Saylar: “Teşkilatlarımızdan Memnunuz” « Gaste Karabük

SON DAKİKA

Saylar: “Teşkilatlarımızdan Memnunuz”

Bu haber 04 Temmuz 2017 - 14:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankara’da yapılan İl Başkanları toplantısını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar; belli olan kongre takvimi ve son gelişmelerle ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. “Bizim işimiz hizmet” diyen Saylar, kendilerine şahsi olarak laf söyleyenleri de Allah’a havale etti

Ankara’da yapılan İl Başkanları toplantısını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar; belli olan kongre takvimi ve son gelişmelerle ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. “Bizim işimiz hizmet” diyen Saylar, kendilerine şahsi olarak laf söyleyenleri de Allah’a havale etti

AK Parti İl başkanı Timurçin Saylar Parti İl binasında bazı basın mensuplarının isteği üzerine son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Partide bugün itibarıyla delege seçimleri başta olmak üzere, belde,ilçe ve İl kongre sürecinin resmen başladığına işaret ederek bir dizi açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Ankara’da ki son İl başkanlar toplantısı ile ilgili açıklamalarda bulunan başkan Saylar,”Cumhurbaşkanımızın hem teşkilat kademeleri ile ilgili hem bundan sonraki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile alakalı açıklamaları oldu. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile artık başarı oranı 50+1 olduğunu, hem kamuoyuna hem de teşkilat kademelerine bu konu ile ilgili bir yol çizmiştir Sayın Cumhurbaşkanımız.

Bundan sonra 50+1 kriter bu ülkede bundan sonra iktidara gelmek isteyen toplumun %50+1’ini oy alan, ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız bu anlamda partimizin teşkilatlarına kongrelere gidilmesini istedi. Bu anlamda Temmuz ayı itibariyle delege seçimleri başlıyor. 16 Temmuz Pazar gününe kadar o da bitmiş olacak. Daha sonra belde ve ilçe seçimlerini yapacağız. Bu da bizim 26 Temmuz Çarşamba gününe kadar, belde ve ilçe delege seçimlerini tamamlaması gerekiyor. 30 Temmuz Pazar günü belde kongrelerinin başlama tarihi. Belde kongrelerinin tamamlanması 8 Ağustos’a kadar bitmesini planlıyoruz. Bizim sadece Yortan beldemiz var. Biz 8 Ağustos’a kadar Yortan’da teşkilatımızı oluşturmuş olacağız. 19 Ağustos Cumartesi günü ve 12 Kasım Pazar günü itibariyle de ilçe kongrelerimizi yapacağız. Merkez ilçe ve diğer ilçelerimizde kongreler yapacağız. İl kongrelerimiz 18 Kasım Cumartesi ve 25 Kasım 2018’e kadar da o süreç içerisinde il kongrelerimizi bitirmiş olacağız. Nüfusa göre teşkilatlarımızda değişiklikler oldu. Karabük’te 40 kişilik yönetim kurulu üyemiz, 30’a düştü. İlçelerde de değişiklikler oldu bu sayılar ile ilgili. 2019’a teşkilatlarımızı taşıyacak kademeler oluşturmak için şuanda bugünden itibariyle başlamış olacağız.  Kongre sürecimizin bütün teşkilatımıza hayırlar getirmesini istiyorum. Şehrimize hizmet anlamında verebileceğimiz katkı anlamınla, ekonominin büyümesi anlamında da güzel işler olur diye düşünüyorum. Bizim için önemli olan bu şehre olan yatırımlar, gelebilecek olan hizmet” dedi.

