SAFRANBOLU BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA « Gaste Karabük

SON DAKİKA

SAFRANBOLU BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA

Bu haber 17 Ağustos 2019 - 13:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

15 Ağustos 2019 tarihinde www.karabuknethaber.com haber sitesinde https://www.karabuknethaber.com/yazikoyun-arsasini-uyanik-muhtar-kurtardi-72626.html linki ile yayımlanan “YAZIKÖY’ÜN ARSASINI UYANIK MUHTAR KURTARDI” başlıklı haberde Safranbolu Belediyesi tümüyle haksız bir itham altında bırakılmıştır.

15 Ağustos 2019 tarihinde www.karabuknethaber.comhaber sitesinde https://www.karabuknethaber.com/yazikoyun-arsasini-uyanik-muhtar-kurtardi-72626.html linki ile yayımlanan “YAZIKÖY’ÜN ARSASINI UYANIK MUHTAR KURTARDI” başlıklı haberde Safranbolu Belediyesi tümüyle haksız bir itham altında bırakılmıştır. “Safranbolu Belediyesi, Yazıköy’ün 36 dönümlük arsasını usulsüz bir şekilde kendi üzerine geçirmeye kalkışmış, Kaymakamlık olaya el koyarak ve arsa köy tüzel kişiliğine tekrar geri verilmesini sağlamıştır” cümleleriyle Belediyemiz, kaynaklarından duydukları iddiaları araştırmadan Karabük Net Haber tarafından suçlayıcı ve haksız bir habere konu edilmiştir.

Safranbolu Kaymakamlığı’nın 20.07.2018 tarihli yazısına biaen;

“Safranbolu ilçesine bağlı Yazıköy sınırları içerisinde yer alan “Çay” adlı yerleşim yerinin anılan köyün bağlısı olarak İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 23/09/2016 ve 6410 sayılı Bakanlık Onayı ile tescil edilmiştir. Tescili yapılan yer Safranbolu Belediye Meclisi’nin 19.12.2016 tarih ve 230 sayılı karar ile de Yazıköy Köyü sınırlarından ayrılarak Belediye sınırları içinde kalan Akçasu Mahallesine bağlanmıştır.

Safranbolu Belediye Başkanınca düzenlenen bila tarihli gerekçe raporu ve 03.03.2017 tarih ve 34 sayılı Belediye Meclis kararı ile Akçasu Mahallesine bağlanan Çay Mevkiinin Akçasu Mahallesinden ayrılarak 15 Temmuz Mahallesi ismiyle yeni bir mahalle kurulmasına karar verilmiştir. 15 Temmuz Mahallesi kurulmasına dair belediye meclis kararının Safranbolu Kaymakamlığınca da uygun görüldüğü anlaşılmıştır.” Karar 27/07/2018 tarihinde tasdik edilmiş, 03/08/2018 tarihinde  Safranbolu Belediye Başkanlığı’na bildirilmiştir.

Bu karar gereği İmar Müdürlüğümüzce, tapuları talep edilen parseller hakkında 29/07/2019 tarihinde işlemler başlatılmıştır, işlem sürecinde atlanan sehven yapılan bir eksiklikten kaynaklanan sorumluluğu hiçbir biçimde Belediyemize ait olmayan bir prosedür nedeniyle Belediye adına düzenlenen tapular  düzeltilmesi için iade edilmiştir. Bu konuda söylendiği gibi usulsüz bir biçimde belediye kayıtlarına geçirmek gibi bir işlem yapılmamıştır. 

Hakkımızdaki bu asılsız iddiaları hiçbir şekilde kabul etmediğimizi ve itibarımıza gölge düşürmeye yönelik bu tarz haberlere gerekirse hukuki süreçlerle karşılık vereceğimizi belirtiriz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.