Özcan: “Amacımız nitelikli bir endüstri oluşturmaktır” « Gaste Karabük

SON DAKİKA

Özcan: “Amacımız nitelikli bir endüstri oluşturmaktır”

Bu haber 01 Aralık 2017 - 6:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan, Oda olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan, Oda olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan; Karabük’te her alanda nitelikli bir endüstri kurarak, Büyük ve Güçlü Türkiye Projesine katkıda bulunmak için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Özcan göreve geldikleri günden itibaren daha güçlü bir Karabük için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek,  yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Karabük Ticaret ve Sanayi Odası olarak en büyük amacımız ve idealimiz Karabük’te nitelikli bir endüstri oluşturmaktır. Ancak bu sayede gelecekte yerimizi alabilir, Karabük’ün atıl kapasitesi tam kapasiteye dönüştürebiliriz. Ancak bu sayede Karabük’te, yeni iş olanakları ve istihdam yaratılabilir, Karabük’ün ihracatını artırabiliriz.

Filyos Liman Projesinden ülke ölçeğinde istifade edebilmemizin en önemli koşulu, şüphesiz onun hinterlandını; nitelikli, rekabet gücü yüksek ve teknoloji yoğun bir sanayi ile desteklemekten geçmektedir.  Filyos Liman Projesi’nde hız kazanmak için altyapı çalışmalarına ilaveten üst yapı ihale çalışmaları da hızlandırılmalıdır.

Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Teknopark ve yeni projemiz Yenice Orman ve Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi ile Karabük’ün hem rekabet gücü hem de zihinsel sermayesi kuvvetlenecektir.

Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde kamulaştırma işlemlerinin ivedi bir şekilde yapılması

Bu bölgenin, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansının gündemine alınması

Yine bu bölgenin Yerli Otomobil Fabrikası Projesine dâhil edilmesi ve bu kapsamda Kardemir yönetiminin de arzuladığı üzere Kardemir A.Ş’nin Babayiğitler arasına alınması,

Bizim ana taleplerimizdir. Bu taleplerimiz, 1937 yılından bugüne ülkemizin ve ağır sanayimizin yükünü çeken Karabük’ün en temel hakkıdır. Türkiye’nin bu hususta Karabük’e bir vefa borcu bulunmaktadır.

14 Kasım itibariyle Yenice Orman ve Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesinin başvurusunu yapmış bulunmaktayız.

Karabük’ün %71’i Ormanlarla kaplıdır ve bu oranla Türkiye’de birinci sıradadır.

Karabük’te yıllık ortalama 800 bin ton nitelikli hammadde üretilmektedir.

Karabük Ormanları FSC sertifikalı Türkiye’deki 5 orman bölgesinden biridir.

Bu nedenle Hammaddenin kaynağında böyle bir endüstri bölgesinin kurulması hem Türkiye’nin hem de bölgenin faydasına olacaktır.

Tüm amacımız, Karabük’te her alanda nitelikli bir endüstri kurarak, Büyük ve Güçlü Türkiye Projesine katkıda bulunmaktır.

Ağır sanayinin başkenti Karabük’e yakışır Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası kazandırma çalışmalarımızın, Eskipazar Termal Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Proje Çalışmalarımızın ve Karabük Lojistik Köy Üssü Proje Çalışmalarımızın tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.