TEŞKİLATLARIMIZDAN MEMNUNUZ

Şuanda bizim kurmuş olduğumuz ilçe teşkilatlarının hiç birinde bir sorun yaşamadıklarını bildiren başkan Saylar,” İlçe teşkilatlarında ‘ben yoruldum, dinlenmek istiyorum’ diyen arkadaşlarla ilgili istişare ediyoruz. İstişare neticesinde hiçbir arkadaşımızı bir yere bırakacak değiliz. Parti kademeleri içerisinde ufak değişiklikler olabilir. Şuanda teşkilatlarımızda bir sorun yok. Şehirlere katkı vermemiz gerekiyor. Sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi, şehrine yük olanlarla değil, şehrin yükünü alanlarla yürüyün. Biz her zaman diyoruz. Şehrimizin yükünü almak için çalışıyoruz diye. Bugün organize sanayi bölgesinde 15 fabrika vardı. Şimdi 17 fabrika kuruluyor, 2 senede. Bu bizle alakalı değil, milletvekili, valisi, belediyesi, muhalefeti, herkesle birlikte oluyor bu. Şimdi 20 senede 15 fabrika, 2 senede 17 fabrika kuruluyor. Biz şehrimizin ekonomisinin yükünü aldığını düşünüyoruz. Buradan bir beklentimiz yok. Makamlarla bir şey almak için değil, vermek için buradayız. 15 senedir konuşuluyor, Eskipazar İhtisas Organize Sanayi Bölgesi. Şuanda Eskipazar İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin, Sayın valimiz buradan ayrılmadan ilk toplantımızı yaptık. Yönetim kurulunu oluşturduk. Eskipazar Makine İmalat İhtisas Sanayi Bölgemiz resmiyet kazanmıştır. Burası yıllardır beklenen bir yer. Burası halloldu. Demek ki, biz Eskipazar’ında yükünü almak için oradayız, Karabük’ün yükünü almak içinde oradayız. Karabük’te her şart oluştu. Karabük, Batı Karadeniz’in giriş kapısı. Babayiğit otomobil fabrikası da buraya yakışır, yerli otomobil fabrikasını da Eskipazar’a yapılmasını istiyoruz. Bu hedefler hiç yoktu, yükünü almaya çalışıyoruz. Yıllardır orman, orman diyoruz Yenice’ye. Yenicenin yüzde 70, 80’i ormanlık alanlardan oluşuyor. Bu kadar ormanın olduğu yerde bir fabrika olması gerekiyor. Yenice’de orman, orman ürünleri ihtisas organize sanayi bölgesi olmalı. Bununla ilgili çalışmalar da devam ediyor. Eflani’de de bir Organize Sanayi Bölgesi için planlarımız var. Hayvancılık ile ilgili ihtisas sanayi bölgesini de burada oluşturduğumuz zaman, Eflani Türkiye’nin en fazla büyük ve küçükbaş hayvan üretildiği yer olacak. Onun alt yapısının oluşmasını bekliyoruz. Bununla da Eflani’nin yükünü alıyoruz.

BİZ HİZMET ÜRETİYORUZ

Herkesi razı edemezsiniz. Herkesi razı edemeyeceğiniz için de biz toplumumuzun genelindeki insanların hizmetine bakıyoruz. Şahsi düşünmüyoruz. Bize şahsi olarak laf söyleyenlere de, onları da Allah’a havale ediyorum.

Son olarak kısa bir değerlendirme yapan İl Başkan yardımcısı İsmail Altınöz ise,”Basın huzurunda tartışmalara girmeyiz. Bizim teşkilatlarımız içinde sorunları çözeriz. Biz parti teşkilatlarımızın kongre sürecinde de karşılıklı il başkanımız ve milletvekillerimizle istişare ederiz. Daha önceki yıllarda olduğu gibi, kavgasız gürültüsüz, tereyağından kıl çeker gibi tüm kentin beklediği, istediği, arzuladığı gibi teşkilat yapısı ile bu kongre sürecini geçiririz. Kongre süreçleri, yenilenme süreçleridir. Yoruldum diyen arkadaşlar olursa, onlara izin veririz. Karabük’ün 3 yılını getirecek teşkilat yapılarını oluştururuz. Bizim AK Partide, şahıslar önemli değil, kurumsal bir yapımız vardır. Makamlar ve kişiler önemli değildir. Partimizin belirlediği ahlak kuralları içerisinde de aynı şekilde hizmete devam edeceğiz. Basın ile şurada burada kısır çekişmeler, kavgaların da muhatabı olmayacağız. Karşılık verende hiçbir zaman olmayacağız. Düzgün bir şekilde partinin belirlediği yasal çerçevede Karabük için 3 yılı belirleyecek olan parti teşkilat ve kademelerinden oluşacak” sözlerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.