Sözen: “2018 yatırımlarla ve projelerle zirve yılı olacak” « Gaste Karabük

SON DAKİKA

Sözen: “2018 yatırımlarla ve projelerle zirve yılı olacak”

Bu haber 02 Şubat 2018 - 4:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının ilki dün yapıldı.

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının ilki dün yapıldı. Toplantının açılışında konuşan Meclis Başkanı Ahmet Sözen; 2018 yılı çalışma planları ve programlarının yapıldığını ve ilçelerden gelen taleplerin değerlendirildiğini belirterek, “2023 Türkiye hedefleri noktasında yerel yönetimlerin ne denli önemli olduğunu göz ardı etmediğimiz gibi, bu vizyona ilimizi, ilçelerimizi ve köylerimizi en iyi şekilde, nasıl, eksiksiz hazırlayacağımızın plan ve projelerini yapıyor ve stratejilerini belirliyoruz” dedi

İl Genel Meclisi Şubat ayı ilk toplantısı yapıldı. İl Özel İdaresi Meclis toplantı salonunda yapılan toplantıya İl Genel Meclisi üyelerinin tamamı katıldı. İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen toplantının açılışında yaptığı konuşmada; Akılcı planlamalar meclis üyelerinin takibi, çalışanların gayreti ile 2018 yılının  kamu yatırımları ve kırsalda uygulanacak  projelerle zirve yılı olacağını söyledi.

Karabük İl Özel İdaresinin  Karabük halkının refah düzeyinin, yaşam kalitesinin ve memnuniyetinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla çağın gereklerini de dikkate alarak, en iyi şekilde hizmet vermenin azmi ve gayreti içerisinde oldğunu ifade eden Başkan Sözen konuşmasının devamında şunları söyledi:

“İl Genel Meclisimiz 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu gereğince, gündemdeki konuları görüşmek ve karara bağlamak üzere her ayın ilk haftası beş işgünü çalışmaktadır.

“İl Genel Meclisi üyelerinin toplantılara katılma görevi dışında, komisyonlarda da görevleri bulunmaktadır. Yine bu beyanda İl Özel İdaresinin geçmiş yıllara ait hesaplarının denetimi için oluşturulan Denetim Komisyonlarında da görevleri bulunmaktadır. Şu an Denetim Komisyonu çalışmaları da devam etmektedir.

Şubat ayı İl Genel Meclisi toplantılarımızda; Bulak Mencilis Mağarası ile Cam Teras ve kafeteryasının giriş gezi ücretlerinin belirlenmesi, Safranbolu Ovaköseler Siyamoğlu Mahallesinin içme suyu tahsisi, Safranbolu İncekaya turizm tesis alanı faaliyeti imar planı, Tokatlı Köyü uygulama imar revizyon planının yapılıp yapılmaması, Yenice Tır Köyü Şimşir Deresi Hes projesi uygulama imar planı yapılıp yapılmaması, Yenice İlçesi Ibrıcak Köyü Kadı Mezarlığı yolunun yol ağına alınıp alınmaması, İdaremiz servis araçları ile ilgili önergenin karara bağlanması, Safranbolu Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesine ödenek aktarılıp aktarılmaması, Mülkiyeti hazineye ait olan ve idaremize tahsisli olan taşınmazın tahsisinden vazgeçilmesi veya tahsisin devam etmesi ile ilgili komisyon raporlarını karara bağlamış olacağız.

Ayrıca, Valilik Makamından gelen ek gündem maddelerini ve siz İl Genel Meclis üyelerimizden gelen yazılı ve sözlü önergeleri görüşüp karara bağlayacağız.

Şubat ayı içinde olmamız hasebiyle, 2018 yılı çalışma planları ve programlarının yapıldığı ve ilçelerimizden gelen taleplerin değerlendirildiği bir süreçteyiz.

Bu süreçte ilçelerimizin ve köylerimizin ihtiyaçlarının tespitinde, en büyük görev İlçe Kaymakamlarımız ve İl Genel Meclisi üyelerimizle beraber, Birlik Encümeni muhtarlarımıza düşmektedir.

İl Genel Meclisi olarak İlçeler ve köylerle ilgili talepleri titizlikle değerlendiriyoruz,

Sahaya eksiksiz inmek için planlama yapıyoruz,

Eksiğimizi, noksanımızı gözden geçiriyoruz,

Planlamalarımızı ilçelerimizden gelen talepler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz,

Mutlak başarının eksiksiz planlamayla mümkün olduğuna inanıyoruz,

Akılcı planlamalar meclis üyelerimizin takibi, çalışanlarımızın gayreti ile 2018 yılı; kamu yatırımları ve kırsalda uygulayacağımız projelerle zirve yılı olacaktır.

2023 Türkiye hedefleri noktasında yerel yönetimlerin ne denli önemli olduğunu göz ardı etmediğimiz gibi, bu vizyona ilimizi, ilçelerimizi ve köylerimizi en iyi şekilde, nasıl, eksiksiz hazırlayacağımızın plan ve projelerini yapıyor ve stratejilerini belirliyoruz.

Her bir İl Genel Meclisi üyemiz şehirde ne varsa, köyde de o olmalı mantığıyla çalışmalarını sürdürmekte, kırsaldan göçün önlenmesi ve herkesin yaşadığı yerde geleceğe umutla bakmasını temel gaye edinmektedir.

Bu gaye üzerine yapılan yatırım programlarımız; son yılda kırsalın ciddi anlamda hizmet görmesine ve gelişmesine etki etmiştir.

Karabük İl Özel İdaresi Karabük halkının refah düzeyinin, yaşam kalitesinin ve memnuniyetinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla çağın gereklerini de dikkate alarak, en iyi şekilde hizmet vermenin azmi ve gayreti içerisindedir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.