SARI’DAN “OTOPARK” AÇIKLAMASI « Gaste Karabük

SON DAKİKA

SARI’DAN “OTOPARK” AÇIKLAMASI

Bu haber 27 Mayıs 2019 - 17:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Safranbolu Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Sarı Safranbolu Belediye Meclisinin ‘yol kenarlarındaki ücretli otopark uygulamalarının tekrar başlatılması’ ile ilgili açıklama yaptı.

Safranbolu Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Sarı Safranbolu Belediye Meclisinin ‘yol kenarlarındaki ücretli otopark uygulamalarının tekrar başlatılması’ ile ilgili açıklama yaptı.Sarı yaptığı açıklamada;Değerli Safranbolulu hemşehrilerim,  Safranbolu Belediye Meclisi 24.05.2019 Cuma günü,Safranbolu Nikah DairesindeOlağanüstü toplantıya çağırılmış, bu olağanüstü toplantıda İlçe genelinde yol kenarlarındaki ücretli otopark uygulaması görüşülmüştür. Toplantıda oy çokluğuyla ücretli otopark uygulamasına geçilmesine karar verilmiştir. AK Parti Belediye Meclis üyelerinin tamamı ücretli otoparka RET oyu kullanmış, MHP Meclis üyeleri ise çekimser oy kullanmıştır. Ancak CHP ve İyi Partili Meclis üyelerinin verdiği oylarla artık Safranbolu’da yol kenarlarından park ücreti alınacaktır.

Bilindiği üzere Belediye Meclisleri her ayın ilk haftası olağan şekilde toplanır. Sayın CHP’li Belediye Başkanının, Meclisi olağanüstü toplantıya çağırmasındaki amacınınSafranbolu’ya ve Safranbolulu hemşehrilerimizeyüklü miktarda otopark ücreti ödetmek olduğunu öğrendik.

Halbuki Türkiye’nin muhtelif yerlerinde Belediyelerin ücretli otopark uygulamalarına karşı vatandaşlar ve/veya tüketici dernekleri tarafından yargı yoluna gidilmiş, neticede Yerel İdare Mahkemeleri ile TC. Danıştay 8. Dairesi ücretli otopark uygulamalarını iptal etmiştir. 

Sayın Belediye Başkanı, trafik problemini çözmek için yol kenarlarını ücretli hale getirmek yerine daha kalıcı çözümler bulmalıdır. Sayın Belediye Başkanı 31 Mart Yerel Seçimlerinden evvel,Flamingo Yolunun altına, Misak-ı Milli Meydanı karşısındaki tuvaletlerin altına ve Barış Manço parkının altına olmak üzere 3 adet kapalı otopark yapmayı vaat etmiştir. Vaadedilen projelerinin hangi tarihte başlayacağını dahi vatandaşa açıklayamazken, yol kenarındaki otoparkları ücretli hale getirmek Safranbolu Belediye Başkanının seçildikten sonraki EÖnemli İcraatı olmuştur !

Bu otopark uygulaması Kıranköy çevresindeki yollardan başlayıp Kaymakamlık binası sınırlarına kadar devam edecektir. Ayrıcauygulanacak fiyatlar da çok yüksektir. 30 dakika aracını bırakan bir kişi 5,00 TL; 2 saat aracını parkedenbir kişi 7,50 TL; 3 saat bırakacak olursa 10,00 TL’yi gözden çıkaracaktır.Her sokağı ve caddeyi Kıranköy meydanıcivarı gibi düşünmemek gerekir. Kafeler bölgesi diye tabir ettiğimiz100 dükkanlar bölgesi, Sadri Artunç caddesinin üst kısımlarında 2 – 3 saat için 10,00 TL otopark ücreti ödemek insanların bam teline dokunacaktır.

İşte bu tam da bu nedenlerle AK Parti meclis üyeleri ücretli otoparka; hukuki altyapısı bulunmadığı için , halkımızın sırtına yeni yük binmemesi için RET oyu vermiştir. Safranbolu Belediyesinin tüm seçim vaatleri tarafımızca takip edilmektedir.

Son olarak basında yer alan haberlerden Sayın Belediye Başkanının kardeşini Özel Kalem Müdürü olarak işe başlattığını öğrendik. Daha öncesinde Fen İşleri Müdürünü, İmar Müdürünü, Temizlik İşleri Müdürünü değiştiren Belediye Başkanı için kendi ekibini / kadrosunu kurduğunu düşündük, ancak son olarak öz kardeşini işe başlatması bizde şaşkınlık yarattı. Zira Safranbolu Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinin 17 Nisan 2019 tarihinde yaptıkları yemin metninde; “Ben Safranbolu halkının iradesi ile seçilecek Belediye Başkanı olarak; birinci derece akrabalarımı da mal varlığı bildirimlerimin yıllık olarak ilan edilmesini sağlayacağıma, Safranbolu Belediye yönetimi ve çalışanlarının işe alım ve terfi sürelerini liyakat ilkesidoğrultusunda sağlayacağıma…”şeklinde taahhüt ve yeminleri varken Sayın Belediye Başkanının erkek kardeşini Özel Kalem Müdürü olarak işe alınmasının neresinde liyakat  vardır? Bu durumu Safranbolu halkının takdirlerine sunuyorum.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.