kontrol eder, sınıf rehberlik çalışmalarını yapar, kulüp çalışmalarını denetler, ertesi gün anlatacağım derslerin planlamasını yaparım. Çünkü ben öğretmenim. İşim okulla sınırlı kalmaz.

Yap-boz tahtasına dönen eğitim sistemindeki aksaklıkların, eğitimdeki başarısızlıkların faturası hep bana kesilir. Sesimi duyurmaya çalışsam da ne yazık ki kulaklar sağır, kapılar kapalı. Benim uzmanlık alanımdaki fikirlerim ve deneyimlerim dikkate bile alınmaz. Olsun varsın. Gene de doğruluktan ayrılmam. İdeallerimden asla taviz vermem-veremem. Çünkü ben öğretmenim. Doğruluğun vücut bulmuş haliyim.

Ben öğretmenim; “Bir öğretmen bile olamayacak mısın?” cümlesinin altında ezilsem de bilirim işimin önemini. İş yüküm her geçen gün artsa da , kimselerin okumadığı onlarca evrak hazırlasam da önemli değil. Öğretmenlik kutsal bir meslek diye öğretildi bize. Yılmadan yorulmadan , özveriyle ve layıkı ile işimi yapmam gerektiğini öğrendim. Bu misyonu hiç kaybetmeden. Mesleğimin itibarı her geçen gün ayaklar altına alınsa da bilirim yurdumun güzel insanları hala bana güvenmekte. Win-Gallup  İnternational’ın 60 ülkede 61 binin üzerinde kişiyle gerçekleştirdiği “kime güveniyoruz” araştırmasının  Türkiye ayağını gerçekleştiren Baremin yürüttüğü araştırma sonuçlarına göre öğretmenler %86 ile güven oranı en yüksek çalışanlar olarak tespit edilmiş. Bu küçücük haber beni- biz öğretmenleri- mutlu etmeye yetiyor. İşimizin tüm zorluklarına,  tüm olumsuzluklarına rağmen motivasyonumuzdan hiçbir eksilme olmadan, tam tersine artan bir istekle işimize dört elle sarılmaya devam ediyoruz. Bu bayrak yarışını ilelebet sürdürmeye ant içenleriz. Biz öğretmeniz.

Türk –Eğitim Sen Karabük Şubesi adına, Başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ ü ve tüm eğitim şehitlerini minnetle yad eder, 25 Kasım günü yine unutulacağımızı, karanlık ve kokuşmuş emellerini gerçekleştirmelerinin  önündeki engel olarak aydın cumhuriyet öğretmenini görenler tarafından,  yine itibar kaybettirme bombardımanına tutulacağımızı, bizden gibi görünen öğretmen kılıklı fitne fücur ehli bir takım karanlık insanların vatan hainliğinde zirve yapan, eşinin bile yüzüne tükürerek “utanmadın mı o imzayı atmaya” dediği  Mustafa Sabri gibilere sahip çıkmaya devam edeceklerini bilmemize rağmen bu mücadelede kazananın TÜRK MİLLETİ ve AYDIN CUMHURİYET ÖĞRETMENİ olacağına yürekten inanarak,   tüm sorunları çözülmüş, müreffeh bir ülkeye sahip olmak dilekleriyle bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.